Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A tulaj hanyagsága miatt...

A tulaj hanyagsága miatt kikötötték ma nálunk a villanyt, szerintetek egy bocsánatot kívül mit várhatnék még tőle?

Figyelt kérdés
Én havonta utalom neki a számlákat, átalányt fizetünk. A tulaj állítja, hogy ő áprilisig mindent rendben befizetett és nem érti, hogy lehet ilyen szemét az elmű - én meg nem értem miért nem érti, hogy április nem most volt, most szeptember van. Elvileg most bevonul az elműhöz és kideríti mi a probléma. Van aki szerint harcoljuk ki, hogy legalább 1 hónap lakbért ne kelljen kifizetni. Szerintetek mit kérhetnénk kompenzálásul a hanyagságáért (ha tényleg nem fizetett április óta..)?

2013. szept. 5. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi áll a bérleti szerződésetekben.

Elméletileg csak rendkívüli felmondással élhetsz, ez az egyetlen extra jogod van. Ez azt jelenti, hogy felmondási idő nélkül, 2-3 nap alatt kiköltözhetsz, és nem kell kivárni az egyébként rögzített, általában 1 hónapos időintervallumot.


Amire kártérítést kérhetsz: ha emiatt megromlik a hűtődben az étel, leolvadt a fagyasztód, ezért ki kellett dobni a húst, ...

2013. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Max arra az időre,amíg nincs villany,mert így nem összkomfortos.
2013. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hosszú áramszünetre rendezkedj be,

-mert nem mostanában lesz visszakötve nálatok a ménkű,mivel gondolom,hogy a tulajnak nincs pénze rendezni a tartozást,

2013. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Befizette, kivételesen mailben küldte a befizetésről készült fényképet is. Azzal próbálja kiszúrni a szemem, hogy a régi címére kapta a leveleket és felháborító, hogy még ő szív emiatt, mert az elmű nem képes a rögzített címére postázni a leveleket. Kár, hogy a kikapcsolási munkalapon is jó címe szerepel, így nem hiszem, hogy az elmű lenne a ludas.
2013. szept. 5. 15:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Arra az időre, amíg nem volt áram a lakásban, lakbércsökkentés jár neked, illetve ha károd volt, kártérítés. Valószínűleg olyan csekély összegekről van szó, hogy nem éri meg érte vitázni.
2013. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Voltam már én is úgy, hogy elindultam otthonról, és a férjem 20 perc múlva telefonált, hogy azonnal menjek haza, mert éppen kötik ki a villanyt, és csak nálam volt meg a tulaj elérhetősége. Szerencsére megvártak a kikötéssel a villanyosok, szóval le a kalappal előttük. Kifizettem a tartozást, (éppen akkor akartam utalni az albérletet, és a rezsit, szóval volt miből) és hívtam a tulajt, aki persze nem is értette miről van szó, eleinte azt mondogatta, hogy biztosan tévedés. Persze mikor megnyugtattam, hogy a tévedés kizárva, mert most már papírokkal tudom bizonyítani, hogy mely villanyszámláról felejtkezett el, elismerte. Bevallom, utána már berágtam rá, és még pár hónapig ott laktunk tévedésből fizetés nélkül. De még most is úgy gondolom, hogy megérdemelte.
2013. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, hogy tudtatok "tévedésből ott lakni ingyen"? :)
2013. szept. 9. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egyszerüen nem fizettem a tulajnak. Jött, eleinte nem szólt, mert letromfoltam azzal, hogy majd ha kifizeti a rezsit, amit én már egyszer kifizettem neki, akkor dumáljon. Aztán néha jött arénázni egy keveset, de annyira be voltam rá rágva, hogy hogy megint csak összevesztünk, és elkullogott. Aztán 3 hónapnál nem bírtam tovább, nekem is vacak volt a szitu, nem szoktam én ezt csinálni, és inkább elköltöztem. Akkor küldött egy gyalázkodós sms-t, erre visszaírtam, hogy a kövi lakónál emberelje meg magát, és csengesse ki a rezsit, ha már neki ki lett csengetve, és akkor valszeg nem lesz gond. Még most is úgy gondolom, hogy megérdemelte, de életem legvacakabb 3 hónapja volt. Se azelőtt, se azután nem laktam úgy sehol, hogy nem fizettem, igaz, így sem jártam még soha sem előtte, sem utána.
2013. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!