Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én utálok nagyon-nagyon...

Csak én utálok nagyon-nagyon vidéken járni?

Figyelt kérdés

Most Budapest közelében lakom egy népesebb városban, itt viszonylag megvagyok, szerencsére sokat tudok feljárni Pestre, akkor érzem igazán otthon magam! Ha viszont vidéken járok, alig várom, hogy hazajöhessek már, mert irritál a kihaltság, a síri csend, sok hely lepusztult. Ilyenkor mindig előjön belőlem a kényes pesti bunkó énem, és nagyon rosszul érzem magam.

Remélem nem bántottam meg senkit!


2014. aug. 6. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Én pl így vagyok Budapesttel, mert én meg vidéken nőttem fel. Nincs ezzel semmi gond, csak ne éreztesd a vidéki emberekkel, hogy így érzel, mert az viszont már bunkóság.
2014. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nyaralni szeretek vidéken, sőt, talán laknék is vízparton, mert akkor senkit nem érdekelne, hogy esetleg csak egy kombinét vettem magamra és úgy sétálgatok, megyek le a boltba. Mindenesetre és is pest megyei vagyok, és itt tartósabban lakni nem jó dolog. Nem az, hogy kihalt, mert folyamatosan születnek gyerekek, akik ráadásul egész nap visonganak; csak az zavar, hogy mindenki pontosan el tudná mesélni az élettörténetem. Bent a városban nem törődnek annyira velem, el lehet vegyülni, és néhány esetben kihívást jelentő helyzetekkel is meg kell birkózni, pl. hogyan jussunk át egy nagy kereszteződésen, amit részben épp felújítanak, ahol minden irányból jönnek a kocsik, részeg emberek dülöngélnek a járdán és közben a galambok megpróbálnak a fejemre tojni :D Meg aztán gyakran járnak a buszok, metrók is.
2014. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken is nagyon sok szép hely van. Én például szeretek a Bakonyban, Balaton-felvidéken kirándulni, takaros kis falvak vannak.

Az való igaz, hogy még a nagyobb vidéki városok is éjjel kihaltak, kivétel talán a Balaton-parti üdülőhelyek.

Azért itt Pesten is bőven vannak lepusztul helyek, és olyanok, ahol ugyan csak nem lehetsz nagyon kényes, ha végig mész, pl. a festői szépségű Népszínház utca :)

2014. aug. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki más. Nekem BP nem lopta be magát a szívembe. Csak a sok elérhető kulturális program tetszik benne. (vidéki vagyok)
2014. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem pont a síri csend jó vidéken.
2014. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Nyaranta vidéken élek, de gyűlölöm. 1500 fős falu, tömegközlekedés a legközelebbi városba elég gyér, szóval napom nagy részét bent punnyadva töltöm. Nincs értelme kimenni, hogy lássam az omladozó házakat.

Úgyhogy nem vagy ezzel egyedül. Ettől még nem vagyok rossz ember, nem nézek le senkit, csak nem érzem magam jól.

Viszont Budapesten sem. Az már túl nyüzsgő nekem. Kinek mi

2014. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont Budapesten utálok lenni. Nem tudom, hogy bírnám ki, ha huzamosabb időt kellene eltöltenem ott. Nekem borzalmas.

Ki milyen típusú, ki ezt szereti, ki azt. Nincs ezzel semmi baj szerintem, amíg nem kényszerülünk a számunkra kellemetlen közegben élni.

2014. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Én eredetileg pesti voltam,de aztán nagyon sokat laktam vidéken,messze faluban is,Balatonon,de végül visszajöttem Pestre,mert vidéken szép lassan elszigetelődtem,elnyomorodtam,alig volt munka,meg ilyenek.

Én is utálom már a vidéket,szinte halálfélelmem van tőle.

Amúgy ha vidéki hangulatot akar valaki,Bp. is tele van kertes részekkel.

2014. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ugyanaz, hogy Budapest tele van kertes részekkel, mint hogy itt vidéken tudunk tartani egy csomó állatot. Meg azért az ingatlanárak terén sem mindegy. Falunk van ahol például már 2-6 milláért olyan szépen rendbe tett parasztházat lehet venni nagy portával, sok melléképülettel...

Szóval más azért. Nekem inkább a falusi élet való. Érdekes, hogy erre csak már majdnem 30 évesen jöttem rá, olyan 14-20 évesen én is valami nagyvárosba vágytam. :)

Az viszont igaz, hogy sajnos munkalehetőségek terén a kisebb falvakban nem túl sok lehetősége van az embernek.

2014. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
én 22 éves koromig falun laktam,szerettem nagyon, de munka szempontjából nem volt a legideálisabb. ezért városra költöztem, már több mint 2 éve élek itt, de még most sem szeretem. állandó zaj, szirénázás, néha a sok ember is zavar.. senkit nem akarok megsérteni, de a városi emberek zöméből ki van halva az emberi jómodor.. pl. idegbajt tudok kapni azon ha megyünk a járdán és tök mindegy a szembe jövőnek ha én kilökődök az útra, mert nem húzódik el hogy elférjünk egymás mellett. na részben ezért is utálom. ha lenne otthon munka lehetőég soha nem jöttem volna el.
2014. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!