Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális az ilyen fokú honvágy?

Normális az ilyen fokú honvágy?

Figyelt kérdés

Kb egy éve költöztünk egy nagy családi házba, de egyszerűen nem tudom megszokni. Minden nap suli után visszamegyek a lakótelepre, ahol születtem és éltem 15 évig. Kóválygok a házak között, közben ránézésre sorolom a házszámokat. Nézegetem az ablakainkat, a kis lámpát az erkélyen, amit én csináltam, az ismerős autókat a parkolóban. Költözéskor elsummantottam egy lépcsőházkulcsot, bemegyek, üldögélek a lépcsőn, a tárolóban. És úgy érzem, hogy végre otthon vagyok. Mindig eljátszom, hogy 'hazamegyek', ahogy tettem éveken át. A múltkor megláttam a kuka mellett a letépett tapétámat és a rapityára tört beépített szekrényt, alig bírtam ki hazáig sírás nélkül.

Ez normális? Más is ilyen nehezen költözik? Mit tehetnék?



2014. jún. 13. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem fura, hogy a leírtak alapján maga a "környék" után van honvágyad, mert nálam inkább az emberek után van, ha előtör bennem.
2014. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami más köt oda, amit nem tudtál elengedni.
2014. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itt van a gyerekkorom, az összes emlék. Barátaim egyébként nincsenek, tehát ember nincsen aki hiányozzon.
2014. jún. 13. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy lakótelepen élek 23 éve, és néha belegondolok mi lenne, ha el kéne költöznöm, úgyhogy megértelek. :)
2014. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanilyen helyzetben voltam, amikor mi költöztünk családi házba kb. 6 éve, én is sokat nosztalgiáztam, igazából szerintem az hiányzott, hogy rengeteg emlék, élmény kötött a régi helyzhez. Most, hogy már vannak jó élményeim az új helyen is, szívesen lakok itt, és semmi pénzért nem költöznék vissza a régi környékre. Nekem kb. 3 év kellett, mire teljesen el tudtam fogadni a dolgot.
2014. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem én is ezt csináltam volna, de mi másik városba költöztünk (13 éves voltam), így nem volt alkalmam rendszeresen visszamenni a korábbi házunkhoz.
2014. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtat, hogy más is van ilyen helyzetben. Ma találkoztam a nénivel, aki megvette a lakást, kedvesen behívott egy szörpre. Szabályosan végigszambáztam az előszobán, soha nem voltam még ilyen boldog. Most hülyén hangzik, de pont amikor beléptem a szobába, besütött a nap, komolyan olyan volt, mintha üdvözölne a lakás :) ez az otthonom! Segítő válaszokat továbbra is várom és köszönöm.
2014. jún. 13. 21:57
 8/10 anonim ***** válasza:
A segito valasz ez esetben hogy engedd el a multat es elore nezz!!!
2014. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben, többször is.

Először 10 éves koromban költöztünk. Akkor nagyon hiányzott az előző lakás, sokszor álmodtam, hogy ott lakok. Aztán ez elhalványult, de az emlékek megmaradtak.

Majd 20 évesen újra költöztem. Szintén sajnáltam az emlékek miatt a házat, de szerencsére visszajárhatok oda, mert a miénk maradt.

Azóta még 2-szer költöztem, de már nincs ilyen élményem. Sőt, szeretek költözni, mert hamar megunom a környezetet. Mondjuk most már városokban és országokban gondolkodok. :D


Szerintem főleg gyerekként nehéz otthagyni a megszokott környezetet, felnőttként könnyebb.

2014. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Csak időt kell adnod a dolognak. Nekem 10 évbe telt, mire megszoktam az új otthonunkat, szóval ne tessék aggódni :)
2014. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!