Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecen, Szeged, vagy Pécs a...

Debrecen, Szeged, vagy Pécs a legjobb a 3 közül? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Elsősorban az egyetemi, oktatási szempontból érdekelne. Melyik a leginkább diákbarát?

Melyikben lehet a legjobb az egyetemi élet, légkör? Melyikben legnagyobb a közbiztonság, hol legjobb a tömegközlekedés, hol vannak jobb albérletek, étkezők? stb. és hasonló kérdések, minden érdekelne, aki tud, nyugodtan írjon tapasztalatot ide vagy privátba is, nagyon megköszönném.



2015. jan. 16. 10:08
 1/9 anonim válasza:
72%
Szerintem Debrecen és Pécsen lehet a legjobb az egyetemi légkör.Viszont Pécset,a közbitronság,ahogy halloattam elég katasztrófa.Én férfi vagyok,de nem biztos,hogy este kimernék menni az utcára.
2015. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

szegedet hallom jó kis diákvárosnak, pécs meg a tömegközlekedés hát biztos jó, ha szereted a heringpartit.

debrecen lehet, h nem rossz még. én is majdnem pécsre mentem, de most már nem bánom, h nem így tettem, igaz én a másik két városba se mentem. :D

2015. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Összehasonlítani nem igazán tudok, talán csak annyiban, hogy én Szegedre jöttem, bátyám Debrecenbe jár, így ezt a két várost valamennyire ismerem. Szeged szerintem nagyon diákbarát, mind az egyetem, mind a város is. A tömegközlekedés az egyetemi épületek közelében tökéletes, én a villamosokat szeretem, azokkal szinte bárhova el lehet jutni, mondjuk Újszegedre nem igazán járkálok át, az ottani közlekedést annyira nem ismerem, de szerintem teljesen jó, ja és az egyetem a diákok 90%-ának ingyenes féléves tömegközlekedési bérletet biztosít szociális alapon(szóval majdnem mindenkinek, akik fizetősön vannak azoknak nem!). Ilyen például tudtommal sehol máshol nincs. Emellett jegyzettámogatás is jár szinte mindenkinek, ami szintén nagyon jó, ebben a félévben 6500 forint volt és gyakorlatilag bármilyen könyvre el lehet költeni:-) Egyébként pont nem rég olvastam, hogy egy külföldi felmérés szerint a világ 8. legszebb egyetemi városának választották, ami azért elég nagy szó! Pékségbe/kajáldába 5 percenként belefutsz, van fürdő, műkoripálya, mozi, árkád, füvészkert, vadaspark szóval minden, ami kell :) Az oktatásról... hát ez szakonként nagyon eltérő, de én 1 kivétellel minden oktatóval meg voltam elégedve, többségében nagyon korrektek. Közbiztonság alapvetően jó szerintem, többször előfordult, hogy hajnali 3-kor gyalogoltam vissza a koleszba egyedül, (lány vagyok) nem támadott meg senki :D


Debrecen. Bátyám tökéletesen meg van elégedve vele, közlekedés itt is jó, bár mindkét városban vannak "Isten háta mögötti" kollégiumok, ahova óránként jár busz, meg este 10-kor van az utolsó, többet nem választanék ilyet, mert fél év után rájössz, hogy rengeteg időt vesz el. Amúgy elég szép város, de az albérletek, kollégiumok, és egyáltalán minden általában drágább, mint Szegeden.



Remélem segítettem :D

2015. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget. Én igazság szerint Szegeden már voltam 1,5 évet a gyógyszerészkaron egyetemista (de az a matek miatt nem sikerült, most a részletekbe nem akarok belemenni), jelenleg nem járok egyetemre, de szeptembertől az orvosi és fogorvosi karok közül valamelyikre szeretnék menni, és ezért is szeretnék mérlegelni. Tehát Szegedet már ismerem nagyjából, tényleg jó a légkör, diákbarát város, VISZONT Debrecenben és Pécsen még egyszer sem voltam, ezért arra voltam kíváncsi, azok mennyivel, miben lehetnek jobbak/rosszabbak Szegednél.
2015. jan. 16. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem Debrecen és Szeged egyeteme - és maga a város - közel azonos szinten vannak: mindkettő jól felszerelt, diákbarát. A városok szintén azonosnak mondhatók: jó a tömegközlekedés (villamos, troli, busz), és viszonylag jó a közbiztonság mindkét helyen.

Talán Debrecen valamivel nagyobb, és valamivel drágább.

Sajnos ezek Pécsről és Miskolcról nem igazán mondhatók el...

2015. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én Pécsre járok egyetemre, lányként sokszor sétálok éjszaka egyedül a városban, és még életben vagyok. :D a tömegközlekedés is elviselhető, az albérletek szerintem kb egy áron vannak a 3 városban, de ebben a témában nem igazán vagyok képben, kollégista vagyok.
2015. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Pécsről "igazoltam" Debrecenbe, nekem felüdülést jelentett ez a változás. Itt minden van, amit csak akarok, és nem lepukkant állapotban...

(a véleményem nem mérvadó, mert Pécsről személyes ellentétek miatt jöttem el - ez hozzátartozik az igazsághoz...)

2015. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
PÉCS! Budapest után nem létezik más európai opció az országon belül. Pécs egy régi, patinás, egyetemi központ, gyönyörű domborzattal, dinamikus városképpel, látványos, izgalmas. A másik kettő két alföldi lapos agrárközpont.
2019. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, Pécs a történelmi belvároson kívül egy lepukkant csődtömeg. Az egyetemei is eléggé.
dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!