Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek is "elengedte"...

Szerintetek is "elengedte" magát az albérlőnk?

Figyelt kérdés

Idén lesz 1 éve hogy albérlőnk van. Lefektettünk szabályokat, pl.: nem tárolhat a kertben roncs autókat, nem hozhat kutyát, csak egyedül lakhat itt (felesleges kiabálást nem akarjuk hallgatni egy pár esetében), senki másnak nem adhat kulcsot.

A problémám az, hogy a kertben áll 2 roncs autó is, tegnap idehozott kettő nagy kutyát, eléggé ijesztő volt amikor bejövök a kapun és két kutya vicsorogva rám támad, jönnek-mennek itt az emberek, mindenkinek van kulcsa már a kapuhoz. Engem baromira idegesít hogy ezt csinálja, nem tudok kimenni napozni vagy a medencébe, mert idegenek lesnek engem. Szerintetek igazam van? Mit tehetnék?



2013. júl. 28. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Van igazad, de Te is nevetséges vagy, már meg ne haragudj "felesleges kiabálást nem akarjuk hallgatni egy pár esetében" :))) mert minden pár ordibál, vag mi? Nálatok ez az etalon? A párok ordibálnak? :-S


Akkor kellett volna kiakadni, amikor az első autó és az első kutya megjelent...amikor az első idegent megláttad kulccsal.

Azért neked se lennék az albérlőd...:(

2013. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól értem, a ház a tiéd, ő pedig megszegte a szabályokat.

Én simán kiraknám, mert megszegte a szerződést.

Nem szeretném, ha az én házamban már nekem kellene máshoz alkalmazkodnom. Pl kutyák

Nekünk is volt albérlőnk. Megbeszéltük, hogy nem tarthatnak állatot a lakásban. Aztán eldugult a lefolyó a fürdőben. Mentünk a szerelővel megnézni, két kutya is volt a lakásban. Még aznap szerződést bontottunk. Pénzt nem kaptak vissza, mert a kutya szétrágta a szekrényt.

2013. júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Bocsánat, nem tudtam, hogy csak pro szabad válaszolni, a kontra válaszokat lepontozzák. Első voltam.
2013. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Már ne is haragudj, de egy sárkány lehetsz. Ne legyen párja, ne hozzon senkit, de tényleg egy kutyája ne legyen szerencsétlennek. Beszéld meg vele, hogy mikor jönnek a vendégek. A kutyáknak csináljon kennelt, az autók pedig ha nem szerelés céljából állnak a kertben mehetnek a roncstelepre.
2013. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Volt már albérlőnk elötte, azután tartottunk pár év szünetett. Hogy miért? Konkrétan hajnal 4-kor orditottak mint a sakál, mert épp szakítottak, ment az üvöltözés állandóan. Plusz, ne legyen párja, mert ha gyerek lesz, felesleges ide gyereket csinálnia, mivel a ház eladó, így 3 havonta megújítjuk a szerződést :)


Első hsz.: nem én pontoztalak le.

Nem tudom hanyadik hsz.: nem vagyok sárkány, nekem is van kutyám-macskám, és nem örülnék ha menne a terület harc, vagy ha megölné a két kutya a macskám, neki mennének a gyerekemnek, vagy a kutyámnak. Kettő egy ellen egy 12 éves kutyánál nem egy könnyű eset :):)

2013. júl. 28. 18:32
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

4: Az ő háza, az ő szabályai. Akinek nem tetszik, annak nem kell kibérelni ott szobát.

Az, hogy csak egyedül lakhat ott az nekem is fölöslegesnek tűnik, de a többi kérés az a kérdező joga...

2013. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
89%
Ha jól értettem a kérdező azt írta, hogy egyedül lakhat ott, ez pedig jogos kikötés, mindegy, hogy miért. Arról nem volt szó, hogy vendéget sem hozhat, csak ne adjon neki kulcsot, szintén jogos kérés. Adj az albérlőnek egy utolsó esélyt.
2013. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az autók dísznek állnak a kertben. A lakbért immel-ámmal fizeti. Vendégek akár mikor jöhetnek, addig maradnak ameddig akarnak, HA Ő OTT VAN! Ennyi. :)
2013. júl. 28. 18:34
 9/18 A kérdező kommentje:
6-os: nem szobát bérel, hanem külön lakrésze van bebútorozva :) (az alsó szint)
2013. júl. 28. 18:36
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Közös udvarotok van?

Albérlő bizony (néha) bajjal jár.

Miért nem nőnek adtad ki bérbe? Az gondolom, nem tartott volna roncsokat az udvarán. Muszáj volt kiadni? Már anyagilag, ha ugye medencétek is van.....

Nekem soha nem volt gondom egyik albérlőmmel sem. Nem kötünk szerződést sem, nem járok a nyakukra. Egy ismerősöm ajánlotta, aki évekig ott lakott. Miért nem érdeklődtél előtte, milyen ember?

Nem lehet mindent papirra fektetni. Többet ér az emberi szó! A KEDVES, nem kötözködő tulajdonosi.

2013. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!