Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » New York mennyire veszélyes?

New York mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Világ életemben kisvárosban éltem, nem nagyon utazgattam, fogalmam sincs az ilyen dolgokról, csak filmeket láttam róluk. New York nekem úgy jött le, hogy ott nagy a bűnözés, szürkés a hangulat, az emberek nem törődnek egymással.


egyes sorozatok direkt itt játszódnak, pl a Harmadik Műszak. Amiket ott látok azok alapján mondom ezeket.


De amikor youtube-ba beírom, hogy "New York tour" akkor minden vidám, boldog emberek, sehol jele a szegénységnek mint a filmekben. Még Brooklyn is egész másképp néz ki, mint a filmekben. Ott úgy nézett ki, mint a lebombázott országok kb tele néger bűnözőkkel.


Akkor most mi az igazság? Vagy akkora a város, hogy van külön olyan része amit mondtam az elején, és amit mondtam a youtube os new yorkról?



2014. szept. 19. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

:)

New York nem különösebben veszélyes. Természetesen a bűnözés ott is jelen van, mint minden nagyvárosban, de szerintem semmi extra. Vannak ugyan kevésbé biztonságos helyek, ahova nem ajánlott elmenni pl Harlem, Bronx. Én Quenns-ben éltem és Brooklyn-on keresztül metróztam haza akár éjjel is és soha nem történt semmi.

2014. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és mondjuk végig mertél volna sétálni Brooklynon? Szóval nem metró hanem séta a felszínen? Úgy már azért biztos parásabb lett volna :D
2014. szept. 19. 13:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg ilyen (szerintem elég durva):


[link]

2014. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én régebben voltam vagy 3 hónapig New Yorkban.

Queensben laktam. A háziasszonyom első nap ellátott egy pár jó tanáccsal: ha este elmész, lehetőleg minél kevesebb érték legyen nálad - viszont mindig legyen valamennyi készpénz. Azt viszont oszd szét minden zsebedbe! Legtöbbször nem kirabolnak, "csak" lenyúlnak.

Egy éjszaka (de inkább kora hajnalban) bóklásztam haza egy ír kocsmából. Akkor az írek még nagyon szerették a magyarokat, egyszerűen nem lehetett megszabadulni korábban...:)

Ahhoz hogy taxit hívjak nem laktam elég messze, de gyalog azért kb. egy félórás út... (kis kitérőkkel)

Kihalt utca, 4 pasi jön velem szembe. Átmentem a másik oldalra, erre ők is...

Találkoztunk, én igyekeztem elslisszolni, de elállták az utamat: jól tudjuk, hogy akartál adni nekünk egy pár dollárt? - mondta az egyik normálisan.

Rosszul tudjátok: én az összes pénzemet nektek akartam adni - s ezzel benyúltam ez egyik zsebembe ahol volt vagy 2 dolcsi meg egy kis apró - és odaadtam. Köszönték, és megkérdezték hogy honnan jöttem, mert szar az angolom. Mondtam nekik hogy Magyarországról. Aha, élj boldogul - mondták és otthagytak. Ahogy elmentek, összeszedtem a többi zsebemből a pénzt, egy éjjel-nappaliban vettem rajta olyan kifli-szerűséget meg sört, és gyorsan betermeltem; ezt már nem veszik el használható formában:)

Többször voltam még éjszaka buliban bent Manhattanben is, de soha sem éreztem fenyegetve magam. Az is igaz, hogy nem kerestem a bajt, és inkább a világos részeken bóklásztam és ahol van nyüzsi is. Se a taxiban, sem kocsmában sem étteremben nem vágtak át - és ez nagy szó! (ezt nem lehet itthon elmondani...)

2014. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó, nahát, ez érdekes történet volt. Még szerencse, hogy ilyen "jófej" rablókkal találkoztál, és nem fegyveres feketékkel...ott amerikába mindenki szabadon szaladgálhat fegyverrel :/
2014. szept. 19. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi meg egyszer egy botanikus kertbe mentünk volna (4 lány), ami Brooklyn-ban van és rossz helyen szálltunk le a metróról, na belecsöppentünk az igazi feka negyedbe :) Mindenhol emberek voltam, szólt a zene, szóval úgy zajlott az élet :) Persze egyből feltűnt, hogy nem illünk be a képbe és persze meg is találtak az ott tendő-lengő feka pasik, megkérdezték honnan jöttünk és hova megyünk, mondtuk, hogy a botanikus kertbe mennénk és halál barátságosan és segítőkészen eligazítottak minket, nem volt semmi gáz.
2014. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!