Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdekelne, hogy abban az...

Rb23 kérdése:

Érdekelne, hogy abban az esetben mit tehet ellenünk az alsó szomszéd, ha kicsi gyerek van, aki járkál a lakásban, játszik és az által zörög? Feljelent? Vagy kihez fordulhat miattunk?

Figyelt kérdés

Panelházban lakunk, van egy 16 hónapos kislányunk. Az alsó szomszéd már egyszer feljött szólni, hogy halkabban másszon a gyerek, mert nála dübörög a mennyezet. Mondtam neki, hogy nem tudok mit csinálni. Azóta már megy a kislány, egész nap járkál a lakásban, és lecsapja a lábát, toporzékol néha, na meg játszik, csörög a játék, főleg, ha eldobja. Ilyenkor a szomszéd veri a radiátort, hogy halkabban legyünk, de nem fogom a kedvéért kikötni a gyereket. Nem késő este csinálja, mert 8 után már ágyban van, és reggel is 10-ig alszik.

És szerinte az normális, hogy ő néha (hetente) hajnali 2-3-ig hétköznap bulit tart, bár igaz, nem szól a zene, de olyan hangosan beszélgetnek, mintha a szobában lennének, ezért mi nem szólhatunk semmit, mert ez ritka alkalom, de a gyerek állandóan zörög.



2013. dec. 5. 23:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg amit próbálhattok, az a vastag puha szőnyeg mindenhova.
2013. dec. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Legyél már egy kicsit megértőbb. Ha az felhallatszik, ha ők BESZÉLGETNEK, akkor el tudod képzelni mekkora robaj lehet neki, amikor a gyereked "lecsapja a lábát, toporzékol néha, na meg játszik, csörög a játék, főleg, ha eldobja." A kulturált együttélés érdekében igenis fontos lenne, hogy elmagyarázd a gyereknek, hogy ne toporzékoljon és ne b@ssza le a földre a holmiját. Nem jelenthet fel, de azt simán megteheti, ha már teli lesz veletek a töke, hogy mielőtt reggel elmegy dolgozni, beindít nektek egy kis végtelenített trash metált, jó hangosan.
2013. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Lehet hangszigetelő padlót lerakni, de szerintem minden panelban ez van, el kell tűrni, hogy az egyik bulizik, a másik már süket és hangosan hallgatja a tv-t a harmadiknál meg a gyerek zörög. Ha mindezt normális időben teszik (ahogyan nálatok is) akkor ez nem jelenthet gondot.
2013. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk is ugyanez volt a szitu, gyerek átszaladt egyik szobából a másikba, az alattunk lakó már kalapáccsal verte a gázcsövet.. olyan is volt, hogy szombat délután habzó szájjal állt az ajtónk előtt, hogy azonnal hagyjuk abba mert hívja a rendőrséget.. (épp valami labdagurigatást játszottunk a szőnyegen). Mondtam neki menjen, hívja őket azonnal, aztán rácsaptam az ajtót. Totál idegroncs volt szerencsétlen.

Megpróbáltuk a gyereket "lábujjhegyen" járatni, dehát ez egy 5 éves fiúnál gyakorlatilag lehetetlen, úgyhogy a gázcsöves üzenetek mindennapossá váltak, de azon kívül, hogy 1 év alatt - amíg ott laktunk - gyakorlatilag szétverte a gázcsövet és néha a rendőröket akarta ránk hívni, mást nem tudott tenni.

Nem lehet feljelenteni senkit azért, mert a gyereke mozog a lakásban.

2013. dec. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

"Mondtam neki menjen, hívja őket azonnal, aztán rácsaptam az ajtót. Totál idegroncs volt szerencsétlen. "


Jó nagy tahó vagy és még büszke is magadra. Mibe telt volna felemelni a hátsódat a szőnyegről, elvonszolni a testedet a játszótérig és ott labdázni? Én a szomszéd helyében kirántottalak volna a lépcsőházba és ott labdáztam volna veled, panelproli.

2013. dec. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%

#5: Egész hétvégén esett az eső te szuperzseni. Hagy ne kelljen már kimennem az esőbe, csak mert bunkókám alattunk már a surrógó szőnyeg hangjára is terminátor üzemmódra vált. És persze az esti fogmosáshoz is menjek ki a gyerekkel a játszótérre, mert valamiért azt sem bírta a szerencsétlen. Hát igen, az előszoba még nem volt három réteg szőnyeggel leborítva. Na most mondd meg...


Mi ellenben minden áldott nap szívtuk a rohadt bagófüstjüket az erkélyen; ha szóltam nekik, hogy fél percre sem tudunk szellőztetni a bűz miatt, az volt a válasz, hogy az ő lakásuk és azt csinálnak benne amit akarnak. Jaa!...

2013. dec. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Én végtelen türelmes ember vagyok, de amikor 4 órán keresztül azt hallom hogy felettem a 4 éves gyerek hiperaktívan rohangál egyik szobából a másikba, közben visít, a csillárom úgy mozog mintha földrengés lenne, na akkor én is felmegyek, hogy vigye a fiát a játszótérre, mert így nem lehet pihenni. Főleg amikor az ember 8-10 óra fizikai, zajos munka után hazamegy hogy egy kis nyugalma legyen..


De feljelenteni nem fog tudni. Viszont megteheti, hogy reggel 8-kor amikor a gyermeked alszik, az alattad lakó teljes hangerővel hallgatja a sporthíreket vagy AC/DC koncertet hallgat ..Akkor bizony te sem szólhatsz neki..

A megoldás: A gyermeket a játszótéren úgy ki kell fárasztani, hogy otthon viszonylag nyugisan is eljátszik, ami kevesebb zajjal jár..

2013. dec. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Én már mind a két helyzetben voltam... Tényleg iszonyatosan lehallatszik minden, de az is tény, hogy a gyereket nem tudod a falra ragasztani kipeckelt szájjal. Az enyémek sem vadultak, de az előfordul, hogy leesik a kezéből a játék, vagy lehuppan a szőnyegre. Az én alsó szomszédom szerencsére megértő volt, mondta, hogy neki is voltak kicsik a gyerekek. Mivel a te szomszédod nem ilyen, gondolom a költözés kizárva, így csak azt tudnád tenni, hogy a hangszigetelést megoldjátok, mert a gyerkőc még 5 évig tuti hogy zajosabb lesz, akkor is, ha igyekszel jól nevelni. Ha nem akarod, hogy az idegeid cafatokban lógjanak az állandó b...szogatás miatt.

Viszont a bulizás miatt is szólhatsz nyugodtan, ami hetente van, az már nem ritka alkalom.

2013. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

"A gyermeket a játszótéren úgy ki kell fárasztani, hogy otthon viszonylag nyugisan is eljátszik, ami kevesebb zajjal jár.."


Neked van gyereked? vagy valami mediterrán országban laksz, ahol csak néha van rossz idő?

A gyereket meg nem könnyű úgy lefárasztani minden nap reggel-este (mert ilyen korban délben is alszanak), de ha sikerül is, akkor sem fog zajmentesen közlekedni. Mert ahogy lehuppan a szőnyegre, az már zajos. Végiggurítja a kisautót a parkettán, szintén zaj. Azért egy ekkora gyerektől nem elvárható, hogy egész nap a kanapén üldögélve keresztrejtvényt fejtsen csendben.

2013. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Időpont ma 00:20

Képzeld van gyerekem. Tudom mivel jár egy gyerek ha otthon játszik. Ezért is írtam, hogy végtelen türelmes vagyok. Panelban éltünk, és én le tudtam a fiamat fárasztani. Ha jó idő volt, irány a játszótér, a focipálya. Ha esett az eső akkor irány az uszoda, vagy játszóházak.. Mindenre van megoldás.

Nem az a baj, ha a gyerek leejti a játékát..Az sem baj ha szaladgál vagy fenekére esik.. Ezek olyan dolgok amik mindig előfordulhatnak, sőt én is leejthetek egy tányért vagy bármit.. A gond az, amikor egy gyerek több órán keresztül rohangál egyik helyiségből a másikba, vagy több órán keresztül megállás nélkül ordít, hisztizik mert valamit nem kapott meg az anyjától.. Na ez a gond...

2013. dec. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!