Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csoporttársnak mennyiért...

Csoporttársnak mennyiért adnál bérbe saját lakásodban kisebb szobát?

Figyelt kérdés

10 emeletes, panelprogramon átesett házról van szó, kicsi, de szép konyha és fürdő (külön van a wc), új ablakok és parketta. A nagyobbik szobát barátommal lakjuk, mindkettő külön bejáratú. Jelenleg 36, ezentúl várhatóan 56 ezer forintból él havonta. Nincs pofám nagyon sokat kérni tőle, alapesetben 30-ra gondoltam fixen, mert tényleg szép lakásról van szó. De így... egy 20-as sok lenne?


Köszi előre is.


2013. dec. 10. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze az sem mindegy, hogy hol van a lakás (melyik város). Nézz körül, mennyiért adják ki a környéketeken a lakásokat/szobákat.


De szerintem célravezetőbb lenne, ha ezt vele beszélnéd meg személyesen. "Ennyire gondoltam, Te mit gondolsz? ..."

2013. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak csoporttárs, vagy jóbarát?

MEnnyire ismered, becsületes, normális ember?


Ha nekem jó barátom lenne, és sajátom a lakás, akkor max a rezsit kérném el tőle. Már azzal is jól járnátok, mert plusz egy ember nem növeli 33%-kal a rezsiköltséget, ami ugyebár nektek a barátoddal ennyivel kevesebbe fog kerülni. Fűtés ugyanannyi marad, mert ha panel, akkor feltételezem távfűtött. Áram csak minimáűlisan több, plusz egy 11W-os energiatakarékos izzó fog működni, kicsit többször a fürdőben/WC-ben a lámpát többször kapcsolgatjátok. Meg mondjuk van egy laptopja, 60-100W-nél annak sem nagyobb az áramfelvétele. A hűtő, fagyasztó meg eddig is működött. Max plusz egy ezres havonta. De az nagyon max. Kivéve ha villanysütőtök/tűzhelyetek van.

A vízfogyasztásban lesz növekedés, ugye mosnia kell, fürdik, WC-t öblít, főz stb. De mi 4-en kijöttünk havi nem egészen 10e Ft-ból anno havonta. Gáz csak akkor játszik, ha a sütőtök azzal működik, de az megint pár szát forintos növekmény. Internet ugyanannyi így is.

Szóval ebből ti csak jobban jöhettek ki.


Persze azt megbeszélve, hogy mindenki magának veszi a mosóport, a kaját, tisztítószerek árát pedig ha vezstek szintén osztjátok, mert azt ugye közösen használjátok.. De ezek kis tételek és havonta nincs is szükség ilyeneket venni. Kivéve WC-papír, de azzal is el lehet számolni :D

2013. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ejj, de sok félregépelés, bocsánat érte :)
2013. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lakás megyeszékhelyen található, a busz, ami az egyetemig visz, itt áll meg rögtön a ház előtt. Elsősök vagyunk, kb. pár hete lógunk együtt. Barátnak sem engedném, hogy csak úgy itt lakjon, nem hogy egy csoporttársnak. :) Természetesen van gáztűzhelyünk, mégis min főznék különben? Nekem ez nem olyan lakás, ahol elvagyok szorgalmi időszakban, amúgy a szüleimen élek, hanem az egyetlen.
2013. dec. 10. 12:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg mi ez, hogy együtt vegyünk tisztítószereket? :D Én egyáltalán nem ilyen jellegű együtt lakásra gondoltam... Na mindegy, mindenesetre köszi a választ.
2013. dec. 10. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is, nem kell ennyire okoskodni, kicsit tapasztaltabb vagyok nálad együttlakás szempontjából, 8 évet húztam le közösködve, változó emberekkel.

Ha elolvastad volna amit írtam, akkor látnád, hogy mivel nem tudtam, hogy villany- vagy gáztűzhelyed van, ezért írtam oda mindkettőt: egyik az áramszámlát növeli picit, a másik meg a gázszámlát.


A másik: milyen együttlakásra gondoltál? Az együttlakásnak vannak közös és egyéni részei. Alapjáraton közös a rezsi, és általában beosztják egymás között a lakók, hogy ki mikor mosogat, takarít, stb.

Innentől akár minden más lehet külön.

Minden csak megbeszélés kérdése, amit utána illik be is tartani.

2013. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hadd döntsem már el, hogy a saját lakásomba milyen feltételekkel engedek be bárkit is. :D :D Nem azt mondtam, hogy nem lesznek szabályok, amikhez mind tartjuk magunkat, csak azt, hogy nem olyanokat, amiket te írtál. Közös mosópor, stb... Amúgy kolis voltam 4 évig 7 szobatárssal, 2 éve a barátommal lakom, illetve 8 éve vagyok állami gondozott, azaz egész életemben emberekhez alkalmazkodtam, tehát ne oszd már az észt, apám... :D
2013. dec. 10. 15:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Lol... és legközelebb talán a kérdésre válaszolj! ;)
2013. dec. 10. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!