Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédommal régóta egyre...

Szomszédommal régóta egyre jobban mérgesedik el a helyzet, nem lesz jó vége, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sok kérdést tettem már fel itt evvel kapcsolatban is, most oda jutott a dolog, hogy napi rendszerességgel ugyanabban az időpontban jövök haza, ő meg a melósaival direkt kint vár a ház előtt...próbáltam már, hogy másik irányból jövök haza, ahhoz meg kell kerülnöm a fél környéket. De úgy is valahogy az utcán eszi a fene mindig.

Én meg egyedül jövök, örülök ha hazaérek.

Múltkor már megfenyegetett, ha kint meglát az utcán, agyonver.

Az előzményeket felrakom mindjárt(ha valakit érdekel)



2014. máj. 3. 07:06
 1/9 A kérdező kommentje:
2014. máj. 3. 07:08
 2/9 A kérdező kommentje:
végül is adtak már rá válaszokat, felesleges is volt feltenni a kérdést. :-(
2014. máj. 3. 07:10
 3/9 anonim ***** válasza:

"folyton zörgött, zakatolt mindennel(traktor, kombájn, motorok, quad, lődözte a madarakat a fáinkról légpuskával, kölyökkutyákat lőtt le ugyanígy régen)

A neje folyton az ablakom elé önti ki a mosogatólét, hiába szóltunk már neki, csak csinálja...2


Ezeknek mind van törvényi tényállása, ergo jogi úton fel lehet lépni ellene. Mi tart vissza?

2014. máj. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben már én is voltam. Bár az illető a szomszéd utcában lakott. Vele szemben a zéró toleranciát alkalmaztam, vagyis tettei mentek a rendőrségre, aki továbbította az ügyészségre és a bíróságra. Mikor a büntetése 100 000 Ft-nál kezdett járni, plusz jogsi elvonásnál, egyszerűen elköltözött. Természetesen a város legjobban lepusztult negyedébe, ahol mindennaposak a verekedések, hajtépések, ahol gyerek és házastárs helyett kutyákat dédelgetnek, tehát otthonára talált.
2014. máj. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A legutóbbi összezördülésünkkor ezeket elmondtam neki, hogy addig fog ugrálni, amíg rendőrségre nem viszem a dolgot, válasz rá: akkor agyonver.

Tipikusan olyan emberke, aki azt hiszi, rá másmilyen jogszabályok vonatkoznak.

Annyit tudok még, hogy volt vitája itt a településen valami rokonával egy ház miatt, bíróságra került az ügy, a szomszédom meg ott őrjöngött, balhézott mindenkivel.

A rendőrök megállították az úton, mert szabálytalanul vontatott valamilyen mezőgazdasági gépet, csak 5000-re büntették volna, de mivel nekiállt ott is veszekedni, beidézték, sőt, még a rendőrségen is balhézott mindenkivel, végül egy 50 ezres csekkel már el is engedték.

Szóval nem egyszerű az ürge.

2014. máj. 3. 08:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor újra megkérdem ugyanazt: mért csak mondod neki? Mért nem lépsz jogilag?

Egyszer szólunk, másodszor már lépünk.

2014. máj. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, most jön az a lépés, hogy szerzek egy diktafont, a felvételt meg a legvégső esetben mutatom meg.

Eddig még szerencsém volt, lehet, ezután már nem lesz.

Legalább egyel kevesebb GYK-s lesz itt. :-)

2014. máj. 3. 09:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen degenerált szomszédok legtöbbször megszeppennek, amikor őket keresi otthon a rendőr feljelentés miatt. Én csak ezt az egy megoldást látom.
2014. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha esetleg ez nem működne, akkor kihívnám a tévéseket. Azok pedig zabálják az ilyen cirkuszos szitukat ...
2014. máj. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!