Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt egy szülô megteheti más...

Ezt egy szülô megteheti más szülô gyerekével?

Figyelt kérdés
A környéken ahol én lakom, a szomszédomtól hallottam hogy a lànyuk egy màsik lányt úgymond bántotta. Nem fizikailag, hanem folyton viccelôdött vele meg ilyenek. És elmondta hogy annak a mâsik lánynak az apukájának a baràtnôje (nem a felesège) a szomszédom lányát megakarja verni. Fel akarja pofozni, megfenyegett a kislányt hogyha összefut vele az utcán majd megkapja az ami jár neki.... Persze ezt a szomszédom nem hagyja, de egy felnôtt megteheti más gyerekèvel ezt? Azért mert ezt tette vele a lánya? Egyèbkènt ha jól tudom mindkèt lány 14 éves.

2013. dec. 27. 09:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
megfenyegette* elnèzést
2013. dec. 27. 09:03
 2/11 anonim válasza:
100%

Ha a te gyerekedet piszkálná, csúfolná, heccelné folyamatosan egy másik gyerek, aki állítaná, hogy ő csak "viccelt", te mit tennél, tudod én is kiállnék a gyerekem mellett és értésére adnám a viccelőnek, hogy keressen más céltáblát mert velem gyűlik meg a baja!

Milyen jogon "viccelődik" az a lány a másik lánnyal?

Kicsit nézd más szemszögből a történetet!

2013. dec. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értelek, de jogosan is megverheti? Persze hogy énse engedném más gyereknek, de hogyha most megveri a kislányt a szülôk csak jobban bekeményítenek nem? :S
2013. dec. 27. 09:16
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Ezt inkább szülő-szülő szinten kellene megbeszélni, esetleg a "viccelődő" lányt (a szülei tudtával!) leültetni és elbeszélgetni vele.

De egy 14 éves lányt fenyegetni felnőtt férfiként...hááát, nem a konfliktuskezelés csúcsa. Ha a saját férjemről megtudnám, hogy akár a lányunk védelmében, de így kezel egy konfliktust, mélyen csalódnék benne, hogy ennyire primitív.

Plusz a gyereknek is rossz mintát mutat, mert azt üzeni, hogy így kell megoldani a konfliktusokat, erőből...

2013. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elnézsét, félreolvastam, a barátnő akarja megverni - de a lényegen nem változtat, felnőtt gyereket ne verjen, vannak ennél célravezetőbb és békésebb módszerek is.
2013. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt megkérdezni, nincs olyan, hogy jogosan megverek valakit.

Másrészt nagyon utálom a szomszédlányhoz hasonló kis semmirekellőket, akik csak bántani tudnak másokat. Tudod, lehet hogy nem sajnálnám, ha kapna 1-2 pofont, esetleg így megtanulná, hogy nem kell céltáblát csinálni más gyerekből. Azért inkább beszélnék a szombszéddal, hogy az aggódás helyett beszéljen a lányával, hogy nem helyes amit tesz, és bizony nem ok nélkül mérgesek rá a többiek.

2013. dec. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rövidre zárva a dolgot a tövény még azt se engedi, hogy felnőtt-felnőttet verjen, hát még azt, hogy felnőtt-gyereket. Ez testi sértésnek minősül minimum, ami büntetendő, nem is beszélve arról, hogy azért ilyenkor a szülők önbíráskodás keretében is szoktak alkotni, hiszen ezt a játékot is lehet ketten játszani.
2013. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Normalis esétben a szuloknek meg kellene beszelni es nem pofozassal meg fenyegetessel nyitni. De sajnos van olyan,hogy a masik nem partner a kulturalt megoldasban. Ilyenkor nekem a gyermekem vedelme a legfontosabb, bar nagyon nem tetszene, de a masik nem ert a szep szobol, akkor siman beigernek egy nagy maflast.
2013. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi esetben sem.
2013. dec. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jogosnak nem jogos akárkit is megverni, ha nem önvédelemről van szó, de őszintén? Ha az én gyerekemről lenne szó, és egy hülye p.csa folyton vegzálná, hát én is keresztbe tennék neki, tök mindegy, hány éves.

Mondjuk először a kiscsaj szüleivel beszélnék, hogy állítsák le a kölyküket, és ha nem megy, előzör szóban fenyíteném be a lányt (de nem azt mondanám, hogy megverem, hanem hogy megjárja, hogy ne úgy adhassa elő, hogy jaj, XY anyja azt mondta, hogy megver), aztán ha ez sem segít, akkor bizonyisten pofon vágnám, hogy tanuljon már a gyerek. De persze erről figyelmeztetném előre a szülőket is.

2013. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!