Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kellene letolnom a...

Miért kellene letolnom a havat a szomszéd járdáját? Beszólt a szomszéd, hogy nagyon paraszt vagyok mert még centire pontosan a saját járdámat tolom csak le!

Figyelt kérdés

Hogy Ő figyeli már évek óta, hogy centire pontosan a saját járdámon tolom csak el a havat, és az öreg néni aki melettem lakik örülne ha egyszer letolnám az övét is!

És nagy paraszt vagyxok!


Miért tolnám le más járdájáról a havat?



2015. jan. 4. 09:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
JOGILAN nem kell, de ha nincs benned annyi emberség, hogy egy öreg néninek ennyit segíts, akkor tényleg igencsak bunkó vagy!
2015. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Hát, mondjuk hogyha egy öreg néni a szomszédod aki alig bír mozogni, nem nagyon tudja letakarítani a saját háza előtti részt.


Amúgy én megmondanám a szomszédnak hogyha ennyire figyeli hogy meddig takarítod le, igazán besegíthetne.

2015. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni, ha van ideje megfigyelgetni téged, miért nem ő lapátolja el a havat?

Egyébként meg ha normális lenne a néni, én eltakarítanám a háza elől a havat. Fog ő még befőttet, lekvárt, stb-t hozni hálából nyáron. Legalábbis ha a saját szomszédomból indulok ki, akinek szoktam segíteni szüretkor.

2015. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ő mondta, vagy magadtól találtad ki, hogy a másik mit gondol rólad?

Ha öreg lennének, és igenyelném, h más segítsen, kérném. Aki ez után nemet mondana, az lenne a bunkó.

2015. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Na, nekem is van egy szomszédom, és úgy nyírja le a füvet nyáron szinte minden nap, mintha vonalzóval lenne lemérve, hol az ő területe. Ami annyiból dühítő, hogy jól látszik mindig, én mikor nyírtam le a füvet. Rég, kb 2-3 hetente szoktam. A hósöpréssel is ugyanez, egy tipikus kivagyi balf..z szomszéd, neki minden nagyobb, jobb, szebb, sokkal ügyesebbek, jobbak, stb.

Nagyon idegesítőek.

Evvel számomra azt akarja sugallni, hogy ők mennyire igényesek, én meg mennyire igénytelen vagyok. Csak annyi értelmi képesség nem szorult beéljük, hogy ezt felismerjék.

2015. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Tenyleg nem ertem miert nem lehetett, ha nem is az egeszet a neni elott de legalabb egy keveset ellapatolni. Apukam is ezt csinalta, direkt hogy ne mondhassak hogy centire pontosan csinalja, az a 2 m meg mar nem nem szamit, foleg, ha (a te esetedben) egy idos nenirol van szo.
2015. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Tipikus !! Akkora bunkó a szomszéd , nehogy már én ne az legyek.
2015. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Ne told le neki mert bunkó.

Te akkor lennél bunkó, ha ő szépen megkért volna, hogy: "Fiatalember kérlek húzd el a havat egy kicsit az én részemről is, mert már nagyon sajog a derekam." és ennek ellenére nem csinálnád.

Mivel öreg korra már nem változik az emberek személyisége, ezért feltételezem, hogy világ életébe így állt a dolgokhoz. Ahogy vannak fiatal rendes és szemét emberek, úgy ugyanígy vannak öreg rendes és szemét emberek. A szemét embereknek meg nem teszünk szívességet csak azért mert öregek.

2015. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek a saját járdáját kell takarítani, de emberségből az lenne a normális, hogy a rászorulóknak segítünk. De az első lépés normális esetben az, hogy nem parasztozással nyitunk, hanem egy kedves kéréssel, hogy fiatalember, megtenné hogy néha letolja az idős néni járdáját? Erre 99%-ban általában igen a válasz.

Sokan panaszkodnak mint a szomszédod, hogy bunkók az emberek, de pont azok panaszkodnak a legjobban akik maguk sem ismerik a kérem és köszönöm szavakat.

2015. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Hát azért az öreg néniket sem kell mind sajnálni, sőt, 1-2-nek olyan lekezelő a stílusa hogy inkább arcon csapnám lapáttal. Az ilyeneknek meg szoktam jegyezni hogy 80 év alatt szépen kérni nem tanították meg a nénit bezzeg a parasztozás megy?
2015. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!