Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tehetek reflektor a kerítésre?...

Tehetek reflektor a kerítésre? Leszedetheti a szomszéd velem?

Figyelt kérdés
Egy kb. 220 cm. téglakerítés van a szomszéd és köztünk. Egy reflektort szerettem volna a kerítés tetejére a saját udvarunk felé fordítva feltenni, de a szomszéd szólt hogy nem tehetem fel, és leugatta a fejemet. Jogosan? A kerítés ők építették évekkel ezelőtt,de a "mi" kerítésünk(utcafront felől jobb oldali).

#kerítés #szomszéd #szomszéd villany #szomszéd jogai
2013. jún. 8. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg szólhat érte, mert az övé valamilyen szinten, ha annyira akarod az udvart világítani akkor tedd a ház oldalára. Én szomszédom nem ilyen idióta, csak megkért ha valamit csinálnék akkor szóljak előtte.
2013. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A kerítés azé, aki építette.

Más kérdés, hogy kinek kellett volna építenie.

Nem egységes az országban, hogy "az utcafrontról nézve mindig a jobb oldalon lévő kerítés (építési és karbantartási kötelezettsége) a miénk".


Vannak országos irányzatok, de a ti esetetekről pontos infókat a saját településetek rendezési (település rendezési) szabályzatában találhattok. Illetve ezzel kapcsolatban az önkormányzatotok építési irodája is tud tájékoztatást adni.


Érdekességként nálunk az utcafrontról nézve a bal oldali (a házunk háta mögötti) telekhatár és kerítés a miénk. Ugyanakkor a településünkön vannak más építési övezetek is, ettől eltérő szabályozással. :)

2013. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ami a kérdésed lényegi részét illeti.

Más oldalról közelítve meg a kérdést.

1., A kerítésnek mindig és teljes egészében az építésre kötelezettnek a telkén kell állnia.

Azaz, ha az önkormányzatotoknál azt a tájékoztatást kapod, hogy az adott telekhatáron neked kell (vagy kellett volna) kerítést építened, akkor azt csak úgy építhetted volna meg, hogy az teljes terjedelmében a saját telketeken legyen.


Kérdés, hogy a szomszédod hogyan építette.

1., Ha a kerítést úgy építette, hogy az teljes terjedelmében csak az ő eredeti telekhatárain belül van, akkor ahhoz biztosan nem nyúlhatsz, mert minden szempontból az övé.


2., Ha úgy építette, hogy a te telkedre építette, akkor még ha jó szándékkal is, de szabálysértést követett el. Már néhány centiért is szoktak pereskedni.

Ebben az esetben szerintem érdemes a településetek jegyzőjénél érdeklődni, mert szerintem a szomszédod már annak is örülhet, ha nem pereskedsz vele a jogtalan ráépítés miatt... és kellő felvilágosítás után biztosan nem lesz az ő részéről sem akadálya, hogy reflektort tegyél a kerítésre.

(Megjegyzem, hogy nem szerencsés a pereskedés, ilyen helyzetben sem, mert az amúgy sem baráti helyzet csak tovább romlik.)


Mindenképp azt javaslom, hogy előbb az önkormányzatnál, építési szakhatóságnál, jegyzőnél érdeklődj a településetekre vonatkozó szabályok ügyében és ezek tükrében a saját lehetőségeid vonatkozásában.

2013. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!