Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Grillezett már valaki panelter...

Grillezett már valaki panelteraszon?

Figyelt kérdés

Szabad ezt egyáltalán? Bp. XII. kerben lakunk panel 10. emeletén. Ergo senki nincs felettünk, akit zavarhatna a füst. A terasz ugyan nagyon pici, de semmi gyúlékony nincs rajta. Ilyen fajta legegyszerűbb típusú pici faszenes grillsütőt szeretnénk használni természetesen nagyon odafigyelve.


Ez ellen lehet bárkinek kifogása? Beleütközik bármilyen szabályba?



2014. jún. 18. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát én még panelba nem grilleztem, mert ha ilyen terveim vannak akkor veszem a fáradtságot, és kimegyek egy közeli tóhoz, vagy egy erdőbe akár társasággal, akár a családdal.


Azonban van ismerősöm, aki az elsőn lakik és szoktak az erkélyen grillezni. Ezt csak onnan tudom, hogy tettek fel képeket, meg a gyerekeink barátok, így az élménybeszámoló se maradt el.


Számomra elég fura ötlet, mert egyrészt a saját lakásotok is tele lesz füsttel, másrészt a konyhába lehet venni elektromos grillezőt.


Ha meg faszenest szeretnél, akkor menj ki a szabadba.


Amúgy ha nem megy be a faszén füstje abba az egy-két órába egy szomszédhoz sem, akkor nem szólhatnak érte.

2014. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A faszénnek elég erős füstje van. Vigyázni kell, hogy ne menjen be a lakásba, mert utána hetekig érezni lehet. Elég érdekesek tartom, én inkább kimennék tópartra, vagy szabadba.
2014. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Laktam körfolyósós házban. Felső szinten lévő fiatalok többször grilleztek a folyóson. Először tűzoltót akartak hívni.


Mikor meg panlban laktam ott egy bácsi rendszeresen az erkélyen főzte a bográcsos pöreszt. Palackos PB gázzal fűtöt alá.


Szerintem egyébként abszolút szabálytalan mindkettő. (Bár a jogszabályokat nem ismerem. Ezt egy tűzoltó tudná megmondani.)

2014. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem holtbiztosan van erre szabály, már csak tűzvédelmi szempontból is.
2014. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

[link]


Olvasd el ezt, ez alapján kisebb dolgokért is százezres bírságot fizethetsz. A grillezés az erkélyen, a legmagasabb emeleten, ahol jó szél van(!) már olyan eszeveszett butaság, hogy meg sem említik. Elképesztő, hogy valaki komolyan elgondolkodott ezen.

2014. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1)A grillezésnek a faszén íze a lényeg --> elektromos grillnek nem nagyon látom értelmét.


2)Kocsink nincs, érdekes lenne ahogy a BKV-n visszük a grillt, a szenet és a fél konyhát meg a 2 kiló tarját. Kösz nem.


3)Mindezekből következően lemondunk a grillezésről, mivel nem vagyunk szándékos gyújtogatók.


4)NEM AZ AZ ELKÉPESZTŐ, hogy ezt valaki megkérdezte - mivel még mindig ezerszer jobb, hogy megkérdezte és a válaszok hatására eláll a szándékától -, hanem az az undorító beidegződött nyárpolgári posvány, ami minden ötletelést és gondolkodást meg akar tiltani az embereknek.!!!!!

2014. jún. 19. 09:16
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem mentek le a ház elé? Valami zöld terület csak van a ház mellett. Többször láttam már, hogy panelnél grilleztek, bográcsoztak a parkban. Nem messze tőlem egy faxi rendszeresen ott főzi a halászlét.
2014. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miindenki egy ezeréves jogszabállyal jön, ami nincs hatályban... Semmi sem tiltja az erkéleyn a grillezést. 3. emeleten lakom, erkélyen rendszeresen szoktam smokerban bbq-zni (nem jár nagy füsttel csak az első 15 percben ameddig begyullad). Ennyi erővel, hogy itt okoskodik mindenki milyen tűzveszélyes, nyílt láng azok elgondolkoztak már azon mekkora elmebeteg baromságokat írnak? Gondolkodjunk már, gázrózsa mennyire veszélyesebb mint a zárt térben történő grillezés? Ugyanmár..
2020. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!