Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ahol te laksz, legyen az...

Ahol te laksz, legyen az város, község, vagy falu, szeretsz ott élni, vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
(Helységmegjelöléssel)

2014. aug. 23. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Kisvárosban lakok, a nevét nem írnám le. A település szép, rendezett, mondjuk nem valami nagy méretű. Szépen kialakították a központot, de a kinézete nekem kevés. Nem nagyon szeretek itt lakni, nincs valami sok minden, és elég sok bunkó ember van. Rossz emlékek fűznek jópár itt élő fiatalhoz.
2014. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Én kisvárosban élek Esztergom mellett van közvetlen, nevét nem írnám le, de ha annyira érdekel privátban leírom.


Én szeretek itt élni, hegyek közt van, viharok szempontjából nagyon sok elkerül minket ezért itt nagyon ritkán van jégeső, meg komoly károkkal járó vihar szinte 3-4 évente ha előfordul, de az sem veszélyes. A környék ahol legalább is lakom, nyugodt, békés, kis kertvárosi rész, csendes, bár ugyanakkor minden közel van.

A város szempontjából annyi jó van benne hogy az utóbbi 10-15 éve jelentősen megváltozott jó irányba, egyre több szebb középületet látni, folyamatosan tűnnek el a romos, elhanyagolt épületek, és szebb lesz helyettük, nyugodt békés város, rengeteg minden megvan ami kell, az emberek jó fejek, normálisak, emellett jó a megközelíthetősége, főút halad át, könnyen el lehet jutni nagyobb városokba is innen, Budapestre közvetlen út vezet, tömegközlekedés szempontjából teljesen megvagyunk elégedve, mert szinte minden busz járat érinti a várost bizonyos szinten így ilyen szempontból is teljesen jó minden. Egészségügy terén is rengeteg minden elérhető, és nagyon sokan dicsérik is az egészet mert nagyon sok minden van, ahhoz képest hogy csak kisváros. Üzletekből is rengeteg van itt, munkahelyek szempontjából viszont más a helyzet, lehet mu8nkát találni itt csak nehezen, de még mindig jobb mint az Ország Keleti vagy déli részein.

Az utak minősége javarészt elfogadható állapotban vannak, bár vannak nagyon rossz állapotban lévők is, illetve a légszennyezés szempontjából is megvannak a hátrányok sajnos a gyárak miatt, ennyiből nem szeretem ezt a várost, de szerencsére azért javult a helyzet, mert gyerekkoromban sokszor volt büdös a városban és ahhoz képest már ez megszűnt. Természetesen a főbb utak rendben vannak, a mellék utak közt azért vannak rossz állapotban lévőek, de szerencsére bármerre megy az ember mindenhol van megfelelő út ahol azért el lehet közlekedni.


A környéken lévő hegyeknél nagyon szép a kilátás, akik szeretik a szép tájat azoknak ez egy teljesen jó környék, kirándulás szempontjából is rengeteg lehetőség adva van, és minden téren sokan akik a környező településeken élnek sokan azt mondják hogy szívesen élnének itt.

2014. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Életem során éltem pár helyen.

Budapesten születtem, és egészen 20 éves koromig Budapesten éltem. Kőbányán, és szerettem ott élni. Talán a lakótelepi életforma miatt, meg, hogy bármikor elmehetek a boltba ami csak 2 házsaroknyira van. Minden közel volt, minden kényelem megvolt. 20 évesen leköltöztem vidékre egy faluba amikor férjhez mentem. 7 évig éltem falun, de soha nem tudtam megszokni. Sok apró dolgok zavartak, mint pl: hogy télen be kellett fűteni, és reggelre baromi hideg volt a lakásban. Pár bolt volt, de azok is fél 5-kor bezártak. Mindenki jobban tudta mit főzök, mit eszek mint én magam. Zavart, hogy egyes szomszédok küldetésnek vették, hogy mindig kölcsönt kérjenek. Zavart a csend, zavart a szomszédok nyomulása,zavart, hogy időre vagyok kötve mindenhez. (vonat) szóval minden zavart. Majd újra Budapesten éltem, és újra élveztem a Budapest kényelmét. Végre újra meleg volt a lakás télen, nem kellett tüzelni, végre el lehetett menni edzőterembe, nem voltam vonathoz kötve stb.

34 évesen egy idegen országba költöztem egy vidéki városba. Mivel ez pár vidék, de város itt is élvezem a vele járó kényelmet. Mindenhová eljutok, közel az edzőterem, az uszoda, közel a munkahely, és mindenhová gyalog sétálhatok, nem kell tömegközlekedési eszközt igénybe vennem.. Vannak non-stop nyitva tartó üzletek stb.

Jelenleg 40 éves vagyok, és még mindig külföldi városkában élek, de évente egyszer hazamegyek pár hétre Budapestre.

Úgy látszik a városi életet nem tudtam soha feladni..

De egy biztos. Nyugdíjas koromra vidéken valami csendes helyen szeretnék élni..Addigra csak lenyugszom..

2014. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Budapesten élek és nagyon örülök, hogy a sors ide vetett (Magyarországon belül). Minden közel van, jó a közlekedés, rengeteg a választék a szolgáltatásokból az üzletektől az egyetemen át a munkahelyig. Negatívum lehet, hogy nagy a tömeg, köztük rengeteg prosztó városi proli, valamint a szép városnegyedek mellett akadnak lepukkant telepek is.
2014. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen,érdekel a helység neve! Megköszönném,ha elküldenéd priviben.
2014. aug. 23. 16:29
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Budapesten születtem, és mindig is itt laktam. Imádom, mert minden közel van, amire szükségem van, gyönyörű helyek vannak a városban (régi és új épületek egyaránt), de van kertvárosi része is, itt élek, és nagyon nyugalmas, jó környék. Persze annak, aki megszokta a falusi életet, soknak tűnhet ez a sok ember, de egyébként az olyan városokhoz képest, mint London stb., relatíve kevés ember él Bp-n. Szerintem megéri itt lakni. :)
2014. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Én egy 10 000 lakosú kisvárosban élek. Szeretek itt élni, nagyon jó a közlekedés, sok bolt van. Viszont szinte nincs semmi szórakozási lehetőség fiatalok számára. Ezalatt nem a diszkót kell érteni, hanem például egy mozira, vagy egy forgalmas kávézóra, ahová be tudunk ülni egy-egy délutánra.
2014. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Budán lakok és szeretek itt lakni. Van itt minden, ami kell, tehát nem kell sokat menni ha csak le kell ugranom valamit venni a boltba, a közlekedés is nagyon jó, sok busz van itt és villamos is, ami a belvárosba visz. A lakóteleppel vannak problémák(zajos, fúrós faragós szomszédok), de ez szerintem minden telepen általános :)
2014. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Veszprém megyében lakom Pápa mellett. Kb 1000 fős faluban. Nem rossz hely, van egypár munkalehetőség is. Szerencsére kevés roma emberke van, azok sem balhésak. A polgármester törődik a faluval, viszonylag gondozott is. Van vasút, volán busz; a polgármestert ismerve szerintem hamarosan 5ös metró is lesz:)

Egyedül a járdák rémesek.

Tényleg nem rossz itt élni, de szívesebben laknék Balatonfüreden:)

2014. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Miskolc közelében lakok egy faluban. Nem nagyon szeretek itt élni, mert eléggé visszamaradott a hely. Részben azért mert sok a lopás, meg hasonlók és az intézmények sem mondhatók valami jónak. Ha tehetném elmennék az országból vagy legalább a Dunántúlra költöznék.
2014. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!