Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldre költözéshez feltétle...

Külföldre költözéshez feltétlenül szükséges mérnöknek és orvosnak lenni? (többi lent)

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, megszállottja annak, hogy mindenképp külföldön kell/szeretnék élni. Célországom valamelyik Skandináv vagy Nyugat-Európai ország. Azonban sok helyen azt írják, hogy ott csak mérnökként vagy orvosként lehet találni jól fizető munkát... Igaz ez? Engem például a közgazdaság, demográfia és társadalomtudományok érdekelnek. Ezzel lehet jól fizető munkát találni külföldön?

2014. máj. 3. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényege, hogy egy részt, amit tanulni fogsz abban jó szakember legyél, másrészt lehetőleg felkapott/keresett szakma legyen. Szerintem ezekbe az ágazatokba is vannak olyan területek, amik keresettek.
2014. máj. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D

várom a további válaszokat :DDD

2014. máj. 3. 23:49
 3/9 anonim ***** válasza:

A nyelvet ne kint akard majd megtanulni, felkészülten menj ki.

Csak támpont, hogy amire itthon sincs komoly igény, az kint is haszontalan.

2014. máj. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez most célzás volt arra h közgazdászok és társadalomtudományokkal foglalkozók nem kellenek oda? :O

Milyen szakmákat ajánlotok, amivel elég jól lehet kint is keresni? :D

2014. máj. 4. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Szakma a villanyszerelő, és a kőműves. Mindkettő keresett kint.

De, ha tudod a közgazdász OKJ számát, akkor bocs.

Sőt, ha dolgozni akarsz szakma sem kell, csak szorgalom és némi tehetség.


Nem volt célzás arra, hogy a közgazdász nem lenne jó.

Mi lenne, ha Te győződnél meg arról, itthon mennyire becsülik meg őket.


Azzal én félrevezetlek, hogy 4-ből egy közgazdász diplomát szerzett ismerősöm dolgozik a szakmájában, a többi pl., tanár, titkár, HR-es.

2014. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hiaba lenne mega fenti ketto. Kulonbozetet, vizsgakat az ottani nyelvbe le kell raknod, legalabb ket ev. Ami teged erdekel, azzal nem hibazol, keresettek lesznek meg jo par evig.
2014. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.jó döntés, hogy mindenképp külföldön akarsz élni

2.nem kell mindenhol annak lenni, de előnyös. attól függ, milyen körülmények közt végzed az iskolát, hogyan költözöl ki.

3.a skandináv országokba nagyon nehéz kijutni, míg angliába 300E huf kell a kijutáshoz, addig skandináv országokban többszöröse, illetve nehéz lakást találni, papírokat kell rendezni. az élet alapszinten is drágább (étel), magyar fizetésből évekig gyűjthetsz, hogy 1-2 hónapig ott lakhass.

csak multi cégből átközvetítve, ismerősön keresztül, rokonokon keresztül, tehát segítséggel/háttérrel/tehetősséggel lehetséges.

4.gazdasági területen jól el lehet helyezkedni még skandináv országokban is, esetleg felsőfokú gazdasági informatikai képzéssel viszonylag mindkét irányba elindulhatsz. ha itthon végzed az egyetemet, akkor kiköltözés esetén vissza kell fizetni, de jelentéktelen lesz az ottani fizetésedhez képest. illetve a szociális háló, munkakeresés, munkáltatói viszonyosok sokkal emberségesebbek, mint itthon.


5.az igényösszehasonlítással nem kell foglalkozni. itthon ma már bármilyen ágazat/képzés lehet versenyképtelen(főképp pályakezdőként), de ez nem jelenti azt, hogy külföldön sincs lehetőség benne. inkább külföldi hirdetéseket kell olvasni.


6.1.itthon érdemes az angol mellé 1 skandináv nyelvet megtanulnod és napi szinten gyakorolni. ha teheted, mégegy hasznos nyelvet tanulj, pl japán, kínai (attól függ milyen üzletterület felé nyitsz).

6.2.jövőre kezdj el diákmunkát keresni, kifejezetten adminisztrációs, gazdasági vagy ahhoz kapcsolódó munkákat. mire elvégzed az egyetemet, legyen 3 év tapasztalatod egy szakmaterületen(gazdaságon belül), bár nem lehet tudni, ez elég lesz e addigra, mire végzel. lehet, hogy addigra 3 nyelv lesz kötelező és 5 év pályakezdőként. az biztos, hogy ezek nélkül 3-4 műszakos túlterhelő fizikai munkák jutnak csak neked, és az se mindig-hosszútávon, 30-40 évesen szüleiddel fogsz élni és sosem lesz családod.

6.3.ajánlom, hogy beszélgess külföldiekkel, hasznos információkat kaphatsz tőlük, megismerheted az országot, ahová költözni akarsz, illetve gyakorolhatod a nyelvet, új "barátokra" tehetsz szert.

2014. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszát, nagyon hasznos volt!!! :)


Most 8. osztályos vagyok és még a 9.-et is itt végzem el, aztán ha sikerül megoldani, "vendégdiákként" tanulnék 1 évet Ausztriában. Nem tudom maradok-e ott tovább, mert azért kellene a magyar érettségi de ez majd elválik...

Egyetemre 100%, hogy külföldre mennék, mi nem tudjuk itthon kifizetni, és nem biztos, h kapnék itt ösztöndíjat, főleg mostanában...

Én Bécsre gondoltam, állítólag ott ingyenes.


Tudok:

németül (B1 vagy B2)

angolul (még nem tudok olyan jól, de igyekszem, és tanuljuk majd suliban is)

norvégot és hollandot most kezdtem el

és még a japánt hobbi-szinten (bár kétlem, h megtudnék tanulni

ja, és járok majd kínai szakköre a suliban szeptembertől :D

2014. máj. 4. 18:05
 9/9 anonim ***** válasza:

érdemes a magyar érettségit megszerezni, ha még aktuális marad az ausztriai lehetőség utána is.


ausztriában ingyenes maga az oktatás, de 18 eurót (max 6.000 ft) kell fizetni félévenként a hallgatói önkormányzatnak.

illetve az elvégzése esetén, ha mégsem ausztriában telepedsz le, nem kell visszafizetni.


először a németre koncentrálj, legalább középfokon írd és beszéld. onnan már menni fog a többi magától

utána az angol, de azt is gyakorolni fogod.

a norvégot hanyagold, ott nagyon drága az élet, viszont hollandiába könnyebb kimenni és munkát találni.

ha mindenképp skandináv ország, akkor inkább svédország (nagyon hasonlít a nyelv, illetve a dánok is hasonlóan beszélnek).

majd ha van egy biztos külföldi állásod, akkor fogj neki a japánnak, kínainak és hasonlóknak. kivéve, ha üzleti szempontból szükséges.


ne tördeld szét a figyelmed, időd, egyszerre csak egy nyelvet tanulj, de azt középfokig legalább.

használd napi szinten, folyékonyan, szakmai nyelven, ha meg akarsz felelni egy munkához.

beszélgess más külföldiekkel anyanyelvükön, akár az iskolában, turistákkal vagy hasonló cserediákokkal, vagy az interneten.

2014. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!