Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vannak akik elmennek külföldre...

Vannak akik elmennek külföldre jobb élet reményében, de belebuknak? Vagy csak nyerni lehet ha elhagyom Magyarországot?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy "már x éve élünk Németországban/Angliában/Ausztriában/Kanadában és vissza nem mennénk semmi pénzét! Itt olyan rendesek az emberek, nincs magyar mentalitás..."


De van olyan aki elhagyta Magyarországot, és belebukott?

Csak az nem dicsekszik vele?

Vagy bármi si történik, már ott marad és az interneten Ódákat fúj külföldről?



2015. jan. 12. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hazamegy...
2015. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Tudod egyedül kimenni nehéz főleg ha neccesen beszéled a nyelvet.Ha találsz olyan munkát amihez van munkásszálló joker de mien karrier az?Megérné kimenni bármi munkára raktárt pakolni stb... 2000 eurót keres az mennyi már forintban milliomos!-mondja a buta idióta. Ha kint akarsz élni lófasz pénzt nem kapsz az ilyen piti munkákért egy német takarító nem bmw vel jár. Németországban 1000-1500 a nagyon max a szaktudás nélküli munkákhoz de szakmával se sokkal több. 500-600 belvárosi lakbér 400-500 rezsi a maradék kaja és egyéb. Egy picit jobban élhetsz mint itt egy szakmunkás ennyi.De te feladnád azt ami itt vagy azért hogy wc-t pucolj és idegeneknek adózz? Egy picit több pénzért? Az a baj ,hogy aki kimegy annak nincs visszaút itt már mindent félbehagy és pár év kintlét utánrádöbben hogy bolti eladó németországban sem milliomos. Csak akkor tudsz esetleg valamit kezdeni magaddal ha van egy fix csajod és együtt mentek ki különben a kultúrális és társadalmi+nyelvi gátak miatt soha nem érzed majd úgy magad sehol mint itthon.Egy idegen nyelv amit nem beszélsz olyan szinten ahogy a magyart és nem tudod úgy kifejezni magad sok témához hozzá sem tudsz szólni mert a szakirányokra már nem terjed ki a tudásod.


Ha kimész külföldre nagyon jól kell beszélned a nyelvet és a legfontossab hogy kultúrálisan vonzódj az adott országhoz.Aki pénzért megy ki nagyott koppan hogy egy pici pénzért megalázóbb társadalmi pozíciót vállal.

2015. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ja ezek személyes tapasztalatok én anyanyelvi szinten forgatom a németet és sok magyart ismerek aki kiment külföldre volt alkalmam beszélni velük és megismerni őket.
2015. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyilvan ennek is tobb szintje van, nem mindenki bolti eladonak vagy utcasepronek megy.


De a nyelvtudas reszevel egyetertek. Ha nem beszelsz rendesen, ki vagy szolgaltatva.

2015. jan. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ismerõsöm aki 3 nap után hazament Angliából, bár munka és szállás intézve volt neki, de az angol nem nagyon ment neki, hát õ szerintem ma már azt is tagadja hogy valaha átlépte az országhatárt
2015. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó szakmád van és beszélsz németül, Európában talán Svájcba a legérdemesebb kivándorolni. Ha találsz munkahelyet, kényelmes életet biztosít a kinti fizetés. Amit előttem leírtak, az tényleg úgy van, éltem én is külföldön. A barátok, szülők hiánya egy idő után egyre nyomasztóbb, ritka az olyan aki kinti baráti kört képes felépíteni. Munkahelyen simán jól érezheted magad, de otthon jobb ha vár egy stabil barátnő, mert anélkül lehet nagyon egyedül érzed majd magad kint.
2015. jan. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyat, aki világ életében hangoztatta, hogy majd kimegy külföldre , mert ott van ám az élet és stb. stb. Tavaly nyáron szóltak neki Angliában élő haverok, hogy lesz a lakásban egy üresedés, mert költözik el a srác a barátnőjével külön lakásba. Meló meg lesz oldva, mert már intézkedtek neki. Aztán el sem ment, még megnézni sem, hogy miről lenne szó, mert hát a nyelvet sem beszélte úgy, bár járt külön tanárhoz, de megtorpant, meg beijedt, hogy mit fog kezdeni kint anyu és apu meg a biztos közeg nélkül. Azóta azt hangoztatja, hogy aki elmenekül külföldre, az gyáva, meg hogy nem képes itthon rendes szakmát tanulni, meg amúgy megdolgozni a jó pénzért stb. -.-

Aztán ismerek olyat, aki kiment külföldre, takarítani szállodába. Kajája, helye adott volt a szállodában, 1200 eurót keresett havonta, szinte semmire nem kellett költenie. Csakhogy 3 hónap után felmondtak neki, kb. annyi félretett pénze volt, hogy amikor hazajött, elment a barátjával wellnesselni egy nívósabb helyre és kifujt. Mert elment vásárolgatni kint, meg elszórta a pénzét az első 2 hónapban mert "nem azért jöttem ki, hogy kicsit ne élvezzem az életet, majd később spórolok"., csakhogy nem számított arra, hogy közbejöhet valami. Kint nem tudott maradni, mert a nyelvet nem sajátította el úgy, hogy boldogulni tudjon, és a takarítás is ismerős által jött, aki ott dolgozott vele, így segített neki ha kellett valami. Úgyhogy most itthon van, tanfolyamokat nézeget, és hogy majd egyszer visszamegy....

3. ismerős, Angliában dolgozott szintén, de azt nem tudom, hogy miért jött haza, 1 évet is kint volt talán, aztán múlt hétvégén összefutottam vele a Tescoban, épp töltötte fel a zöldségeket....

2015. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!