Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Attól hogy egy magyar ember...

Attól hogy egy magyar ember nem Magyarországon él, attól még lehet hazafi?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Mit értesz az alatt, hogy hazafi?

És a kérdés nem vicc, hanem tényleg nem vagyok vele tisztában.

2013. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, de pontosan ki dönti el azt hogy ki hazafi és ki nem? egyáltalán van egy mérce hogy mitől hazafi és mitől nem? Szerintem lehet, de próbáld meg tartani a hagyományokat, és járj haza néha.
2013. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szechenyi Istvan a "legnagyobb magyar" Becsben szuletett es ott is halt meg, jobban beszelt nemetul mint magyarul, megis magyarkent elt es tett is a nemzetert nem keveset.

Kossuth Lajos szinten evekig elt kulfoldon, pl Londonban.

A hazaszeretet nem iranyitoszam kerdese.

2013. aug. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 26. 09:34
 5/14 anonim válasza:
57%
Csak akkor ha bölcs vezérünk (O Viktor)is úgy gondolja
2013. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy a kovetkezo valasztAs utan meg megint sirjatok hogy ez sem az igazi. Ez megy 20 eve.
2013. aug. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 gabrielwright ***** válasza:
58%

Számomra totál ellentmondás, mert talán a túlfűtött hazaszeretet mintha nem jönne össze azzal, hogy a kényelmes élet, meg a jó fizetés azért mégiscsak fontosabb. Azt nem értem hogy ez miért releváns? Miért nem elég csak szeretni a hazádat, ott ahol vagy, amennyire akarod?

Esetleg majd próbáld valamelyik helyivel közölni, hogy te egyébként qva nagy hazafi vagy, ha nem röhög ki, azért szerintem csak megkérdi, hogy akkor miért nem vagy ott.

2013. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha megengeditek, újra feltenném kérdezőnek az én kérdésemet, mert én nem tudok pontosan válaszolni. És ebben talán a fiatalságom akadályoz meg, meg a rengeteg ellentmondás.

"Mit értesz az alatt, hogy hazafi?

És a kérdés nem vicc, hanem tényleg nem vagyok vele tisztában."

2013. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 LjCsontos válasza:
100%
A hazafiság a szülőföld, a nemzet tagjai, őseink, és kultúránk iránt érzett pozitív érzelmek összessége. Azok szeretete, tisztelete, azokhoz való hűség, ragaszkodás és hajlandóság szolgálatukra. A hazafiság tettekben való megmutatkozása, hogy saját érdekeink mellőzésével is képesek vagyunk önzetlenül és odaadóan a haza iránti kötelességeinket teljesíteni, közösséget vállalni a nemzet többi tagjával, a közös hagyományokat az utódok számára is megőrizni, valamint biztosítani számukra a közös jövőt. A közösségvállalás alapja lehet a vérrokonság, a megegyező érzések és gondolkodásmódok, a közös szokások, nyelv, történelem és erkölcs. A tudatos hazafiság minden nemzet sajátja, tehát soha sem válhat idejét múlttá vagy elavulttá. Tehát az aki, és éljen bárhol, a saját és klientúrája érdeleit helyezi előnybe a népe boldogulása helyett nem hazafi, hanem diktátor, legyen a köpönyeg narancs, vagy vörös. Ha már a nagyvezírről tetetek említést.
2013. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
53%
Szerinted, ha valaki itthon van, attól már hazafi?
2013. aug. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!