Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Annyian sírnak, hogy "bezzeg...

Annyian sírnak, hogy "bezzeg nyugaton mennyivel jobb! " Afrika/Ázsia miért nem jut eszükbe?

Figyelt kérdés

Azon sírnak, hogy mennyire rossz hely Magyarország... Közben szívják idegesen a cigit... Ja nagyon sz*r ha cigire/piára/csokira/iPhonera telik...


Azon miért nem tudnak sírni örömükben, hogy "legalább nem kell az éhhaláltól tartani, mint Afrikában, vagy Ázsiában?


Csak a jobb után tudnak sírni? A jónak örülni már nem?



2014. febr. 22. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Csak egy megjegyzés: attól, mert valahol rosszabb, attól még lehet, hogy máshol sokkal jobb. Sőt, attól, hogy valahol rosszabb, még lehet, hogy itt is rossz.

Attól, mert valakinek rosszabb, még nekünk is lehet rossz.


Bár ezt inkább csak általánosságban mondtam, ugyanis nyugaton sem fenékig tejfel minden.

2014. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
83%
Hidd el, itt se telik sokaknak ételre se... Lehet, hogy te ilyenekkel vagy körülvéve, de én nem.
2014. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Jóhogynem költözzünk Afrikába, hogy nehogymár jobb legyen nekünk, mi? Idióta vagy...
2014. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Talán azért, mert nyugaton (pl. Ausztria) több fizetésből tudsz gazdálkodni, miközben ugyanezek az árak vannak, mint itthon. Sőt, sok minden még olcsóbb is. A minimál bér 1000 euró, amit itt sok diplomás nem kap meg. Az egészséges, bió ételek ára nincs az egekben, mint itt.


Egyébként csokira és hasonlókra sem mindenkinek telik. A város az más, de sok faluban el kell dönteni, hogy fűtenek vagy esznek aznap. iPhone is max túlórával vagy hitelből telik sok embernek.


Valóban rosszabb a helyzet a fejlődő világban, de mivel szerencsére mi nem oda tartozunk, ezért mást várna az ember.

2014. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
A cigi és az alkohol függőséget okoz. Csak azért, mert valaki szegény, nem fogja tudni abbahagyni. Sőt, nehéz anyagi helyzetben még nehezebb leszokni ezekről, hiszen sok akaraterőre lenne szükség hozzá, és aki hajléktalan, fázik, éhezik, annak rohadtul nincs akaratereje semmihez. Ezért van az, hogy aki alkoholista/dohányos és az utcára kerül, az az utolsó összekoldult fillérjét is ilyesmire fogja költeni és inkább éhezik.
2014. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki a saját környezetéhez hasonlitja hogy neki roszabbe vagy jobb,most egy Magyarországon élöt hiaba hasonlitasz egy afrikaihoz.És bizony Magyarországon is vannak Afrikához hasonlo helyzetek.
2014. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
A cigirôl könnyű leszokni.. 17 évig dohányoztam és letettem tapasz , rágò és efféle baromságok nélkül! Ráadásul mindezt itt Londonban ahol könnyedén meg tudnám venni... Akaraterő! Igenis aki szegény annak méginkább tudnia kéne , hogy a cigaretta nem életfeltétel! Aki ezt nem látja annak komoly értékrendi problémái vannak.
2014. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Már megint ez a demagóg duma, hogy bezzeg Afrikában v. Ázsiában mennyivel rosszabb, mint itthon és hogy ezért nekünk fenekünket kellene vernünk a földhöz!

A fenébe is, miért ne lehetne a jobbra törekedni?

Ezért a felfogásért tart ott ez az ország ahol.

Azt a kis csokit vagy cigit meg ne sajnáld a kisemberektől!

A legalacsonyabb életszínvonalú országok között vagyunk, sajnos, persze, "vigaszként" van még lejjebb /:

[link]

2014. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, egyrészt az igaz, hogy nem Afrika vagyunk, de sajnos fizetésben mi még mindig kelet vagyunk, és úgy akarunk nyugati árakon megélni.
2014. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"Én jobban tudom" :így igaz!
2014. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!