Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön távol élő magyarok:T...

Külföldön távol élő magyarok:Ti hogyan ápoljátok magyarság tudatotokat, milyen magyar programokra szoktatok járni? Tartjátok a magyar történelmi ünnepeket (pl. márc.15. )?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. nagyon sok magyar művész és zenész jár ki külföldre koncertezni: Londonba, Los Angelesbe, New Yorkba, stb. Németországban is fel szoktal lépni vagy Ausztriában?

2014. máj. 1. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
nem szorul ápolásra a magyarság tudat
2014. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam ünnepelni, csak otthon, ha épp úgy jön össze. Magyar programokra sem szoktam járni, mert itt kevés a magyar és nincs is meg amúgy sem lenne rá időm. A tudatot nem kell ápolni, ha valaki magyarnak születik, az is marad.
2014. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

márc. 15 mondjuk pont semmi extrát nem csináltam. okt 23 filmnézés: Szabadság, szerelem.

húsvétkor festettem tojást, volt locsolkoás. anyukámat is a magyar, nem a német idő szerinti anyáknapján köszöntöm fel.

Tartom azokat a hagyományokat, amiket gyerekkoromban tartottunk.

2014. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is magyar szokások,dátumok szerint ünneplem a karácsonyt és anyák napját.Az itteni 'magyar bulikra' (nem szeretnék általánosítani) de többnyire nemzetünk disszidált alja népe jár. A magyar előadásokon pl Csernus,vagy más ismert emberek előadásain már látni 1-2 szimpatikusabb arcot,így ilyen programokban szívesen részt veszek.Koncerten még nem voltam de egy próbát megérne.

Egyébként előveszek néha magyar irodalmat,költészetet mert a mindennapokban ugye angolul kell kommunikálnom vagy írnom az iskola/munka miatt.


Amúgy itt sok magyar művész megfordul, pl. Tankcsapda,Zoltán Erika,Bagi Nacsa volt szilveszterkor,aztán különböző DJ-k ,pszichológusok ,lelkészek.


Néhanapján jól esik bemenni egy magyar élelmiszer boltba,de jobban hiányolok egy magyar antikváriumot mert a jelenlegi csak online.


Egyébként igen,azért magam miatt igyekszem megtartani a szokásokat ünnepeket,viszont szerintem ezt egy társaságban /családdal könnyebb külföldön, mert egyedül nem sokat tud ünnepelni az ember. Ettől függetlenül fontos a rendszeres magyar olvasás és lépést tartani az otthoni hírekkel.

2014. máj. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést disszidált helyett emigrált

#4

2014. máj. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!