Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bunkóság ha nem állok le a...

Bunkóság ha nem állok le a szomszéddal beszélgetni mint a szüleim? Te furcsának tartanál, ha szomszédok lennénk, és hozzád se szólnék?

Figyelt kérdés

Mert ide költöztünk, de én nem vagyok olyan mindenkivel eldumalok stílusú. A szüleim mindig elpanaszolnak valamit a 2 mehettünk lévő szomszédnak, én hozzájuk se szólok!

Nem az én korlm beleiek.


Szerintem bunkónak tartják, hogy a szüleim ott beszélgetnek, én meg megyek el, jövők haua, és hozzájuk se szólok! Még nem tették szóvá, de ha mondanák, hogy "mi az, hogy sode szólalsz meg??? Onnantól rájuk de néznék! Aki ezért bunkónak tart, azzal lehet jobb is, hogy nem barátkozom!


Te bunkónak tartanál, ha évekig melletted laknék, és hozzád se szólnék soha?

19F



2014. jún. 22. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartanálak bunkónak.

Én se szoktam beszélgetni a szomszédokkal.

Ha összetalálkozok velük és kérdeznek arra válaszolok de ennyi.

2014. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
köszönni azért kell, de nem kell velük beszélgetni ha nem akarsz
2014. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se beszélgettem soha a szomszédokkal. Mostanában néha odakérdez, válaszolok, de igazából nem beszélgetünk.

Ha szeretne szólni hozzád, akkor állj le, és válaszolj neki, de nem kötelező mindenáron beszélgetni. Köszönni viszont illenék.

2014. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

De azért remélem annyi van benned, hogy köszönsz nekik..


Azt meg senki nem mondta, hogy kötelező másokkal beszélgetni, de egy minimális tiszteletet..pláne ha idősebbek nálad, meg kell adni.


""mi az, hogy sode szólalsz meg??? Onnantól rájuk de néznék!""

Gondolom, telefonról írsz, éppen ezért nem is kötök bele a helyesírásodba, de ez azért már hozzáállás öregem!

2014. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, én se beszélek a szomszédunkkal, mert még köszönésre se méltat annyira nagyképű.
2014. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem bunkóság, én se beszélek a szomszédaimmal. Köszönök nekik, mert így illik, de én se vagyok az az idegenekkel beszélgetős típus. Ha az idősebb szomszédok megjegyzik, mekkorát nőttem, akkor mosolygok egyet, hogy igen bizony és megyek tovább, nem tartja senki bunkóságnak :)

16/L

2014. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

nem bunkónak, mert nem ismerlek, de egyértelműen neveletlennek. nem kell velük beszélgetned, ha nem akarsz, de az elemi viselkedési szabályokat nem szabadna felrúgni. Idősebb ember, tehát te köszönsz előre: "Jó napot! Hogy van? Szép napunk van, nemde?" stb.


Aztán rámosogsz és továbbmégy.


Ezek a kérdések csak a szociabilitást segítik, normál l ember nem szokott hegyibeszédeket és panaszáradatokat zúdítani ennek kapcsán a másikra. Ha igen, akkor ott kell hagyni, és legközelebb csakl köszönni érdemes neki.


"Te bunkónak tartanál, ha évekig melletted laknék, és hozzád se szólnék soha?"


Igen.

2014. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tartanám furcsának, csak ha valami fontos dolog érintene vele kapcsolatban <pl.: átfúr a falon>, csak akkor beszélnék vele - mértékkel.
2014. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam a szomszédaimmal beszélgetni!! Egy "Jónapot" vagy egy "Szia" és kész! Persze ha valaki hozzámszól akkor természetes,hogy válaszolok és talán én is kérdezek valamit a témához illően,de ha nem közeli ismerős,nem nagyon állok le vele dumálni!! :D
2014. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam beszélgetni a szomszédaimmal. Köszönni természetesen igen, de, ha nem szólnak hozzám, akkor én nem kezdeményezek. Amit az egyik korábbi hozzászóló írt, az egy marhaság. Nem kötelező neked a köszönésen kívül akármit is mondani nekik, ha idősebbek, ha fiatalabbak. Az tény, hogy egy lépcsőházban éltek, de nem együtt. Ha én lennék az egyik szomszédod és csak köszönnél, akkor egyáltalán nem tartanálak bunkónak, maximum akkor, ha a köszönés is nehezedre esik.
2014. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!