Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rajtam kívül senkit sem zavar...

Rajtam kívül senkit sem zavar az utcákra magánszemélyek által szerelt kamerák? Hiszen törvény van rá, hogy tilos ilyen eszközt a közterületre kirakni.

Figyelt kérdés
/adatvédelmi törv/ Hol van ilyenkor a rendőrség akinek a feladata hivatalból üldözni a bűnt vagy a közterület felügyelet?Ki az illetékes ilyen esetben, hiszen rengeteg embernek sérül a joga?

2014. máj. 28. 11:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Istenem......

Azért rakják ki hogy ha valami bűn van,vagy betörnek,legyen felvétel arról hogy ki volt.. hidd el nem te rád kíváncsiak.. bár ha azt hiszed..kéne keresni egy dokit

2014. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ettől még sajnos tilos kirakni. Így szól a törvény.

Szólj a képvislődnek, ha változtatni szeretnél.

2014. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Nekem meg az sérti a jogaimat amikor kirámolják a lakásom amire hazamegyek, amikor a nyílt utcán a gyomromba kapom a kést a zsebemben lévő 500Ft-ért, amikor a boltból kilépve a lezárt kerékpáromnak csak a hűlt helyét találom. Rajtam múlna akkor minden közterületet bekameráznék.

Azzal pedig semmilyen jogod nem sérül, hogy egy biztonsági kamera felvételén szerepelsz addig a kb. 1 hétig amíg az átlag ember megőrzi a felvételt (ha egyáltalán megőrzi).

2014. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Tisztességes embernek nincs félnivalója a közterületet figyelő kameráktól.

Most őszintén, téged komolyan zavar, hogy egy kamera a bolt bajárata előtti 5 méteres kört figyeli? Meg egyébként is, ezeket csak akkor veszik elő, ha történik valami, hidd el senkit nem érdekel az életed :D

2014. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Saját birtokodon belül úgy védekezel, kamerázol, ahogy akarsz, de közterületet(járdát) nem figyelhetsz meg engedélyek nélkül!

Nem tudható, hogy milyen célból lett a kamera felszerelve! Lehet, hogy éppen valaki rendszeres mozgását akarják kifigyelni, egy későbbi -nem jószándékú- akció miatt!

Egy felszerelt kamera pedig nem igazán akadályozza meg a kéród feltörését és kirámolását!

2014. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Tudom, hogy tilos kitenni úgy, hogy utcát és közterületet vagy más magánterületét is veszi, de inkább jónak tartom, mint rossznak.

Pl. ha éppen ott sétálok és ott rabolja el tőlem valaki a táskámat... Vagy ha ott biciklizek és ott üt el egy őrült autós... Akkor nagyon-nagyon jól tud jönni bizonyításul és hogy megtalálják a tettest...


Mivel te a "szomszéd" kategóriába írtál, feltételezem, hogy a szomszédodnak van kint kamerája... Nos igen, ha a szomszéd kamerája belátna a telkemre és venné,hogy mit tevékenykedek, arra rávágnám én is elsőre, hogy idegesítene.. De! Amennyi betörés történt mostanában felénk is... Lehet még jól is jöhet, ha hozzánk is átlát a szomszéd kamerája! (Ilyenkor inkább nem a szomszédot kellene feljelenteni a kamerája miatt, hanem megegyezni vele, hogy ha már úgy állította be, akkor baj esetén, pl ha hozzánk betörtek, akkor adja oda a felvételeket, és mi cserébe nem jelentgetjük fel őt...)


Megfigyelés ide vagy oda, és már sokkal biztonságosabbnak tartanám, ha az összes közterületen lenne kamera! Sajnos baromi hasznos lenne manapság.

Erre persze nincs pénz.

Épp ezért én nem büntetném azt, aki saját pénzéből kitesz. Inkább őket arra kellene kötelezni, hogy bejelentsék, hogy van nekik, és a rendőrség hozzájuk is tudjon fordulni, ha a környéken történt valami galiba... Így lenne korrekt.

2014. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Valamit tudni kell még azt is, hogy attól, mert van kint kamera, nem biztos, hogy veszi a közterületen zajló eseményeket is!

Elvileg lehet kitenni úgy, ha ki van takarva belőle az a rész, és csak a magánterületet veszi. A kitakarás akár néhány szigszalaggal is megoldható.

2014. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

A mi kertünkben is van kamera, a teraszon. Nem látszik kintről, a szomszéd telkét sem veszi.

Sokszor betörtek hozzánk, azért vettük... Ha tehetném, raknék a kert elé is..parkolóba stb.

2014. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A NAIH az illetékes, ilyen határozatokat hoznak: [link]


Nem csak közterületre tilos kitenni, úgy kell elhelyezni magánterületeden belül is, hogy közterületet ne tudjon megfigyelni, és még magánterületed megfigyelését is ingatlan bejáratán ki kell táblázni.


Ettől függetlenül engem nem zavar az, hogy az utcában szinte mindenki kamerázza az utcát is. Konkrét haszna is volt, utcánkban parkoló egyik autónak nekiment egy autós, és ezt rögzítette egyik ilyen kamera.

2014. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Saját lakásodba oda szereltethetsz fel kamerát ahova szeretnél! Ajtó,ablak, kapu, udvar,sőt ha igényled akkor még a Wc-d be is ha igényled mivel az a sájátod !Ilyen esetbe még a kapudra sem kell kiírni, hogy kamerával megfigyelt terület, a betörő meg jól pofára esik. A közterület viszont más tészta, ezért alkottak róla törvényt ami mindenkinek be kell ill be kellene tartania, ezért TÖRVÉNY!! a neve.

A törvény egzakt módon és egyértelműen megszabja,mi minősül rögzítésnek,amiből következik az is,hogy az így keletkezett adatoknak, információknak, mi a jogszerű kezelésük, tehát mi illegális és mi nem!

A jogi szabályozás már csak olyan, hogy mindig azt a jogállapotot preferálja, amelyhez több jogalanynak fűződik méltányolható érdeke! QUIT PRO QUO


Igen látott orvos mivel nekem a munkakörömből kifolyólag négy évente kell mennem pszichológiai vizsgálatra ahol leírják, hogy normális vagyok ! Gondolom neked is vannak ilyen papírjaid?

2014. máj. 28. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!