Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire szabad kertrsházban...

Mennyire szabad kertrsházban családiházas környéken, délelőtt 11-től délután max 5-ig a teraszon hallgatnom a zenémet a szobámból? Rám hívhatják a rendőröket? Nem hangos, annyira hangos, mintha a teraszon beszélgetne 2-2 ember!

Figyelt kérdés

Azért próbálok tekintettel lenni a szomszédokra, de zenét szoktam hallgatni ha kint vagyok, mert közel a házuk, és nyitott ablakkal vannak ugye nyáron, és csörömpölnek a tányérokkal, nevetgélnek, ugat a kutyájuk(láncra van kötve a legyet is ugatja) és kicsit nyugodtabb vagyok ha szól valami zene.


Az még nem csendháborítás, hogy kinyitom a terasz ajtt, és annyira jön ki a zene, mintha kint bezélgetnének a teraszon ugye?

Az annál hangosabb mikor hívják a rendőröüket nem?


A haverom azt mondta, ha ennyire beszari vagyok, ne hallgassam a zenét! Szépen megszokják a szomszédok, hogy te is élsz, és van zaj ami felőled jön, nem csak a kutyájuk, felől!


Szóval nem olyan hangos a zene, a kutya ugatás hangosabb elnyomja mikor ugat a kutya.

De tudom, hogy sokan hátlisak a zenére, meg a fiatalokra.

De ha a teraszomon hallatszik a zene annyira mintha kint beszélgetnék, telefonálnék, azért még nem fogják rám hívni a rendőrséget?

Nyitva van az ablakuk, valamennyire behallatszik hozzájuk szerintem, de nem lehet vészes, csak becsuknák ha zavarná őket nem?

Amikor felnevetnek, hiába szól a zene halloma röhögésüket.

Akkor nem gáz szerintetek?

Ne fossak?

Nem akarok a rendőröknek magyarázkodni!

17/f



2014. jún. 4. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Nem vszinü, hogy rendöröket hivnának. De ha zavarja öket várhatoan ök is ki fognak valamit találni a ba-zogatásodra.
2014. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudnál esetéeg fülhallgatót használni? Ha nem akarod, hogy átkozzanak. Nálunk is bömböltetik a zenét a szomszédok és nem is az a baj, hogy nem a mi ízlésünk, hanem hogy én itthon dolgozom, a lányom meg érettségire készül. Csukott ablakokkal, mert másképp nem lehet koncentrálni.
2014. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De annyira nem hangos, hogy bübörög a fal!

Tehát beszélgetni szabad a teraszon! Annyira hangos a teraszon, mintha ott beszélgetnék valakivel! Erre csak nem tépik az idegeiket, ha a kutyájuk megh minden 10. percben hörögve ugat!

2014. jún. 4. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kulturált helyen nyugodtan hallgathatsz zenéd normál hangerővel, nem bömböltetve. Ha látsz valakit kinn a szomszéd kertben vagy a közvetlen környéken, kiszólhatsz neki, hogy nem zavarja -e a zene. Ha meg valakit zavar, szépen barátságosan becsenget hozzád, és megkér, hogy halkítsd lejjebb. Te meg barátságosan közlöd vele, hogy rendben, nem akartad zavarni. Szóval ennyi. De sajnos ez manapság nem így megy, az emberek el vannak durvulva, be vannak savanyodva, kötekednek, fenyegetőznek.... Látod, az egyik hozzászóló is azt írta, ha zavarja őket, majd ők is bömböltetnek.... Szánalmas.
2014. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szomszédunk szomszédjának szomszédja nyaranta kint hallgat zenét a kertben. Nem tudom, hogy mit gondol arról, hogy mennyire hangos, de még nálunk is teljesen hallani. Ha olvasni akarok, be kell csuknom az ablakot.

Biztos, hogy nem fogok átmenni csengetni és szólni, azt sem tudom, hol van a bejáratuk. Mindenesetre az egész környék bunkónak gondolja őket.

Intelligens ember nem hallgat zenét a kertben, mert az bizony még a hetedik szomszédban is hallatszik.

Ahol a nyaralónk volt, ott jobbról rockot nyomtak, balról magyar népzenét, szemből pedig a szimfonikusok bömböltek. Egy nyugodt percünk nem volt. Inkább eladtuk a nyaralót.

A kert a madárcsicsergését, szellő fúvásért és a tücskök ciripeléséért van. A modern fülhallgatók korában senkinek nem kell nélkülöznie a zenét, aki hallgatni akarja, anélkül, hogy bárkit zavarna.

Az viszont, hogy valakik normál hangon beszélgetnek a szomszédban, vagy csörög a tányér a normális együttéléssel együtt jár. Ez nem kéne hogy bárkit zavarjon. Ha viszont hangoskodnak lehet szólni. De azt is csak akkor, ha későn (este 10 után), vagy rendszeresen teszik. Egy-egy hangosabb vendégség bárhol előfordulhat.

Így, ha te egyszer-kétszer (egy évben) zenét hallgatsz kint a teraszon még nem gond, ha tényleg nem bömböl, de azt ne gondold hogy a szomszéd nem fogja hallani. Szóval a rendszeresség már probléma. (Főleg, ha a zenei ízlése eltér a tiédtől.)

2015. szept. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!