Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni hogy a szomszé...

Mit lehet tenni hogy a szomszéd ne jöjjön át állandóan indokolatlanul és ne hívogassa a rendőrséget?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy vékonyak a falak, de a szomszéd már arra átjön, ha kicsit hangosabban beszélgetünk, de semmi zene nem szól.

Nagyon zavaró, és egyáltalán nem érzem jogosnak, mert nem szoktunk bulizni, hangoskodni, csak ketten lakunk egy barátnőmmel.



2013. aug. 27. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Bejelntitek a rendőrségen,hogy indokolatlanul hívják ki a munkatársaikat.
2013. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ne visítozzatok, akkor nem megy át a szomszéd, ilyen egyszerű.
2013. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nádszálkisasszony ***** válasza:
10%
A nyaralónkban az alsó szomszéd pont ugyanilyen! Már arra feljön, hogy későn húztuk ki a kanapét és hangos volt! Legyünk szívesek már délután megágyazni és még sorolhatnám..Én már ki sem nyitom neki az ajtót. A szomszédodnak pedig mondd azt, hogy menjen temetőbe lakni mert úgy látszik neki minden hangos már ezen a világon.
2013. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik nem veszik észre magukról, hogy kissé zajosan élnek, aztán meg csodálkoznak, ha valakit ez zavar...ez a másik oldal.
2013. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Had hívja a rendőrséget. Kijön és mit fog hallani a rendőr?Semmit. Ha nem tetszik költözzön tanyára meg lehet neki mondani. Nehogy már lábujjhegyen suttogva kelljen élni egy ilyen idegbeteg miatt.
2013. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Közös képviselővel hármasban üljetek le.


Elmondja A fél a mondandóját. (B fél hallgat, nem szól bele)

Erre reagáljon B fél. (ebbe A fél nem szól bele)


Majd tartsatok 2 perc (cigi)szünetet, amikor nem beszéltek egymással.


Elmondja B fél a mondandóját. (A fél nem szól bele)

Erre reagáljon A fél. (ebbe B fél nem szól bele)


Megkérdezitek a Közös Képviselőt, hogy ő hogyan látja a helyzetet.



A másikat fikázni ilyenkor a vesztesek szokták. De saját magadat megvédeni úgy is lehet, hogy a másikat nem szidod, sem az őseit.



--------

Én voltam mindkét oldalon. Meg tudtam volna fojtani a szomszédot egy kanál vízbe, amikor sokadszorra is finoman kérve nem volt hajlandó észrevenni, hogy a hajnal 1 és 3 óra közötti bútor pakolása mocskosul zavaró. Ráadásul a másik szomszéd hajnali 6kor már kalapált. Akkor én is elkattantam, aztán abba maradt a finomkodás.

És volt, hogy a szomszéd szolt, hogy ne hallgassuk hangosan a zenét este 8 után.

------


Élni és Élni hagyni.


Mindenkit lehet zavarni, és mindenki képes egy ideig elviselni a másik zavarását. Nem lehet elvárni, hogy mindenki ugyan olyan szinten tolerálja a másikat, és nem lehet elvárni, hogy mindenki ugyan olyan szinten gondolkodjon bármiről, mert K-Ü-L-Ö-N-B-Ö-Z-Ő-E-K vagyunk.


Az is fontos, hogy az indulatok nem vezetnek semmire.

Objektíven nem lehet vitatkozni azzal, aki már rátok hívta a rendőrt, mert te is utálod már és ő is utál már. (valószínűleg)


Aki még az elején, amíg nem öntik el az indulatok az agyát, tud erről beszélni a másikkal, egyszerűbb megoldást talál, mint az, aki emészti magát, és egyszer csak kirobban, és mindennek elhordja a szomszédot a lila gőztől.

Én mindig utáltam, ha felettünk buli volt. De csak azért, mert nem hívtak meg, illetve nem szóltak előre, hogy mi is bulizzunk akkor. Úgy teljesen más az ember hozzáállása.



Objektíven:

Este 10 és reggel 7 között a társadalmunknak 85%-a alszik. (ha teheti)

Ha ilyen időpontban hangoskodsz bárhogy (a sarkadon járkálsz úgy, hogy beledöng az egész épület, húzogatod a bútoraidat. neki állsz turmixolni, vagy szerelni, vagy klopfolni a húst a holnapi ebédhez, akció filmet nézel a erős basszus hanggal, stb.) Ez zavarhatja a szomszédot. Mindegyiken lehet egyszerűen segíteni.


Sokszor az körülötted, főleg alattad lakó erősebben hallja a zajokat, amit keltesz. Ennek megvan a fizikai magyarázata. Könnyen ki is tudod próbálni.

Ha van egy elég nagy ládát, vagy vödröd, amit rá tudsz húzni a fejedre, akkor koppants rá egy finomat úgy, hogy a vödrön kívül vagy, majd egyet úgy, hogy a fejed a vödrön belül van.

Melyik lesz hangosabb?

A statikus zajok sokszor hangosabbak a másik oldalon, mert ők a "dob belsejében" laknak.


Ha a szomszéd azt mondja hangosak vagytok, akkor kérd meg, hogy mutassa meg, hogy mi számít neki hangosnak, mert neked nincs szándékodban őt zavarni, de addig nem tudsz ezen változtatni, amíg nem tudod mi a probléma. Hagyjátok azon a hangerőn a hangkeltő eszközöket, amin voltak.

Menjetek át a szomszédhoz és nézzétek meg, hogy mennyire hallatszik át. Hogy tudjátok, mi zavarja ennyire. Ha ez tényleg azon a határon van, hogy ettől már nem tudja csinálni a dolgát, vagy keressetek közös megoldást, hogy mind2-en szőnyeget tesztek a falra, vagy valami hangszigetelőt, vagy a hangfalak alá raktok puha valamit (filc, vagy légzsák, vagy tűk) és nem a szomszéd falára erősítitek, stb...


Amennyiben napközben (08:00 - 22:00) hangoskodsz, a szomszédnak a panaszai nem egyértelműek, ha ezen az időszakon kívül hangoskodsz, akkor a képlet egyszerű: nem tud aludni tőled. Képzeld el, ha valaki nem hagyna aludni, mit éreznél? Egy idő után már minden kis dologra szétkapna az ideg. Neki sem jó, neked sem jó. (mint ahogy írtad is)


Nem kívánhatod, hogy költözzön el, és ő sem, hogy te költözz el, mert nem biztos, hogy van rá lehetősége (pénz, idő, munkahelyi kötelékek, adósság, stb... ) Ezek nagyon primitív érvek, hogy ha nem bírja, költözzön el. Ha nem bírja, akkor beszeljétek meg ésszerűen, de a legtöbb ember, akivel ilyenkor beszélsz, az sem ésszerű, ezért a rendőr, mint 3. fél jó megoldásnak tűnhet.


A rendőrt joga van kihívni. Ha a rendőr megállapítja a csendháborítást, akkor bizony az neked súlyos pénzbe kerül. Ha a rendőr nem állapítja meg a csendháborítást, vagy azt állapítja meg, hogy nincs, miközben (pedig) van, akkor felveszik a jegyzőkönyvet, és elmennek.


----


Én egy harmadik, független fél bevonásával kérnék segítséget az ügyben, mint a kk.

És közös megoldást keresnék, ami mindeninek az igényeire épít.

2013. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!