Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Help nekem! Panleben lakom...

Help nekem! Panleben lakom albérletben, kibírhatatlan a szomszédunk?

Figyelt kérdés
A felettünk lévő lakásba fiatalok költöztek, akik elég zajosak. Az hagyján hogy vasárnap is egész nap lehet hallani a zenét tőlük (leginkább a mély dübörög), de hogy este 11-12-kor se tudok tőle aludni, vagy épp a tv üvölt olyan hangosan hogy hallom milyen műsor megy... Felmentem egyszer szólni hétvégén délután (normálisan, kértem) hogy kicsit vegyenek már vissza a hangerőből, hogy ne halljunk mindent. Aki ajtót nyitott mondta hogy persze, oké, elnézést meg ilyenek... Aztán hallom (lehallatszott a beszélgetés nyitott ablaknál) hogy elmehetünk a fenébe, ők azt csinálnak amit akarnak (az egyik lakótársa annak akivel beszéltünk). Még hangosabbak voltak, és azóta is folyamatosan ez megy. Nem értem hogy a szomszédait miért nem zavarja, mikor ajtót nyitott az illető akkor döbbentem meg hogy milyen hangerővel szól a zene, nem csoda hogy itt is hallom. Nem akarok költözni, 1 éve lakom itt, még 1 évet terveztünk itt lakni, saját lakást akarunk venni. De már néha ettől is elmegy a kedvem, mert ha sajátot veszünk és ilyen bunkó lesz a szomszéd nem tudom mit teszek:( Az nem tudom megoldás lesz-e, hogy csak a legfelső szinti lakást nézünk majd... No mindegy, mit csináljak ezzel s@ggfejjel felettünk? Hívjak rendőrt? Az a baj sejtené hogy én voltam, nem szeretem a konfrontációt, viszont szeretnék nyugiban élni...

2013. jún. 1. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak két választásod van:

1 -évekig tűrsz, miközben szép lassan megőrülsz (meg az önbecsülésedet is kikezdi a gondolat, hogy pár tizen-huszonéves kölyköt nem bírsz megregulázni

- 2 felmész és odateszed magad, tökösen. Nem udvariaskodsz, hogy "lehetne-e kéremszépen" hanem egyértelművé teszed, hogy jobb nekik, ha nem bosszantanak fel.


Egyébként ha mind fiatalok, akkor valszeg csak albérlők. Kezdd azzal, hogy megtudod kié a lakás és kapcsolatba lépsz vele, hogy regulázza meg a bérlőit, mert ha te kihívod rájuk a rendőrséget csendháborítás miatt, akkor lehetséges, hogy elkezdik firtatni, milyen jogcímen laknak ott, van-e szerződésük, leadózza-e a tulaj az ingatlankiadásból szerzett jövedelmét... tudod, hogy megy ez.

2013. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
2013. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is bérlő vagyok barátnőmmel együtt, 26 vagyok, Ő 24, szval kb egy korosztály vagyunk. Az a baj hogy szerintem szimplán csak pesti bunkók, hallottam mikor mondta miután felmentem hogy biztos valami vidékiek ezek... én próbáltam jófej lenni, de kiborít hogy nem tudok hajnali fél egykor aludni mert ezt csinálják... A lakásunk tulajdonosa közteres, náluk is valami csoportvezető, nem tudom neki van-e pl jogköre intézkedni, majd megkérdem ha erre jár... múlt hónapba mondtam hogy ez van, azt mondta harsogjam túl őket, de én nem akarom a szomszédokat ezzel fárasztani..
2013. jún. 1. 09:30
 4/17 anonim ***** válasza:

" Aki lakott területen, az ott levő épületben indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja, szabálysértést követ el. "


mi kihívtuk a mi bunkóinkra a rendőrséget,

-azt azóta csend van,

2013. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Rendőrt hívsz teszel egy névtelen bejelentést és ennyi.

Bármelyik szomszéd lehetett az.

Ha ez nem működik akkor az utcán elkapod az egyik grabancát és befenyíted, vagy szerezz egy kalapácsot és verd szét a TV-jüket. Aztán bizonyítsák be hogy te voltál.

2013. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ne vedd rossznéven, de... állj már a sarkadra, basszus. Először is nyugodtan hívj rendőrt, kit érdekel, hogy mit gondolnak rólad? Ahogy leírtad, most sincsenek valami nagy tisztelettel irántad, akkor meg..?


Aztán ha te is bérlő vagy, hát annál jobb, közöld a tulajjal, hogy kezdjen valamit a helyzettel, vagy kereshet másik bérlőt. Ennyivel hagytad magad lerázni, hogy "harsogd túl őket"? Legyél már tökösebb, neked jogaid vannak, érvényesítsd őket! Hidd el, ha indulatosabban közlöd a főbérlőddel, hogy k.urvagyorsan kezdjen valamit zajongóékkal, akkor a két lakástulaj hipp-hopp megoldja egymás között! Addig is bátran hívj rájuk rendőrt, miért is ne! Csak ne legyél nyuszika!

2013. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra, ha nem halkítják le a zenét hívd a rendőröket, de a legjobb ha lakótársaddal együtt intézed.
2013. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
rendőrt kell hívni, kertes házban sem jobb a helyzet ott is vannak kretének akik kiviszik a hangfalat aztán mehet a buli
2013. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Lehet legközelebb az lesz. Hívjam a 107-et, vagy keressek valami kerületi tel.számot?
2013. jún. 1. 11:09
 10/17 anonim ***** válasza:

tök mindegy melyik rendőrségi számon jelented be,

a lakcím a lényeg,

2013. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!