Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet velük kezdeni?

Mit lehet velük kezdeni?

Figyelt kérdés
1 hónapon belül elköltözünk a vőlegényemmel a szüleimtől, találtunk egy gyönyörű házat, nagy kerttel, de a szomszédok mind (1-2 kivétellel) romák, amúgy nincs is velük bajom, de ezek így ránézésre a rosszabbik fajták, ilyen otthon ülősek és nézik hogy ki hova megy mikor és miért, mindenáron beszélgetni akarnak... Félek ha odaköltözünk arra megyek-e haza hogy fel van túrva a házunk... Rácsok vannak az ablakokon, ajtón, vőlegényemnek van egy kutyája ami elég ijesztő, attól állítólag félnek is. Esetleg ha voltatok ti is ilyen helyzetben leírnátok a tapasztalatokat, mit tehetek még a biztonság érdekében? Normális válaszokat kérek. Nem keresünk másik házat, mert ez annyira megfogott mindkettőnket hogy beleszerettünk, és árban is nagyon jó. És a félreértések elkerülése végett a kutyát nem csak azért tartjuk hogy bevédje a házat, imádva van most is, pedig most nem kell házat őriznie.
2013. jún. 17. 15:49
1 2
 1/17 anonim válasza:
58%
Nekünk is hasonló szomszédunk. Bár ők magyarok és nyugdíjasok. Az ablakon keresztül leselkednek egész nap. Szerintem kérdezzétek körbe a várost/falut ahova költözni akartok vagy azt az 1-2 szomszédot akik nem romák, hogy mi a véleményük róluk! Biztos sokat segítenének!
2013. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kitehetnetek egy tablat is h kameraval megfigyelt terulet. Ha nincs is de visszatarto ereje van.
2013. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. igen gondoltam a riasztóra is van ez a RIMI- ahol kocsival mászkálnak kerületenként és ahol gáz van gyorsabban odaérnek mert folyamatosan úton vannak. ott van olyan lehetőség is, amikor a betörlő nem hallja a riasztót, semmit nem érzékel, csak a központban csipog hogy kód nélkül nyitották ki az ajtót, ez azért tetszik jobban, mint az ahol a ház riaszt, mert így nyakon lehet csípni a betörőt és kevesebb esély van arra hogy nem érik ott. szerintetek?
2013. jún. 17. 16:51
 4/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy írtad, nem akartok más házat nézni, de én a LEGJOBB JÓINDULATOMBÓL mondom, hogy oda ne költözzetek. Szerinted, miért ilyen olcsó az a ház? Persze, hogy szabadulni akar a tulaj. A cigánylakta települések ingatlan árai a béka feneke alatt +2 méterrel. Kérlek ezért titeket, ha nem szeretnétek, ha mindennapjaitok pokol legyen, keressetek félig olyan szép házat, de rendes környékkel. (Saját tapasztalat)


Ha ezek után is odaköltöztök, ez van, de akkor ne itt sírjatok majd, ha kirabolnak.

2013. jún. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ha tehetném keresnék, biztosan van máshol is ilyen szép ház.. de pestről nem szeretnék elköltözni vidékre. és a másik meg hogy van egy önkormányzati házam, ami romokban van, szó szerint csak a téglafalak vannak meg még vakolat sincs rajta, mert felázott és le kellett verni, pénzünk nem volt újracsinálni. én nem dolgozom, most hagytam abba a sulit 20 éves vagyok, a vőlegényem 24 éves ő dolgozik, de nem keres annyit hogy ezt a házat megcsináljuk.. kb 3 millió ft kéne rá hogy beköltözhető legyen.és ha megcsinálnánk akkor se költöznék be mert apukám ott halt meg 3 éve... és ezt a házat sikerült elcserélni kerületen belül erre a házra amiről a kérdést tettem fel, erre kellett még ráfizetni mert hát nem egy súlycsoport a 2 ház..
2013. jún. 17. 17:57
 6/17 A kérdező kommentje:
tehát igazándiból sok választásom nincs, innen menni akarunk, szeretnénk külön életet végre... és teljesen jó az a ház nagyon tetszik mindkettőnknek csak hát a szomszédok ugye.. de nem hiszem el hogy nem lehet tenni valamit... attól nem félek hogy mikor a vőlegényem otthon van mert nem egy kis darab ( 200cm, és 140 kg) és mikor voltunk megnézni a házat akkor olyan tisztelettel néztek rá nem lenézően ami jellemző rájuk, meg mellette teljesen biztonságban érzem magam, csak hát sokat leszek egyedül is otthon...
2013. jún. 17. 18:01
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt is csinálhatjátok, hogy elcserélitek, aztán eladjátok. Abból a pénzből vesztek mást. De remélem nyugisak lesznek a szomszédok!
2013. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

hát igen, kicsit nehézkes velük bánni, ha az ember kicsit ellenségeskedik velük, vagy még akár csak tartózkodó velük szemben, már előkerülhet a bicska.

Ha meg jópofizni fogtok velük, előbb-utóbb nem lesz semmitek, mert mindent elkunyerálnak, vagy ellopnak, és addig nem lesz nyugtuk, míg le nem süllyedtek a szintjükre.

2013. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Riasztó nélkül be se költözzetek. De biztos, hogy ilyen helyen akarod leélni az életedet? Nem félsz, hogy egy este hazafelé menet elkapnak hatan? Análszexet bírod..? :(
2013. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
attól nem félek hogy elkapnak és seggbek*nak... meg tudom magam védeni azzal nincs baj, csak ha elmegyünk dolgozni üres lesz a ház minimum 8 órára, az elég ahoz is hogy a rácsot leszedjék, lereszeljék mit tudom én mit csinálnak vele...ezért gondoltam arra a riasztóra ami csak központban riaszt, mert így 1x törnek be és akkor is elkapják őket.
2013. jún. 18. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!