Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyenkor ősszel, . De néha...

Ilyenkor ősszel, . De néha nyáron is, miért kell mindenkinek füstölnie? Miért nem égetik el a kandallóba a faleveleket?

Figyelt kérdés

Vagy a kályhába, vagy akárhol.

Szeretem, hogy nem lehet 5 percre se kinyitni az ablakot, mert valahol égetik a faleveleket, és jön be a füst a lakásba...



2013. okt. 14. 11:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, te hol élsz, de én nem vettem észre, hogy ez olyan brutálisan nagy méreteket öltene. (Falun élek egyébként, mielőtt azt hinnéd, hogy nem tudom miről van szó.)

Egyébként meg azért égetik kint, mert:

- nem ég jól

- egyszerűbb helyben meggyújtani

- nem minden lakás vegyes tüzelésű.

2013. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk pèldàul nincs se kandalónk se kàlyhànk se semmink amiben égetni lehet.
2013. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Miért, ha kandallóban égetnék, az talán nem füstölne? Nem mindegy, hogy a kéményen át füstölög, vagy a kertjéből?
2013. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Talán a klémény 10 néter magasban van a kert meg 0 méterben!
2013. okt. 14. 12:15
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
De ha nem lhet megoldani máshol?
2013. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Adják annak, akinek van!

Komposztba is nagyon jó! Sok állat el is ropogtatja a levelet ha száraz!

2013. okt. 14. 12:22
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Gratulálok!
2013. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%

"nem lehet 5 percre se kinyitni az ablakot, mert valahol égetik a faleveleket, és jön be a füst a lakásba..."


Ha nem égetnék el, akkor meg azt írnád ki, hogy miért nem lehet eltüntetni a leveleket, mert nem lehet végigmenni az utcán a sok nedves rothadó levéltől. No meg a cipőd is hogy néz ki utána, stb.


Szerinted mennyire életszerű az, hogy 3-4 naponta összeszedi az ember a levelet, és keres neki gazdit? Törvény írja elő, hogy a hét melyik napján lehet tüzelni, a többit tiltják. Gondolom ez azért van így, hogy szerencsétlen ember anélkül is megszabadulhasson a zöld hulladéktól, hogy annak komposzthelyet vagy állatot keresne. No meg a felvázolt megoldásaid költségét ki vállalná? Csak nem Te?

2013. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk is ez van, büdösebb van, mint Pesten. Sajnos a szomszéd kéménye pedig pont egymagasságban van a hálószoba ablakkal, se éjjel, se nappal nem tudunk szellőztetni. Mire hazaérünk a vasútállomástól (6 perc gyalog) olyan szaga van a hajunknak és ruhánknak, mintha szalonnasütésen lettünk volna. Naponta kell hajat mosni. Már azon gondolkozom, hogy visszaköltözünk Pestre a jó levegő miatt.
2013. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Pl. nálunk fővárosi kerületben önkormányzati rendelet tiltja a falevelek égetését, külön erre rendszeresített (Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. logós) zsákban kell kitenni a kuka mellé, ilyen zsákokat tartalmaz az alapdíj is, illetve vehetsz is (a zsákok árában bent van az elszállítás, hulladékmegsemmisítés díja).
2013. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!