Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, nagyon mérges vagyok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Vettünk egy téglaházat, szép tágas, világos. Meg is nézte statikus, falkopogtatás stb, téglából van. Egy kedves idős néni árulta, végig ott volt az építkezésen, állította hogy tégla az egész. Már harmadik éve újítgatjuk, fizetjük a magas hitelt, szépítjük az udvart. A házban már a harmadik vályogfalat találom (alul 1 m tégla, fölötte vályog, ergo nem tudjuk beépíteni a tetőteret), az udvarban rengeteg szemét van elásva (többek között akkumulátor, üvegek, sitt, mész), már sok-sok konténert telepakoltunk. Csúnyán átverve érzem magam, tudom hogy a mami napelemes házat vett a pénzünkből, az unokája otthon békésen babázik mert nemrég szült. Én is nemrég szültem, de nap mint nap amikor a gyerek alszik ások az udvarban, hogy legalább le tudjuk füvesíteni, ma vakolatot szedek le, kb 1 órája fedeztem fel hogy a konyha fala is vályog... Mondtam a férjemnek hogy felhívom a nénit, és beolvasok neki. Ő ezt nem szeretné, szerinte hagyjuk a francba. De nekem minden ilyen esetnél nyiladozik a bicska a zsebemben, legalább felhívnám és elmondanám hogy szégyellje magát, egy kicsit legyen lelkiismeret furdalása hogy így becsapott minket. Ti felhívnátok? Vagy mit tennétek?
2013. aug. 16. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Uh basszus:S Hát én már rég kiakadtam volna, és már rég szóltam volna a néninek. Nem akarlak arra biztatni, hogy nagy balhét csapj mert az sem jó, de szerintem szólni kéne neki. Bár attól a falak nem lesznek téglából, de ha személyesen beszéltek legalább az arcán láthatod, hogy bűntudata van-e vagy ilyesmi.
2013. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol lakik, a szomszédok meséltek róla, hogy milyen jó az új háza stb, csak telefonálni tudok neki... Még várok 1-2 választ, és lehet hogy tényleg felhívom.
2013. aug. 16. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Hívd fel, ez nagyon nem volt szép dolog a mamitól. Rafkósak' az öreglányok.


Tuti visszakérném a pénzem, mert jól "átrázott" benneteket.

2013. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A pénz egy részét*
2013. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is pontosan tudni kellene, mi áll az adás-vételi szerződésben.

Azután van egy statikus is a történetben, az ő felelőssége is felvetődik, gondolom nem ingyen végezte az állapotfelmérést, de ha igen, akkor is felelnie kell a szakvéleményéért.

A ház állagát, anyagát érintő írásbeli (vagy esetünkben feltételezem inkább) szóbeli tájékoztatás esetén néhány tanú sokat mozdíthat előre a rosszhiszemű eladó felelősségre vonásának ügyében. Merthogy az én célom ez esetben mindenképpen ez utóbbi lenne.

Egy telefon azzal, hogy "irgum-burgum néni kérem hát szégyellje magát" semmit nem ér, annál is inkább, mivel a néni valószínűleg nem fogja magát szégyellni - ha ilyen lelki alkat lenne, valószínűleg ebben az átverésben sem vett volna részt. Arról nem beszélve, hogy titeket ez nem fog kisegíteni.

Én keresnék egy ingatlanügyekkel foglalkozó ügyvédet és megtárgyalnám vele a lehetséges jogi lépéseket, ezt semmiképpen nem hagynám annyiban; egy hivatalos ügyvédi megkeresés levélben egy per kilátásba helyezésével és kártérítési összeg megjelölésével hatásos lehet, már ha ténylegesen bizonyítható az eladás során a félrevezetés és rosszhiszeműség (ezt akár előzetesen, telefonon is kilátásba lehet helyezni a nénikénél).

Ha sem tanúk, sem bizonyíték nincs, akkor viszont tényleg csak egy telefonos anyázás marad, ami arra jó, hogy kicsit kiengedjétek a gőzt, a néninek pedig legyen mire emlékeznie öreg napjaira..

2013. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az adásvételiben az áll, hogy láttuk a ház állapotát. Egyébként tudtommal minden használt ingatlan adásvételiben ez benne van. Pereskedni nem szeretnénk, már 3 éve melózunk a házon, egyszer remélhetőleg készen lesz... Az a baromi bosszantó hogy vásárláskor tőlünk félt a mami lánya, hogy majd biztos megpróbáljuk becsapni őket, holott mi teljesen jóhiszeműen álltunk az egészhez. Csak azt szeretném ha a néni néha csuklana, és tudná hogy ilyenkor nem szeretettel emlegetjük. És hogy mindíg legyen lelkiismeretfurdalása amikor az unokája a babájával pihen, mert valszeg én akkor éppen az udvarban vasakat és üvegszilánkokat ások ki hogy az én gyerekem ne lépjen bele... Az a baj hogy túl jólnevelt vagyok ahhoz hogy nyolcvanvalahány éves néniknek beugassak... egyszer úgyis megteszem, de akkor sírni fog.
2013. aug. 16. 16:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehát ez nem jólneveltség kérdése. Itt - gondolom - súlyos milliókról van szó. A perrel fenyegetés még nem egyenlő a per megindításával, viszont arra jó lehet, hogy egy esetleges peren kívüli kártérítési összeget ki lehessen vasalni a mámiból.

Arról a statikusról meg külön megvan a véleményem, aki egy vályogházat téglaházként azonosít.


(5-ös)

2013. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 JulesM111 ***** válasza:

Nr01: szinte esélytelen, hogy akármilyen peren kívüli megállapodás szülessen. (törvényes kereteken belül)

Nr02: ha perre kerül a dolog, iszonyatosan komoly bizonyítási eljárásra van szükség. Tegyük fel, hogy sok-sok dokumentum a rendelkezésedre áll, és ezek egyértelműen neked kedveznek. Ha ez megvan, akkor a "károdat" számszerűsíteni kell, azaz, szépen mindent megcsinálsz, vályog kiépít, szerkezetileg megerősít, számlákkal bizonyít, majd bíróság elé tár. Plusz lakás vételára, mert hát lehet, hogy olcsó volt... :)

Nr03: Tegyük fel, hogy pert nyersz, és kb 4 millió forintot megitélnek neked. Ehhez is még hozzá kell jutnod :) Úgysem fog fizetni, ezt még egy külön polgári peres eljárás esetén kell véghez vinned, de valljuk be őszintén, ekkor sem fognak neked 4 milliót csak úgy a fiókból elővenni, hanem részletekben csorgatják feléd a cash-t.

Kb. ennyit a lehetőségekről, iszonyat idő, méreg, idegeskedés. Ez volt a kultúr verzió.


Amúgy, én mérlegelnék, hogy mennyiért is vettem, mit is kell tennem, hogy olyan legyen a pecó, amit szeretnék.

Ha kijönne egy csúnya nagy minusz számomra, akkor elmagyaráznám a statikusnak, és a néninek is a szitut, kérném szíves anyagi közreműködésüket. Ha ellenállnak, akkor megkeresném az albán társulatot, akik egy csendes éjszaka alatt velük együtt porig rombolják a korábbi életüket.

2013. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vénk.rvája azóta kiszenvedett?!
2017. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!