Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt mire véljem? Tegnap...

Ezt mire véljem? Tegnap nagyon megijedtem 2 idegen csengetőtől.

Figyelt kérdés
Bérlek egy lakást, és néha a tulaj felhoz embereket mutogatni. Tegnap ideállít 2 csaj (bármiféle elõzetes jelzés nélkül), és megkérdezte az egyik aki azt mondja járt már itt, hogy meg mutathatná-e a tesójának. Beengedtem 2 percre öket, de nagyon zavar. Mi van, ha valami tolvaj megbízottjai voltak? Egyáltalán hogyan jutottak be? És mi van ha a tulaj terve az egész, mert el akarja adni is, de én már mondtam, hogy ez engem zavar, mert én is meg akarom venni idövel, és mi van ha éppen vagyok valakivel? Frusztrál nagyon.
2014. szept. 2. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Máskor el kell hajtani őket. Jöjjenek vissza a tulajjal, mert nem ismered őket.

Hiába akarod megvenni, ha másnak már most megvan a pénze rá, akkor ő fogja vinni.

2014. szept. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha épp zavarnak valamiben, akkor nem nyitod ki.

Ha kinyitod és ismeretlenek, akkor nem engeded be őket. Udvariasan elmondod, hogy most nem alkalmas, de jöjjenek vissza a tulajjal egy előre egyeztetett időpontban.

2014. szept. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sosem nyitom ki az ajtót senkinek, de most azt hittem, a szomszéd csenget át. Eléggé normálisnak látszottak (két jó nõ), szóval hirtelen véletlenül az elõtérig beengedtem õket. De nagyon zavar, hogy jutottak az ajtómig, amikor nem hallottam a kapukód jelzését?
2014. szept. 2. 08:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha bérelsz egy lakást, akkor TE döntöd el, hogy kit engedsz be a lakásba, vagy egyáltalán beléphetnek-e, söt ajtót sem vagy köteles nyitni senkinek.


Ha a föbérlö valakinek meg akarja mutatni a lakást, akkor az ELÖZETESEN be kell neked jelentenie (és ha neked nem jó idöpont, akkor megbeszélni, hogy mikor jó), és csak a beleegyezéseddel és az ö jelenlétében jöhetnek be.


Ha meg a lakásodBAN találtad az illetöket, akkor kihívod a rendörséget, hogy illetéktelenül jutottak be oda és feljeleneted öket magánlaksértésért.

2014. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd ma utána járok. Az a baj, hogy nincs kinézõ lyuk az ajtómon, és másnak a csengetését vártam. Csengettek már korábban is, hol vizesek, hol más, de sose nyitom ki, szóljon be a kapucsengõn.
2014. szept. 2. 08:31
 6/8 anonim ***** válasza:

" sose nyitom ki, szóljon be a kapucsengõn"


Akkor tartsd magad továbbra is ehhez. Esetleg szólj ki a CSUKOTT ajtón, hogy ki az - és ha nem az, akir vársz, akkor megmondod, hogy most nem érsz rá.

2014. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A négyes válaszoló jól megírta, mit kéne tenned, de nem ártana legalább egy láncot feltenni, ha már nincs ajtókukucska. A lánc kb. 20 cm-re engedi nyitva az ajtót, akkor már látod, ki lehet. Ha nem ismerős, nem nyitod ki jobban.
2014. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És vegyél kukucskálót, már ezer alatt is kapható.
2014. szept. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!