Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova fordulhatok, ha a szomszé...

Hova fordulhatok, ha a szomszéd életveszélyesen rongálja a lakásom?

Figyelt kérdés

A lakásunk alatti üzletben új bérlők lettek 2 éve, akik azóta annyira csapkodják a bejárati ajtót, hogy az erkélyünk, a homlokzaton lévő díszítések és a lakásunk fala is elkezdett repedni. Ez egy 100 éves kettes társasház fa födémmel. (alul üzlet- felül lakás amely kb.10 éve épült át lakásból üzletté, de átminősítve sosem lett, tehát most is a társasház második lakása) Előtte más bérlők voltak, sosem volt ilyen gond! Szóltam a tulajnak, de nem érdekelte, szóltam a bérlőknek, azokat sem. Az önkormányzatnak, de a tulaj neje ott dolgozik, véleményre sem méltattak.

Csináltattam egy statikai véleményt-felmérést, felkérve a megye egyik legjobb szakemberét, amelyben leírja, hogy ajtófékkel a további károkat meglehetne előzni és a további csapkodás a homlokzat és biztonság érdekében be kell szüntetni, mert nagymértékben rongálja a ház állapotát és veszélyezteti a biztonságot. Éppen az üzlet bejárati ajtaja felett lazultak meg legjobban a díszek… Pár éve lett felújítva a homlokzat, semmi nem indokolná a díszítő elemek és a homlokzati rész repedését… arról nem beszélve, hogy idegileg mennyire kikészít a napi szándékos pár tucat csapkodás, remeg az egész padló, ahogy a szerkezet végigvezeti a házon. Természetesen megviseli a gáz és víz stb. csöveket is, nem csak az idegeinket… Alul ez a vastag, masszív faajtó egy 90 cm vastag falba van betéve, dupla biztonsági üveggel, gázzal, biztonsági fóliával, ötpontos zárral ezért nem szakadt még ki a helyéről. Azt mondta statikus, előbb szakad le az emeletről valami, mint az az ajtó onnét ki. (sajnos) Felette viszont a lakásunk fala csak kis téglás… talán így érthetőbb. Az üzletben nem engedélyköteles tevékenységként szépségszalon működik. (A statikus a felmérést a lakásunkból és külső szemlével végezte, mert persze az ajtó közelébe se engedtek. )

Hova fordulhatok, ha senki nem vesz komolyan, ha naponta azon kell görcsölni mikor - kire esik rá egy díszítő elem. Írtam a jegyzőnek is, de nem reagáltak,90 nap után bementem és közölték elkeverték a papírt. Újra írtam, akkor közölték felesleges beadnom birtokvédelemre, adjam bíróságra… Nem csak az idegeink, de a lakásunk állapot is romlik, hiába van a kezemben a szakvélemény és javaslat, hogy egy pár száz forintos ajtófékkel mindez megoldható lenne, nem tudok mit tenni. Már 2 éve harcolok a nyugalmunkért és biztonságért, de csak rosszabb lett. Ráadásul ez megy vasárnap és ünnepeken is, mert hiába van nyitvatartási idő, senki nem tartja be. Bezáratni sem lehet (? ), mert az önkormányzat azt mondja magántulajdon, hiába van lakásként bejegyezve az ingatlan, maga a tevékenység nem engedélyköteles, mindenki azt csinál, amit akar. Esetleg a rendőrséghez fordulhatnék? Minden véleményt, segítséget szívesen veszek!



2013. okt. 2. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van valami lakógyűlés, vagy valami hasonló a házban? Esetleg közös képviselő akihez tudnál fordulni? Mert ha így lekoptat az önkormányzat, akkor talán a gyűléssel vagy a képviselővel együtt el tudtok érni valamit, vagy esetleg fel lehet keresni egy ügyvédet is, ő majd biztos meg tudja mondani, hogy mit lehet tenni.
2013. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Figyeld meg hogy mindig ad számlát? Ha nem nyomd fel, ez szerintem elég jó jelzés lesz felé...
2013. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egy kettes társasház. Csak az üzletként működő ingatlanból és a lakásunkból áll. Nincs közös képviselő, sem közös költség, sem közvetlen más szomszéd. A Társasházi Szabályzat rendeletei (országos), pedig nem tér ki ilyen esetekre.
2013. okt. 3. 09:50
 4/17 anonim ***** válasza:

Felajánlhatnád, hogy megveszed sőt fel is szereled nekik az ajtóféket. Tudom meghunyászkodás, de ennyit én feláldoznék a nyugalmamért és biztonságmért.

Ha erre sem hajlandóak, akkor nincs ötletem :(

2013. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Azzal sajnos nem vagyok előrébb, ha Ő ad vagy sem számlát...


Már nem csak az ajtófék beszerelését, hanem az üzlet kibérlését vagy esetleg megvásárlását is felajánlottam hosszabb távon...Röhögnek az egészen és csak azért is csapkodnak. Költözni viszont nem tudok, mert felette a lakásom 2x nagyobb, és különben is...

2013. okt. 4. 08:21
 6/17 anonim ***** válasza:

Esetleg sarokvasakat meglazítani este? Aztán reggel majd lesz csodálkozás, ha az első csapásnál kiesik az ajtó a helyéből :)

Ezt persze csak akkor, ha nincsen semmi megfigyelő szerkezet, se mozgásérzékelős lámpa a közelben.

Vagy átmehetsz Dennis a komisz-ba is. Kilincs bekenése napi rendszerességgel különböző anyagokkal (ragasztó, szappan, zsír, cipőkrém, chilikrém (nagy örömet okoz utána ha mondjuk a szemébe nyúl valaki :D) )

Lábtörlő bekenése hasonló színű cipőkrémmel, utána lehet súrolni a padlót/szőnyeget. Így ha mindig szívnak a vendégek, akkor elpártolnak tőlük, ami ugye nekik nem jó.

Mondjuk ezzel párhuzamosan a saját dolgaidra nagyon figyelj majd :D


A NAV-hoz is mehet a bejelentés, legalább kicsit idegeskednek. Különben meg nem tudom van-e olyan vállalkozás Mo.-on, aminek nincsen takargatnivalója :D Szóval hidd el nem esik majd jól nekik a dolog.

Azt tudatosítsd bennük, hogy amíg ők zavarnak téged, addig te sem fogod békén hagyni őket.

2013. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Bunkót fejszével kell vágni. A kedves vállalkozó csakazértis csapkodja és nem vesz egy néhány ezer ft-os ajtóféket ,mert tudja ,hogy neked ez rossz és kárt okoz.

Ebből kell kiindulni. Én a szarral bekenés helyett a zárba bőven befecskendezett pillanatragasztó híve vagyok. Ha reggel a teljesen összeragadt zárlamellák miatt nem tud bejutni és egy vagyonért lakatost kell hívnia feltöretni a csodaajtaját, akkor majd meggondolja azt az ajtóféket..

2013. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
"Sajnos" az üzletet és a lakásokat kamerarendszer védi, kívülről is. Ráadásul az üzletajtóhoz egy kiskapun és előkerten át lehet bejutni. Szóval amiket írtatok nem jöhet szóba, sajnos, mert rongálásért feljelent... Ügyvéddel is beszéltem azt mondta, nem lehet bizonyítani, hogy csapkod, mert a kamera azt nem rögzíti (hangot) és ha igen, akkor sem bizonyítható és mint magánszemély még ő jelenthet fel személyiségi jogokra hivatkozva.... )hiába statikus vélemény?) Lehet ki kéne adnom egy földszinti részt barkácsolóknak? (mert a zenéért szintén feljelenthet, de a barkácsolás-fúrás-faragásért állítólag nem). Én ezt nőként nem tudom kivitelezni.
2013. okt. 6. 09:26
 9/17 anonim ***** válasza:

Azta(és itt mindenki gondolja ide a megfelelő káromkodást)...ezt nagyon jól kitalálták, tényleg nem lehet beléjük kötni...

Valamit viszont tenned kell, mert ebbe tönkrementek, mind anyagi, mind mentális szempontból.

Azt nem írtad, hogy a lakásban a tulaj dolgozik, vagy kiadja pár műkörmösnek/kozmetikusnak?

Mert akkor lehetne beszélni az ott dolgozókkal, hogy panaszkodjanak ők maguk a csapkodásra, hogy tök sok vendégnek ezért elrontja a körmét/kinyomja a szemét masszírozás közben, mert mindig összerezzen a csapódásra, ezért a tulaj legyen szíves valamit tenni ennek a megszüntetésére, mert így nem lehet dolgozni. És kénytelenek lesznek elköltözni onnan és másik helyet keresni, ami ugye a tulajnak rossz, mert nem kap bérleti díjat.

Ebben szerinted partnerek lennének az ott dolgozók?

További lépésként még mindig játszik a NAV ráküldése mind a tulajra, hogy van-e bérleti szerződés, adózik-e a díj után, stb., másrészt a dolgozókra is, hogy adnak-e számlát/nyugtát. Ha folyton egrecéroztatják őket, akkor szintén másik helyet fognak keresni, ami megint nem jó a tulajnak, hátha cselekszik.


Nagyon-nagyon végső megoldás:

Egyszerűen szarrávereted a tulajt minden héten (vagy rögtön azután, hogy felépült az előzőből) egy erre alkalmas emberekből álló "brigáddal". Nem kevés pénzbe fog kerülni, de még mindig olcsóbb mint egy kidőlt falat és leszakadt tetőszerkezetet pótolni.

2013. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Esetleg ha jól célzol, légpuskával ki lehet lődözni a kamerákat (már ez is sok pénz pótolni), és megcsinálhatod a zárberagasztást :D

De akkor nagyon alaposan intézd, tényleg az összes kamerát lődd ki :D

2013. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!