Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Azoknak a 25-45-ös korosztályn...

Azoknak a 25-45-ös korosztálynak, akik kiköltöztek az elmúlt kb.6 évben városból vidékre, falusi környezetbe, tényleg jobban megy a boldogulásuk odakinn, vagy pedig visszavágynak a városba?

Figyelt kérdés

Állandó munkahelyet, gyerekek teljes iskolázását (min. 12 osztály) és egészségügyi ellátását is 100% biztosítani tudják ott önmaguknak? A baráti kapcsolatokat is tudják így ápolni?

Azért kérdem, mert pár évtizeddel ezelőtt ez éppen fordítva működött: a fiatal családosok gyakran találkoztak családi barátokkal is, nem szigetelődtek el annyira.



2013. okt. 26. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Az emberek többsége mindig olyan helyre vágyik, amilyenben felnőtt, amilyet az otthonának érez. Egy nagyvárosi ember ritkán lesz boldog egy kis faluban, mert ő már a nyüzsgéshez és tömeghez szokott hozzá.


A barátságokat meg most is ápolják, akik igaz barátok. Ez nem lakóhely-függő.

2013. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Én majdnem éhen haltam egy balatoni településen.Szép volt a környezet,de hiába.Sikerült visszajönnöm Pestre.Azóta tele vagyok munkával.Ezek kívül sokkal több barátom,jóismerősöm van itt.
2013. okt. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Balatoni településen lakom, de alig várom, hogy vissza menjek a fővárosba. Idegeimet teljesen tönkretette.
2013. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
8 hónapig bírtam egy budapestu agglomerációs városban, kész voltam tőle idegileg. Semmi infrastruktúra, óvodák, iskolák tele. Ahogy lehetőségem nyílt rá menekültem vissza Pestre. Arról nem is beszélve, hogy minimum egy benzinkút is kellett volna az ottéléshez, 50.000 ft volt havonta csak a benzin... a vonatok kiszámíthatatlanul, mindig késéssel közlekedtek.
2013. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy ellenpélda, mert én baromi jól érzem magam vidéken. Itt sokkal olcsóbb és egészségesebb az élet,bármit csinálhatok a kertben ,barkácsolhatok kedvemre, kutya nem szól rám. Van kisfogyasztású verda,ha kell valami beülök és megyek ,de van kis robogó is az fillérekből elvan , meg bicaj is. A rezsi minimális. Megterem minden a kertben ,nincs víz ,se csatorna szla, se gázszla , se közösköltség .Fa a legolcsóbb tüzelőanyag ,egyedül villanyra kell költeni de tervezem már a napelemeket, napkollektor már van.


Nem hallatszik a szomszéd minden nesze mint a panelban, akkor hallgatok házimozit full hangerővel amikor akarok , tarthatok behemót ebeket és jó a levegő, biogyümölcs zöldség terem rakásra a kertben.


Ja és a házat annyiért vettem amiért Pesten egy koszos garázshelyet se kapok , nulla hitel semmi banki adósrabszolgaság évtizedekig.

2013. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!