Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem beszélgethetünk a...

Miért nem beszélgethetünk a teraszon a szomszédom szerint? Miért zavarja? Szerinte "tombolni járunk ide! "

Figyelt kérdés

Leszólított a hátsó szomszéd, még sosem beszéltünk 1 éve lakok itt, és hétvégén meg a jó idő miatt tartottunk egy kis dumálgatást itt aa teraszon. De nem volt semmi kiabálás, meg vihogás! A zene bent szólt de annyira hogy halhassuk a teraszon, tehát az sem volt egy metál koncert zajforrás! És megkérdezte, hogy "Ide csak tombolni jártok?" Nem is értettem mit akar, nekem más jut eszembe a tombolásról.

Kérdeztem, hogy ezt nem értem.

Hát hogy nem szokott engem látni de hallják a zenétmeg a beszélgetést!

Mondom, hogy tán tilos beszélgetni?

Mondja nem, csak nem lát semmit csak mikor zene megy meg itt vannak vagy 20 an!

-20 an? El se férnénk annyian!

Aztán el j9ttem mert nem jutottunk 1 ről a kettőre!


De most majdnem azt mondtam neki, hogy nem kéne leskelődni utánam, meg hallgatózni!


Mit érdekli hogy mi beszélgetünk, és megy halkan a zene? Ő is ilyen "mindenhez közöm van!" típusú ember?


Azért mert nem túrom egész nap a kertet, már csak "tombolok itthon?"



2014. márc. 25. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Charli,

bunkón viselkedtetek a haverjaiddal,bömbölt a tuc tuc zenétek,ti meg ordítoztatok,mint az állat,

-ez simán kiverte a biztosítékot a szomszédodnál ,jogosan,

Ha legközelebb megint rátok jönne a bulizhatnék,ne az erre nem való lakásban csináljátok,hanem pl egy erdei tisztáson,

-és akkor nem zavarjátok más ember nyugalmát ,

2014. márc. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk mindig két oldalú dolog, mert vannak hiperérzékeny szomszédok, akiknek nincs jobb dolga, mint azt lesni, mit csinál a másik, meg vannak a "csendben szól a zene" típusúak, akik szimplán nem veszik észre hogy a másikat zavarják.


Amúgy ha egyszer-kétszer volt ilyen akkor azt a szomszéd is kibírhatja.

2014. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kertes házban már had beszélgessetek a teraszon. Ha zavarja a szomszédot a kapálásban költözzön ki tanyára. Vagy hívjon rendőrt. Mond meg neki ezt ,mert nem érdemes ilyenekkel másként beszélni.
2014. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Miért az költözzön ki tanyára, aki kulturáltan viselkedik, soha senkit nem zavar, évekig tűri hogy a tahó szomszédja zajong, majd egyszer elpattan nála a cérna, mert a saját rohadt lakásában nem tud pihenni, mert örökké a szomszédja zenéjét és borgőzös üvöltözését kell hallgatnia?! Költözzön tanyára az, aki nem képes felfogni, hogy amit ő a teraszán művel, az egy az egyben behallatszik a környékbeli házakba!
2014. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért menjen ,mert őt zavarja ,tehát neki probléma. Otthon van azt csinál amit akar, főleg nappal nem szólhat senki semmit. Esetleg éjjel ha nagy a lárma lehet hívni a rendőrt ,de nappal a saját kertjében úgy beszél ahogy neki tetszik és olyan zenére ami jól esik. De lehet pereskedni ,jót röhögnek majd rajta a bíróságon 10 év múlva mire ráfizeti a gatyáját a tyúkperre és elbukja. De van akinek ez az élete ,hogy feljelentgessen meg beszólogasson. Menjen ideggyógyászatra az ilyen.
2014. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
#4-nél a pont, #5, nem lehetsz egy túl összetett, empatikus ember, remélem csak a korodnak tudható be és kinövöd. A konkrét eset ismerete nélkül tényleg nehéz igazságot tenni. Ha tippelni kellene én azt mondanám, hogy a kérdező és bandája fiatal, ők sem veszik észre magukat, a szomszéd meg úgy egy 30 évvel idősebb és nem feltétlenül vágyik olyan pörgésre, aminek az irányítása teljes mértékben rajta kívül álló, ráadásul felkészülni sem tud rá, mert random a jelenség. Őt is meg lehet érteni. Véleményem szerint az vegyen vissza AKI zavar és nem akit zavarnak. Talán hiányzik az élettől még pár pofon - segít az kifejleszteni az önismeretet és az empátiát (ha máshogy nem, "begmagolva") gyönyörűen.
2014. márc. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!