Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kaposváron milyen lakni?

Kaposváron milyen lakni?

Figyelt kérdés

Ha állást kap ott az ember, milyennek számít ott élni?


Tiszta, rendes hely? Közbiztonság nem rossz?


Milyenek a bevásárlóközpontok, plázák?


Az nem zavar, ha nincs nagy éjszakai élet :)



2013. nov. 22. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

unalmas,sivár,kopott,az emberek bunkók,mindenki ismer mindenkit,így ha kialakítanak rólad valami véleményt,nehéz lemosni magadról,hiába nem igaz

hiába a sok szökőkút meg a zenélő Kossuth tér,ha munkalehetőség alig van,és depressziós fejjel mászkál mindenki

közbiztonség? :DD hátőő.. vannak városrészek melyeket még nappal is érdemes elkerülni, (Donner,és környéke,valamint a pécsi utca stb..) majdnem mindenhol belebotlani kötekedőkbe ,főleg a vasútállomás,és a távolsági autóbuszállomás környékén. Kéregetők is akadnak szépszámmal, habár mindig ugyanazok,így lehet tudni melyik költi valóban kajára és melyik fogja költeni alkoholra és cigire. Csak száz forint kellene.. persze,aztán kér a többi embertől is,máris megvan a doboz cigije..

a Corso bevásárlóközpont az jó,ott nagy választék van New Yorker,Deichmann stbstb.. tehát lehet válogatni a cipőboltok,ruhaboltok között

A plázában is van sokminden,bár az nagyon kicsi,de ott van sok kajálda,meg ottis vannak üzletek rendesen.

Tisztának tisztább mint mondjuk Bp,de hagy némi kívánnivalót maga után.

Az éjszakai élet meg lekorlátozódik a Noszlopy utcára.

Annyiból jobb,hogy nem kell külön fizetni ha elakarsz menni wc-re,a plázában is ingyenes,és a Corsoban is,tehát ilyen apróbb dolgokban sokkal jobb mint a nagyobb városokban. Remélem tudtam segíteni

2013. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
kaposvári ismerőseim elmesélései alapján: este jobb ha csak taxizol :D szóval érted.... közbiztonság katasztrófális. ha bármit csinálsz azt mindenki tudja... pletyka 1000-el megy. egy szép lány viszont van, nyilván több is de egy gyönyörű tutira, :DDD csak meg ne cibálja a lelkedet :DDD kb ennyit tudtam mondani. utolsó infók ha nő vagy akkor nem segít :D
2013. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Közbiztonság nem túl jó, sok a roma, nagy a szegénység. Az emberek nem segítőkészek, bizalmatlanok egymással szemben. Az "idegent" egyáltalán nem fogadják be, én hiába éltem ott már 5 éve, akkor is csak idegen voltam. Tényleg olyan, mint egy nagy falu, mindenki, mindenkinek a valakije...és ha te nem onnan származol, mindig csak egy idegen leszel, és ezt elég erősen éreztetik is veled. Én legalábbis ezt tapasztaltam, amikor ott éltem.
2013. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú, ha ilyen rossz, akkor felejtős. Köszi a válaszokat!
2013. nov. 23. 13:30
 5/9 anonim válasza:
56%
Azért ennyire nem rossz a helyzet.Ugyan én nem kaposvári vagyok csak Kaposvár vonzáskörzetében élek egy kisebb településen de oda jártam be évekig suliba most meg dolgozni.Munkát találni tényleg nem egyszerű Kaposváron és ha találsz is nem fizetnek meg jól(bár ez országosan is hasonló) a közbiztonságról meg valóban vannak rosszabb környékek amiket már fentebb leírtak de kb.15 év alatt mióta bejárok még soha nem kötöttek belém a buszpályaudvaron sem és a vasútállomáson sem(erre fele pedig dolgoztam is 1 évig)Éjszakai élet az tényleg szinte nulla de ezeket a dolgokat leszámítva én azt mondom Kaposvárnál vannak sokkal rosszabb városok is.
2013. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Éjszakai élet nulla,ha elmúltál 18.

A bevásárlóközpontokban nincs élet,több az eladó mint a vevő.Elég depis a legtöbb ember,nem barátkoznak nem ismerkednek,csak max panaszkodnak.Munka az akkor van ha van ismerős rokon barát haver,,az adott helyen.És tényleg igaz ,amit már írt is valaki,mindenki ismer mindenkit,vagy legalábbis azt hiszi,olyan mint egy nagy falu ,és persze nem a jó cselekedeteit mesélik.

2013. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 medve21 válasza:
56%
Nincs itt semmi baj! Van hol laknom, van mit ennem, van feleségem, és a rómaiaktól sem tartok, mert 2 méter és 105 kg vagyok! Amúgy meg olyan "legnagyobb kisváros".
2014. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ritka sivár kis város. Volt "szerencsém" ott élni, és életem talán legunalmasabb éveit köszönhetem annak a városnak. Még az állandó lakhelyemhez hasonlítva is kifejezetten unalmas, pedig Szombathely nem egy kultúrálisan pezsgő hely. Persze lehet mondani rá azt, hogy nem ronda város, de szerintem nem egy szemeket kápráztató hely. Egyébként a romák közül is csak néhányan jelenthetnek problémát. Fehérek közül is igen sok suhanc rója ott az utcákat. Semmiképp sem ajánlom. Ha egy tisztább, rendesebb helyet keresel, ahol viszonylag kisebbek az embertömegek, akkor ajánlom figyelmedbe Sopront. Fényévekkel előrehaladottabb minden szempontból kaposvárnál, ráadásul nagyon jó helyen van. Ha pedig mindenképp délre szeretnél költözni, akkor inkább Szekszárdra teszem a voksom. Persze, itt még annyi élet sincs, mint Kaposváron, de legalább egy tiszta, élhető kisváros.
2018. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Valahogy Kaposvár mindig olyan idegennek tűnt, pedig csak átutazóban szoktam járni arra, de elég barátságtalan, unalmas kis megyeszékhely. Rengeteg volt osztálytársam pl Kaposvárról jött el. Bár olyan is akad, aki már ott él 25 éve, s tetszik neki. De ezerszer inkább Pécs, Veszprém vagy Miskolc akkor már.
2020. márc. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!