Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy utcabeli család gyereke...

Egy utcabeli család gyereke sétáltatás közben benyúlt a kutyánkhoz a kerítésen, aki lelopta a kezéről a kesztyűt. Követelik az árát. Jogos?

Figyelt kérdés
Megmondtam, hogy nem adok egy forintot se, mert ennyi erővel be is dobhatták volna neki a kesztyűt önszántukban. Játékos, fiatal kutya. Nem kell hozzá benyúlkálni és nem fogja lelopni a kesztyűt. Kérdeztem, hogy ha megharapta volna a kutya, akkor meg még fel is jelentettek volna? A válasz az volt, hogy természetesen. A miértre nem tudtak válaszolni. Hiába magyaráztam, hogy az ő gyerekük piszkálta a kutyát az én tulajdonomban lévő telek határán belül, akkor is rajtam követelnek egy kb. 300 forintos kesztyűt. Normális az ilyen ember?
2014. jan. 8. 09:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem lenne képem számon kérni a kesztyű árát mikor tényleg a gyerek nyúlt be. Pláne hogy fel is jelentene ha megharapta volna a kutya mikor Ő gyereke nyúlt be oda (amire neki kellett volna figyelnie) hát el is mondja róla hogy milyen ember.
2014. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon aranyos :) Kár, hogy ezen is képesek így kiakadni. De mi lett a kesztyűvel, miért kell új? Tönkrement?

Egyébként neked van igazad, mivel nem a kutya szökött ki, hanem egy idegen benyúlt a kerítésen. Ami veszélyes is lehet, mert akár olyan helyre is benyúlhat a kisgyerek, ahol egy mérges kutya megharapja. Inkább ezzel kéne a szülőknek foglalkozniuk, hogy erre megtanítsák a gyereküket.

2014. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 |Orfeusz| ***** válasza:
4%
Normálisnak nem normális, de lehet hogy egyszerűbb adni nekik egy kesztyűt mint vitatkozni...
2014. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
A kesztyűnek 1-2 darabját megtaláltam, főleg ujjakat, a maradékot vagy megette, vagy elásta, nem tudom, nem találtam. Nem is érdekel, hogy mi lett a kesztyűvel igazából. Nem fogok nekik se kesztyűt, se pénzt adni, mert azt állítják, hogy ez egy márkás, 3 ezer forintos kesztyű volt. Hát kérem, akkor jobban kell rá vigyázni. Na meg amúgy se hiszem, hogy egy 5 éves gyereknek, aki elhagyhatja/lelopathatja kutyával a kesztyűjét, annak ilyen értékűre lenne szüksége. Emlékszem, gyerekkoromban kb. hetente hagytam el kesztyűt, mindig a suliban maradt, vagy a zsebemből kiesett, stb. Szóval nem elég, hogy ők a hibásak, még pofátlanok is, hogy egy ilyen árú kesztyűt akarnak számon kérni.
2014. jan. 8. 09:53
 5/26 A kérdező kommentje:
Amúgy ez 2 napja történt, de még ma reggel is elkaptak az utcán reggel, hogy álljak meg egy szóra... Persze ide lyukadtak ki. Én jót mulattam amúgy, mikor először mesélték a sztorit szívből elkezdtem nevetni, és úgy néztek rám, mint egy UFO-ra. Már akkor láttam, hogy ők nem találták ilyen viccesnek.
2014. jan. 8. 09:57
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Én sem adnék nekik semmit.

Sőt, megmondanám, hogy még egy benyúlkálás, és én jelentem fel őket birtokháborítás miatt. :D

2014. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Sürgősen oldd meg, hogy ne tudjanak benyúlni sem. Akkor elkerülöd az ilyen eseteket.
2014. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Nyugodtan elmondhatod annak,aki a ti kerítéseteken benyúlkál majd a kesztyűt követeli rajtad,hogy:fizessék ki az állatorvos díját mert a kutya miután megette (megetették vele) a bedobott kesztyűt beteg lett tőle. Felmerül a gyógyszer költség amit az állatnak adni kell. Miért akarták,hogy a kutya beteg legyen? Bennem az is felmerül,hogy ilyen módon akartak megbizonyosodni afelől,hogy a kutya tényleg őrzi a házat,vagy ezzel próbálkoztak miként lehet bejutni hozzátok? Neked nem kell kifizetni a kesztyű árát hiszen az uzsorásod dobta be,hogy pénzt szerezzenek tőled vagy a későbbiek folyamán szintén pénzhez jussanak. Ha továbbra is zaklatnak akkor mondd el nekik,Birtokvédelmet kérsz a településed Önkormányzatától és a rendőrségtől is,mert ahova a kesztyű került az a te birtokod!!!!
2014. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
100%
Hát ez nagyon röhejes. Eleve ami saját hiba azt nem máson kérjük számon. Vigyázzon legközelebb jobban a gyerekére...
2014. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Így akarnak kesztyűt vetetni? :-D Ő meg bizonyítsa be, hogy annyiba került. Ez vicc, de komolyan.

Alapszabály, hogy kerítésen nem nyúlkálunk be, mit csinált addig a szülő amíg a gyerek ott nyúlkált?

2014. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!