Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszédtól...

Mit lehet tenni a szomszédtól a lakásunkba bejövő füst ellen?

Figyelt kérdés

A nő az erkélyén dohányzik, természetesen zárt ajtó és ablak mellet, mert nem szereti a füstöt a lakásában. Ez a füst viszont hozzánk jön bóe, ahol egy pár hetes csecsemővel vagyunk, és az Ő szobájába is be megy a füst. Többször beszéltünk már vele, hogy ha nem lenne gond, cigizzen a lakás másik oldalán, ahol nyitott folyósó van, és legyen tekintettel legalább az ujszülöttünkre. De hajthtatlan, nem siierült vele kompromisszumra lépni, semmilyen téren. Magyarán szarik az egészre.

Lenne ötletetek, mit lehetne tenni, hogy ne jöjjön be a füst? Valami füstterelő vagy ilyesmi. Vagy mit lehet ilyen esetben tenni?


2014. máj. 6. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
32%

Költözz el, vagy szellőztess másik ablakon, de azt semmiképpen ne várd, hogy egy másik ember a saját tulajdonába a te életedre tekintettel élje a sajátját. Hát ki vagy te, hogy megmondd neki, hogy a tulajdonába mit hol csinálhat azért, mert téged zavar? Persze, hogy nincs kompromisszumos megoldás. Nem szólhatsz bele. Amúgy gondolom nem áll kint a nap 24 órájában, az is megoldás lehet, ha akkor szellőztetsz amikor nincs kint.


Gondolom a szomszéd dolgozik, így este 5-ig biztos nem bagózik az erkélyen. A maradék időben kb 2 óra, mert ugye nem nyitod rá 7 óra után a babádra az ablakot szerintem 2 szálnál többet nem szív el.

2014. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
41%

Becsukod az ablakodat, amíg a nö dohányzik.

Neki jogában áll a saját erkélyén dohányozni, és arra sem kötelezheted, hogy a másik oldalon tegye. Mellesleg a közös folyón tilos is a dohányás, csak a saját lakásban megengedett.

2014. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
36%
Úgy ahogy mondják. Tedd a kicsit másik szobába, vagy csukd be az ablakot.
2014. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
18%
Látom nem tetszettek a válaszok :) Attól még így van.
2014. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:

Mennyi rosszindulatu ember. Te jó ég! Egy választ nem minősítettem. Még. Amugy a nő nyugdíjas, egész nap otthon van. És tudon, hogy kérhetek birtokvédelmet a lakésomra, de én gyakolati ötletekre lettem volna kíváncsi.

DOHÁNYOSOK NEEEE VÁLASZOLJANAK.

ÉS NEKEM IS JOGOM VAN A LAKÁSOMBAN AZT CSINÁLNI, AMIT AKAROK, PL TISZTA LEVEGŐT SZÍVNI, ÉS JOGUNK VAN AZ EGÉSZSÉGÜNKHÖZ

A szövegértelmezéssel küszködőknek ismétlem, nyitott a tuloldal, ott is szokott cigizni.

2014. máj. 6. 12:37
 6/86 anonim ***** válasza:
61%

1,2:

A szomszéd nem csak a saját tulajdonában csinálja ezt, hanem befüstöl a kérdező lakásába, amely a kérdező lakása. A te logikád szerint akár döglött állatokat is rohaszthatna az erkélyen vagy műanyagot égethetne, az is rendben lenne, mert mi köze a kérdezőnek ahhoz, hogy mit csinál a szomszéd a saját tulajdonában.


Tudod ez a kérdés nem ilyen egyszerű, mint amilyennek láttatni akarod, az egyik ember szabadsága ütheti a másikét, igenis szükség van kompromisszumos megoldásokra.

2014. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
67%

"Becsukod az ablakodat, amíg a nö dohányzik. "


Nyilván nem fogja a kérdező folyamatosan nézni, hogy mikor megy ki a nő dohányozni, ezért észrevenni csak akkor fogja, amikor már bent van a füst a lakásában.

2014. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Pontosan erről van szó.

De mit lehet tenni???

2014. máj. 6. 12:52
 9/86 anonim ***** válasza:
23%

Birtokvédelem? Miben akadályozza a te birtokhasználatodat? Semmiben. A jó levegőhöz való jogod sérül? Hajrá. Csinálj birtokvédelmi pert belőle. Csak nehogy ő meg ne tudjon zavartalanul aludni a gyereksírástól. Talán egy kisbaba mellett a szomszédaidnak is kell tolerálnia egyet s mást. Persze gondolom neked az természetes, hogy a szomszéd kussoljon hajnali kettőkor, ha ordításra ébred.


Azt hiszem ebben az esetben az is kompromisszum, hogy ő nem szól neked, te meg nem szólsz neki.

Nem sérti a jogaidat a zavartalan használatban, viszont azzal ha te megmondod neki hogy mit hol csinálhat, sérted az ő jogait.


Dohányos vagyok, így kérés nélkül válaszoltam.

Sehol nem lehet már dohányozni. Szabad levegőn se. Akkor legalább az ember az otthonában éljen úgy ahogy szeretne. Te meg adj fel egy hirdetést, hogy pár hetes csecsemővel nem dohányzó szomszédok közt lakást keresel.

Kicsit kisarkítottam az igaz, de a stílusod nagyon nem tetszik.


Amúgy kaptál egy csomó gyakorlati tanácsot.

Csukd be az ablakot.

Költözz máshová

stb stb.

2014. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:
Te tuti elmebeteg vagy, ha neked ezek gyakorlati tanácsok voltak, de legyen igazad. Hülyékkel nem vitatkozom. Privátban írok neked egy bankszámlaszámot, ahova utalhatsz nekem 16 millió ft-ot, hogy el tudjak költözni.
2014. máj. 6. 13:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!