Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mediterrán éghajlati országokb...

Mediterrán éghajlati országokban, folyton izzadnak az emberek? Vagy hogy bírják a meleget?

Figyelt kérdés

Nyáron Magyarországon sokan panaszkodnak a meleg miatt, hogy nem bírják, izzadnak, szar.

Most egy Görögország, Spanyolország, Dél Amerikában hogy bírják az emberek?

Ott folyton izzadnak a 40 fokban?



2014. jan. 2. 22:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
nem fogom a logikádat becsmérelni de... képzeld... megszokják!
2014. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
persze aki dél amerikai az már eleve jobban tűri
2014. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Általában az ottaniak, ha megfigyeled barnább bőrűek, más a testalkatuk stb., "arra vannak kitalálva" hogy 35-40-45 fokban is ellegyenek.

Az én családom pl. a horvát tengerpartról származik, nekem egy kánaán a 30 fok, amiben a többi magyar el akar pusztulni. én olyankor kint heverek a fák alatt sőt, van amikor sétálgatok is egész messzebbre.

Nem vagyok izzadós, majdnem 8 perceket is elülök a szaunában, mire éppen elkezd folyni rólam pár csepp víz.

Erre vagyok kitalálva.

Egyébként ők sziesztáznak, déltől 2-ig szünet van a boltokban stb., mert az emberek olyankor pihennek egy kicsit a meleg miatt.

Aki megszokja, ott él, az jobban bírja.

Én meg a hidegben készülök ki, ha +5 fok van, már akkor nyakig be vagyok öltözve, térdzonki tetején másik zokni, kötött pulcsi, sál, térdig érő kabát az nálam alap.

2014. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Miért nem szokjak akkor meg? Június, július, augusztus ezekben van 25-30 fok! 2 hónap alatt meg lehetne szokni, és augusztusra lazán kellene bírni!
2014. jan. 2. 22:35
 5/20 anonim ***** válasza:
butaságokat beszélsz...
2014. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

" Miért nem szokjak akkor meg? Június, július, augusztus ezekben van 25-30 fok! 2 hónap alatt meg lehetne szokni, és augusztusra lazán kellene bírni!"

Novemberben,decemberben es januarban full hideg van..februarban miert panaszkodsz h megfagysz akkor?miert nem szokod meg es flangalsz rovidgatyaban?

2014. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Megszokni meg lehet, de a biológia ugyanez, így nem teljesen helye válasz az, hogy megszokják.

A meleg az meleg ott is, s a bőrszín ezen nem segít. Nem is értem, ez hogyan került ide.

Egyrészt a névadó tenger miatt gyakori a légmozgás. Annak van némi hűsítő hatása. De persze ott is van, hogy áll a levegő. Ami segít nekik, az a mienktől eltérő napi beosztás, s a mi étkezési szokásainktól merőben eltérő konyha.

A legforróbb időszakban sziesztáznak. A nap két részre oszlik így. Reggel és késő délután aktívabbak, utóbbi gyakorta éjszakába nyúlik. Persze vannak foglalkozások, amelyben ez nem lehetséges (pl. orvos, rendőr, tömegközlekedésben dolgozók stb.)

Ételeik is kevésbé terhelik meg a szervezetet, noha látszólag sokat esznek.

Dél-Amerika nem tudom, hogy kerül ide. Hatalmas terület, sok országgal, nagyon változatos éghajlattal.

2014. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Bírják, sok helyen van légkondi és 2-kor bezárnak az üzletek, majd 5-kor nyitnak ki újra.


A hideget nem csípik, tavaly +12 fokban vacogtak, hogy ez iszonyatosan hideg, extrém időjárásnak számított, most nappal +15 fok van (bár néha 20), a spanyol nők csizmában, kabátban, sálban vannak, de láttam pár embert sapkában is. Azt itt telelő északi népek meg kardigánban. Ma pl. egymás mellett ment egy turista rövidujjú pólóban és vékony mellényben, mellette a spanyol a nyakát behúzva nagykabátban vacogva.

2014. jan. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Dél Amerika meg baromi nagy, évekkel ezelőtt pl. Limából utaztam a Nazca vonalakhoz, Limában épp akkor tél volt, július, kellett egy vékony pulcsi és egy kabát, pár órás buszutazás után meg egy szál kis nyáriruhába bújtam, olyan meleg volt.
2014. jan. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

7-es!

"A meleg az meleg ott is, s a bőrszín ezen nem segít. Nem is értem, ez hogyan került ide."

De bizony ám segít! A fekete színű felület képes a legkönnyebben csökkenteni a belső energiáját azáltal, hogy elektromágneses sugárzást emittál.

Szóval minél sötétebb valakinek a bőre, annál hatékonyabban képes hőt leadni hősugárzás útján.

2014. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!