Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lebuktak a szomszédaim!...

Lebuktak a szomszédaim! Gyerekes dolog így büntetnem őket? Magamból csinálok hülyét? Szánalmasnak tartanál?

Figyelt kérdés

A szomszédaimmal nem alakítottam ki kapcsolatot, mert azt nem muszáj.

Köszönni mindig, mindig köszöntem nekik, mosolyt is adva mellé! Mert így illik, így neveltek, ember számba veszem őket! Ők is úgy köszönnek mintha örülnének, hogy látnak.

Ez 1,5 évig volt.

Amikor a héten. Nyitva volt az ablakom, és hallottam lehet amit nem kellett volna.

Elkezdtek rólam beszélni, hogy milyen gáz ahogy öltözők, meg milyen sz.r zenét hallgatok... És komolyan mondták, nem nevettek, hogy viccelnek.

Nem tudom honnan hitték, hogy nyitva az ablak, nem hallok a szobámban?

És most ezt hallva, hogy igazából gáz embernek tartanak, kitaláltam, hogy bosszúból nem fogok nekik köszönni!

Igen, ahhoz nem vagyok elég tökös, hogy oda menjek, hogy "mi is volt ezzel a ruha, meg zene dologgal?" szerintem úgyis letagadják, ha a szemembe nem mondják!


Majd ha 3x4x5x rám köszönnek én meg póker arccal nagyképűen csak a fejemet forgatom, lehet elgondolkodtató lesz nekik!


Egyáltalán mi közük hozzá, hogy milyen zenét szeretek? Nem hangosan hallgattam, nem közvetlen mellettem van a házuk, nem zavarta őket különben is, a vihancolasuk jobban hallatszik mint zeném! (hallottam, a röhögés (gondolom másokon) sokkal hangosabban hallható mint a zene ha nyitva az ablak!

És miért szúrja a szemüket az öltözködésem? Nem nekik akarok tetszeni! Stylistok vagy mi?

Na megkérdezném ezeket, de úgyis azt mondanák, hogy ők ilyet nem beszéltek rólam!

Egy 50 év körüli férfi a 30as lányuk meg a 40 es anya.


Szerinted szánalmas hogy az ilyen szomszédaim akik ilyen rosszat beszélnek rólam, azokról nem veszek többé tudomást?

Szóval nem köszönök nekik többet?

Vagy gyerekes dolog?

Most nem tudok úgy rájuk gondolni mint előtte, mikor mosolyogva köszönnek nekem!

Olyan hazug fejük van!

19 fiú



2014. jún. 22. 22:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Igen, gyerekes dolog. Amúgy meg nekik is joguk van a véleményükhöz nem? A másik dolog pedig az, hogy miért ne beszélhetnék meg ezt akárhol, nem szándékosan az orrod előtt tették, az hogy hallottad, az nem az ő hibájuk, nem is neked szánták.
2014. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Hű, Te aztán kemény vagy, mint a Rolling Stones... Nem köszönsz vissza? Na, csak rád ne hívják a rendőröket!
2014. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédok csak emberek, mindenkinek van véleménye a másikról, most épp te is itt beszéled ki őket. Ez van, mi is ismerősökkel kibeszéltük mindig a két rosszindulatú szomszéd nénit.


Nézd azt hogy tök ismeretlenek, csak nem úgy fognak köszönni, hogy szia, nem tetszik a búrád...ilyen az élet, kibeszélünk ismeretlen embereket, mert miért ne, de nem fogunk direkt oda menni konfrontálódni, mert nem az a cél hogy őt megsértsük, támadjuk, csak szimplán kifejtjük a véleményünket egy társaságon belül.


Én is láttam már lila hajú csajt az utcán, otthon mondtam is a családnak, de mégsem mentem oda hozzá, hogy figyu már, de undorító vagy...egyszerűen nem ez a cél.


Ha mondjuk nagyon jó barátok lennétek, és úgy csinálnák ezt, az már más helyzet, mert ismerőst nem illik kibeszélni, egyszerűen azért, mert vele vagy olyan viszonyban, hogy kifejtsd szemtől szembe a véleményed. De egy idegen meg csak felesleges támadásnak venné.


De amúgy ja, ez a vissza se köszönök dolog meg tök gyerekes, attól hogy kibeszélik a stílusod, még alapvetően nem feltétlenül van veled bajuk, lehet épp kedvelnek is...ha meg nem is köszönnél, onnantól letudnák hogy mekkora paraszt is vagy mellé.


De ja...e így kicsit ovis viselkedés lenne. Esetleg ha tökös lettél volna, akkor szólnál oda, mikor épp kibeszélnek, valami frappánsat, hogy "Köszönöm a tanácsokat" vagy valamit, csak hogy észrevegyék magukat.

2014. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Akármilyen kapcsolatod van az illetővel, bunkóság, ha valaki köszön neked és te nem köszönsz vissza. Azért, mert más emberek kétszínűnek, neked bunkóvá kell válnod?
2014. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Kemény vagy, mint a kád széle. Ők egymás közt beszélnek ki téged, te a neten őket...

Elgondolkodtató? Hol élsz te? Nem köszönsz, ők meg a családi kupaktanácson megbeszélik, hogy mégis jól öltözöl?Legközelebb azt is hallhatod, ahogy a tiszteletlenségedről értekeznek.

2014. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg nem neked mondják és nincs velük ilyen baráti kapcsolatod, addig semmi gond nincs ezzel. Gondolom már te is tettél hasonlót. Arról ők nem tehetnek, hogy hallottad. Oké, képzelem hogy nem eshetett jól, de hát ilyen az élet.

(Megjegyzem, nekem a szemebe mond rosszabbakat is a szomszéd néni, de most miért törődjek vele? Nem vagyunk annyira jóban, hogy adjak a véleményére. Azért köszönök, mert paraszt nem vagyok, ő is szokott köszönni, de ennyi.)

2014. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egy 50 év körüli férfi a 30as lányuk meg a 40 es anya."


Az az anya jó korán szülhetett, ha csak kb. 10 évvel idősebb a lányánál... :)

Egyébként pedig azt hiszed, hogy ezzel "bünteted" őket? Nem. Le se fogják szrni, csak a véleményük lesz még rosszabb rólad, kár lenne.

Ne is törődj velük, nem egyforma az ízlésetek, na és? De ne rágódj ezen, tulajdonképpen semmi közük hozzá, nem?

2014. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

ezzel a véleményemmel egyedül szoktam maradni, de szerintem nem szép dolog másokat kibeszélni úgy, hogy az illető előtt letagadod hogy miket mondtál.

kérdezőnek:

Igen, az hogy nemköszönéssel bünteted őket, nagyon gyerekes dolog. Azt írtad nem nekik akarsz tetszeni, mégis úgy érzem nagyonis érdekel, mit gondolnak rólad. Nem egészséges, ha mindenkinek meg akarsz felelni.

2014. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%
Mosolyogtam a soraidon, Kérdező, mert én is jártam így, de nem azért, mert hallottam őket, hanem már napról-napra változott az arckifejezésük és testbeszédük velem szemben, tudtam, hogy valami nem ok, megint zsémbeskednek. Minthogy ezek öregasszonyok, így tudom, hogy ez náluk igencsak hullámzó ... viszont nem felejtek, s amikor alkalom lesz, akkor én fogok teregetni szaftosakat olyanoknak, akiknek ők nagyon nem szeretnék :D :D
2014. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Más lelki immunerősítőt amúgy biztos nem lehet kitalálni, mert ha évekigcsak nyelsz és nyelsz, akkor hamarosan magadban fogsz beszélni az utcán és folyton azt hiszed mindenkiről, hogy téged figyel és kritizál, ezt nagyon komolyan mondom.
2014. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!