Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd bezárva tartja a...

A szomszéd bezárva tartja a kutyát, hogy mondjam neki finoman, hogy az állatnak ez nem jó? (többi lent)

Figyelt kérdés

1 hete van itt a kutya nálunk, de mivel vannak csirkék az udvaron így bezárják a kutyát mert rájuk támad. a kutya eddig egy kis helységben volt bezárva szinte egész napra ahol kb fél méter a közlekedő rész annyi szerszám meg minden féle van ott. Most bezárták egy 1x1 méteres szerintem full sötét helyre, mert a kutyus szét pakolt mindent a másikban. egész nap sír, kaparja a falát annak ahova most bezárták, nem engedik ki csak ha kint vannak és tudnak rá figyelni. szinte egész nap bent van :( este 9től elkezd sírni délután 1ig kb amit hallani szoktam állítólag kiengedik közben -.-


nem akarunk össze veszni velük és közünk sincs ahhoz hogy hogyan tartják a kutyát de egy hete nem alszom mert egész este sír szegény vonyít stb...nem is tudok tőle aludni és sajnálom is szegénykét, egy 11 hetes kiskutyának nem hiszem hogy ez a lényege és élete hogy így éljen.



2013. máj. 30. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
MOST NÁLATOK VAN A KUTYA VAGY A SZOMSZÉDBA?eZT NEM ÉRTEM,DE HÍVD A TETOVÁLT ÁLLATMENTŐKET ŐK EGYBŐL SEGÍTENEK AZ TUTI HA AKAROD ADOK SZÁMOT PRIVIBEN!
2013. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igazad van rosszul írtam nem nálunk hanem nálunk a szomszédban, de ne kiabálj :) ez akkor most állatkínzásnak számít vagy mi?
2013. máj. 30. 12:27
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
1 négyzetméteres sötét lyuk az állatkínzás, borzasztó lehet. Hívd a hatóságokat, igen
2013. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan véve ez nem állatkínzás ( bár én már ezért agyon ütném a gazdáit ) ,ha kiengedik néha. Küld rájuk az állat védőket, vagy a jegyzőt. Adott esetben el is vehetik tőlük, de ebben az esetben ezt kétlem. Mindenesetre, ha kapnak egy hivatalos figyelmeztetést arról, h ez így nagyon nem OK. talán kicsit észbe kapnak.
2013. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez állatkínzás. Azt írod, nincs hozzá közöd. Igenis van, mert te nem tudsz tőle aludni, zavarja a nyugalmadat, a pihenésedet. Senkinek sincs joga olyan körülményeket teremteni, ami miatt a szomszéd éjjel nem tud aludni. De sajnos, ez nem ilyen egyszerű. Nekem is van egy szomszédom, aki egy német juhász kutyát tartott 1 m2-es kennelben, a kutya állandóan üvöltött. Amikor felhívtam az állatvédőket, azt mondták, hogy semmi lehetőségük nincs arra, hogy beavatkozzanak. Nekem azt tanácsolták, hogy 3 szomszéd aláírásával adjunk be az önkormányzathoz közérdekű bejelentést, mert akkor ingyenes és jelentsük fel őket. Hát ennyit az állatvédőkről.
2013. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
te vagy az jani?
2013. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez szigorúan véve nem állatkínzás.

Bocs, de én is sajnálom.

Ha nem akarsz összeveszni velük, és a kutyának is jót akarsz, akkor ez egy paradoxon.

Azért megkérdezhetnél egy jelentősebb állatvédő szervezetet.

2013. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ma utána nézek, de ugy akarom hogy ne tudja hogy mi jelentjük fel, párom jóban van velük és nem akar ez miatt össze veszni, mondtam neki ilyen jóban lét nem kell nekem. ma este is egész végig vonyított szegény, kíváncsi vagyok kaját kap e, de az már csak adnak neki, nem?
2013. máj. 31. 08:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szomszéddal, és próbáljatok meg kitalálni valamit, ami jó a kutyának is, tyúkoknak is, neki is. Esetleg segíthettek csinálni neki egy nagyobb elkerített területet a kerten belül. A mi szomszédunk a kertje alatt lévő kicsi pincébe zárta be a cicáját napközben, amikor még új volt, mert félt, hogy elszökik, a lakásba meg nem akarták beengedni. Mondtuk, hogy inkább lehet nálunk napközben, majd mi vigyázunk rá, kínzás egy szabadon élő állatot egy sötét pincébe bezárni.
2013. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11 hetes a kutyus? Mekkora méretű? Mit tudna ő ártani egy tyúknak a tejfogacskáival? Maximum megkergeti. Valószínűleg a kutya csak játszani akar, hiszen még kölyök. Mi lenne, ha a kutyát elkezdenék tanítgatni arra, hogy a baromfit ne bántsa? Hamar megtanulná. A csirkék nincsenek elkerítve? Esetleg ajánld fel a szomszédnak, hogy szívesen tanítod te, ha nekik nincs idejük. Lehet, hogy hálásak lennének és elvetnéd a magját egy szuperjó szomszédi kapcsolatnak.
2013. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!