Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mikor lehet csendháborításért...

Mikor lehet csendháborításért feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van a lakókörnyezetből. Egy lakóparkban lakom, amúgy szeretek itt lakni, de a környező emberek tönkreteszik a nyugalmam. A lépcsőházak U alakúak, az U alakban találta egy parkoló a lakók részére. Nos.. a parkolóban a gyerekeik szoktak játszani és reggeltől estig (!!) azt hallgatom, ahogy visitoznak, játszanak a hatalmas zajt csapó játékaikkal, ordítanak. Sajnos nem a gyerekek jelentik az egyetlen problémát, hanem a szüleik is. Tüzet gyújtanak, és ott sütnek kaját. A földszintieknek van kertrészük, de nem a saját területükön művelik ezt. Természetesen a füst áramlik mindenhova, be a szobákba is... Ráadásul állandóan bulizgatnak, hangosan szól a zene, még a saját hangom sem hallom és mindezt kint. NEM A LAKÁSUKBAN. Ráadásul az ablakot nem csukhatom be, mert meleg van és meggyulladok. Most is itt viháncolnak, borzasztóan elegem van már ebből, nem tudom mit tehetnék.

Rendőt milyen esetekben hívhatok?

Előre is köszönöm



#csendháborítás #átkozott szomszédok #hogy dögölne meg az összes
2014. jún. 7. 21:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Van lehetőséged elköltözni? Vagy pedig próbáld meg szépen megkérni őket, hogy halkabbak legyenek. Közös képviselőnél voltál már?
2014. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
Sztem este 10-ig nem sokat tehetsz.Amugy meg ha zavar a gyerekzsivaly akkor koltozz maganhazba sztem a rendor kirogne ha ezert kihivnad.Nem tudom milyen idos lehetsz de egy oreg mamara tippelek akinek savanyu a szolo...
2014. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem talált. 22 éves vagyok. csak ha már itthon vagyok, szeretnék nyugodtan dögleni, vagy tanulni a rohadt vizsgáimra. és tévedés ne essék, bulizok rendesen. de nem hiszem el, hogy egy retkes családnak ennyi emberre rá kell kényszeríteniük az életüket. én költözzek el? azért mert bunkókkal vagyok körülvéve?
2014. jún. 7. 21:26
 4/17 A kérdező kommentje:
ja, és gyerekek alatt a 8-14 éveseket gondolom, akik szerintem jó esetben már tudnak viselkedni. de nehogy már torkuk szakadtából ordítsanak....
2014. jún. 7. 21:28
 5/17 anonim ***** válasza:
De mivel ők úgyse fognak, akkor ha nem bírod, akkor csak ezt tudod tenni. Én is milliószor gondolkoztam azon, hogy a szomszéd miatt eladom a házam, és vidékre költözöm.
2014. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer az en szomszedomba egyetemistak koltoztek be es ejfelkor labdaztak bennt meg orditottak majdnem minden este.Hiaba hivtunk rendort semmi nem tortent uh sajnos egy megoldas marad a fuldugo.Egy ev utan elkoltoztek de addig minden este ez volt szinte.
2014. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek! Én se vagyok idős nénike, 27 éves vagyok de hihetetlen, hogy Ennyire nincsenek tekintettel másokra. Füldugóval kell aludnom a szomszédok miatt... 1 éve vettem meg a lakást, imádom, de elegem van :(
2014. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
majd én is bömböltetni fogom a zenét, meg ordbiálni fogok, mikor a büdös kölkeik alszanak pl....
2014. jún. 7. 21:39
 9/17 anonim ***** válasza:

Csendháborítás miatt este 10 után ki lehte hívni a rendőrt, nappal pedig, ga túl magas a zajszint, akkor lehet kérni zajszint-mérést.


Régebben ezt a polgármesteri hivatalok csinálták, és a jegyzőhöz kellett bejelntést tenni, de lehet, hogy azóta megváltozott a törvény.


Az állandó zaj és füst miatt tehetsz feljelentést (vagy bejelentést) a polgármesteri hivalanál, merthogy létezik olyan is, hogy szomszédjog és a szomszédjog védelme. Nem vagy köteles eltűrni az állandüó zajt, füstöt, ordítozást.

2014. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"majd én is bömböltetni fogom a zenét, meg ordbiálni fogok, mikor a büdös kölkeik alszanak pl...."


Ne tedd. Egyrészt mert ezzel pontosan olyanná válsz, mint akiket ma szidsz, másrészt azokat bünteted, akik vétlenek. Egy gyerek ordibálhat, mert gyerek, a szüleinek a felelőssége, hogy nevelje. Ne a gyereket büntesd azért, mert barom a szülője!

2014. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!