Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bunkóság visszaszórni a...

Bunkóság visszaszórni a faleveleket a szomszédhoz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szomszéd kertjében bazi nagy ecetfák és akácok vannak a kerítésünktől úgy 2 méterre. Erről ősszel (a széljárás miatt) a levelek kb 80% a mi szépen rendben tartott, füvesített kertünkbe hullik át. Már szóltam nekik, hogy valamit kéne csinálni. A fákat kivágni nem akarják, annyit tettek, hogy levagdosták a fölénk átnyúló ágakat. Ősz végére viszont - ennek ellenére - mindig térdig járunk a faleveleikben.

Minden évben hatalmas sittes zsákok telnek meg az összegereblyézett leveleikkel és az a helyzet hogy már kezdem unni..

Nálunk csak örökzöld fák vannak, ennek ellenére úgy úszunk a falevelekben, mintha valami ősparkot tartanánk fenn..

Nagy bunkóság lenne, ha a több köbméternyi összegereblyézett falevelet egyszerűen visszaszórnám hozzájuk a kerítésen? Már unom, hogy mintapolgár módjára minden évben szépen csendben föltakarítom és elszállíttatom utánuk a szemetet a kertemből..


2014. dec. 2. 11:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de ha odahúzod a kerítés tövébe vagy ott rothasztod a faleveleket, esetleg a saját fáid törzsét is betakarhatod vele.
2014. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted mi lenne a megoldás? A fák már csak ilyenek, hullatják a leveleiket.

Ha már összegereblyézted, kirakod és elszállítják a megadott időpontokban.

2014. dec. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

2: Hát nem tudom, te hol laksz, de nálunk ingyen nem szállítják el.. Ráadásul a töménytelen mennyiségű levél összegereblyézése és zsákokba gyömöszölése is idő (pénz).

Tehát a képlet az, hogy ők élvezik nyáron a fák nyújtotta árnyékot, mi pedig ősszel "cserébe" takaríthatjuk a kertünkből emiatt a szemetet..

Ez szerinted rendben van így???

2014. dec. 2. 12:15
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz vele, hogy néha napján átmehetne összegereblyézni.

Tudod, néma gyereknek anyja se érti a szavát:)

2014. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

4: leírást olvastad?.. Már jeleztem feléjük a problémát (többször is).


Ráadásul az ereszcsatornáink is állandóan eldugulnak a rohadó falevelektől.. Tudom, másszak föl 6 m magasra és onnan is takarítsam ki szépen illedelmesen, aztán szállíttassam el..

2014. dec. 2. 12:25
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

2. vagyok

Pest megyében lakom és igen nálunk a megadott időpontokban ki lehet tenni a zöldhulladékot és ingyen elszállítják.

Értem a problémádat,de akkor szerinted mi a megoldás? Ki kell vágni az összes fát, hisz mindegyik bosszúságot okoz valakinek.

2014. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
69%

Indulj ki abból, hogy a maga kertjében joga van ilyen fákat tartani. Gondold hozzá, hogy az uralkodó szélirányról ő nem tehet. Vedd számításba azt is, hogy ha a sokadik emeleti panelban laknál, akkor ilyen problémád nem lenne, te akarsz zöldövezetben lakni.

És igen, a kert fenntartása munkával jár. Néha ilyenekkel is. Ha ezt te pénzbe számolod át, akkor megint csak nem való neked kertes ház.

2014. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
56%

Én teljes mértékben megértelek. Nem azt mondom, hogy derogál, de ...

Basszus igen is derogál a másik után takarítani. Én is ki lennék akadva. Ha épp nincs jobb dolgom akkor is a szomszéd után söpörjek?

A probléma ott kezdődik, hogy van egy bizonyos méter távolság, hogy a telken menyire lehet a szomszéd házától a fa. Valszeg ez nincs betartva. Nem azt mondom, hogy vágja ki mindenki az összes fát, mert igen, kell a fa a fotoszintézisnek. De akkor ennyi erővel át is szarhatunk a másik udvarába, mert jót tesz a trágya a talajnak.

Én sem nézném jó szemmel, ha más után kéne söpörnöm, és még nekem gondoskodni arról, hogy hogyan tüntessem el a levelet. Ingyen nem dolgozunk senkinek. Nekünk sem ad senki semmit ingyen.

2014. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%
A problémád elég érdekes... Megoldás viszont nem hiszem, hogy az lenne, hogy visszaszórod hozzá! Szerinted az kevesebb munka lenne, belegondoltál komolyan? Ha panelben laknál biztosan nem lenne problémád! Örülj inkább annak, hogy a szomszédodban nem szemét, nem roncstelep, stb. van, hanem csak ártatlan szép fák. Vállaltad a családi házat, vállald akkor a vele járó munkát is...:)
2014. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos, ha kertes házban laksz és vannak szomszédaid, az ilyen: lehet, hogy este ugat a szomszéd kutyája, hajnalban kukorékol a kakas, ha bográcsoznak, átfújja a szél a füstöt, ha kályhával fűtenek akkor is, a délutáni sziesztád alatt nyírják a füvet, a macskájuk a füvedre szarik és átfújja a szél a fáiról a levelet.


Semmit nem fogsz érni azzal, hogy átdobálod a leveleket, de ha akarod, tedd azt, bár elég gyerekes bosszú, amellett ugyanúgy össze kell gereblyézned és mire átdobálod, addig tart, mintha zsákba gyűjtenéd és mondjuk odaadnád nekik, hogy nem tudsz vele mit kezdeni, tüzeljék el, vagy bármi.


Örülj, hogy ennyi problémád van a szomszédokkal. A mi szomszédunk sok éven keresztül egy baltával rohangáló, néha a kertünkbe is átmászó elmebeteg volt.

2014. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!