Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennétek ha a szomszédo...

Ti mit tennétek ha a szomszédotok, minden este (más) pasival csapná a zajt?

Figyelt kérdés
7 hónapja élek itt Bp-n a szomszéd 'hölgy' minden este olyan hajnal 1-2 körül, 'üvöltözésbe kezd'.(Kb. 15 különböző férfivel már én is összefutottam a közös előtérben) Eleinte vicces volt, de most már kezdem nem bírni :D pedig 24 éves vagyok én is és fiatal, szóval ez egy idősebbet még jobban is zavarna, de már olyan szinten vagyok, hogy egy barátomat se merem áthívni, mert félek, hogy kellemetlen helyzetbe hoz a szomszéd állandó akciója. Most kérjem meg, hogy halkabban? Egyébként a lakás nagyon jó helyen volt,és feltűnően alacsony áron, most már értem, hogy miért költözött el innen ez az idős pár. Ti mit tennétek tényleg ilyen helyzetben?

2015. ápr. 16. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ilyen helyzetben... Falszomszéd párocska... Nekem is kellemetlen volt őket hallgatni, és én se nagyon szerettem a pasimat emiatt felhívni hozzám. :S Én írtam egy levelet (névtelenül) nekik és felragasztottam az ajtajukra. Azóta csöndesebbek.

De persze ez nem mindenkinél hatásos.

Egy ismim mesélt egy story-t :D Lépcsőház zeng mindig a párocskától. Vasárnap délután. Megint akció. Ismim bekapcsolja a TV-t nagyon hangosan, hogy ne hallja őket. Kimegy a lépcsőházba és azt hallotta, hogy a lakók 99 %-a a TV-t bömbölteti. :D

Á nagyon sz-r szitu az ilyen...

2015. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rakj ki egy anonim levelet az ajtóra, hogy csendesebben élvezzék egymás társaságát, mert mások is laknak itt. Ha továbbra se lenne semmi változás és simán átkopognék a falon. Amúgy ha normálisabb veszi a célzást. Én is fiatal vagyok, de az új szomszédom állandóan karaoke bulit tart mikrofonnal. Párszor eltűrtem aztán 2 szám között átkopogtam és abbamaradt.
2015. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10 óra után kihívhatod a rendőrt.
2015. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy mért kell ilyenkor zajt csapni...

:)

Hát első körben én mindenképp mással próbálkoznék, mint hogy szóljak nekik.

Ha nem is tévébömböltetés, de mondjuk ha ráéreznél, hogy melyik zenestílus lankasztja le őket(operaária, lagzilajcsi, vagy valami tuctuc techno...) ilyesmivel próbálkoznék. Persze ne a folyósóra vagy másik szomszéd fele hangozzon, hanem a hangfalat a töcskölős pár fala felé állítva...

Esetleg a porszívózás, vagy egyéb zajos tevékenységek ekkorra időzítése se rossz...

2015. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínű fizetős vendégek vannak nála, nyugodtan ráküldheted a NAV-ot, rendőrséget, amit akarsz.

De inkább a stricijét kellene felszögelni egy falra.

2015. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy szomszédom aki minden délután órákig körfűrészelt.

Most kertes házról beszélünk tehát az zaj nem annyira közvetlen de még távolabbról is hangos és zavaró.


Kihívtam a zsarukat hogy állítsák le a tagot de mivel délutánról volt szó és ilyenkor a zsaruk kb. a saját belátásuk szerint döntenek ezért ugyan átmentek az emberhez de nem csináltak semmi különöset mert az 10 perccel később újra fűrészelt.


Én persze égtelen haragra gerjedtem és átmentem az emberhez és megmondtam neki hogy ha nem hagyja abba feljelentem az önkormányzatnál a nav-nál és az összes létező felügyeleti szervnél mert ennyit akkor sem fűrészel valaki ha mindennap 5 darab 10 emeletes faházat húz fel a saját kertjében.


Na ez hatott.

Gondolom az ember valami bérfűrészelést csinált de abba hagyta és aztán hivogatott telefonon alkalmanként hogy csinálná egy órácskát.

Azóta már elköltöztem onnan de nagyjából így lehet megoldani az ilyen zajongós problémákat.


Tehát neked is azt ajánlom hogy fenyegetőzz hivatalos szervekkel, 5-ös jól mondja valószínűleg kurv.álkodik a rib.nc tehát sáros vagyis valószínűleg hatni fog ha törvénnyel fenyegetőzöl.

2015. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Nyomtasd ki ezt a két képet egymás alá és ragaszd az ajtójára... az én alsó szomszédomnál azonnal hatott. Esetleg csengess, amikor ordít, trollkodd szét a dugását, ha jót akar magának akkor legközelebb nem tudatja mindenkivel, hogy épp akció van. Legjobb az lenne, ha egy haverod csöngetne be, és miután ajtót nyitnak neki, nagy vidáman kérdezze meg, hogy: Hallom jó itt a kedv, csatlakozhatok..?

2015. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szóval a szomszéd "hivatásos" q**a

Én így végigolvasva a beírásokat:ezt is odaírtam volna


kedves hölgyem ?

mennyi a tarifa? natúr, komplett, mit vállal?


nekem mint szomszédnak, mennyi a kedvezmény?


Adózik?Céges számlát ad?



egyébként a zeneüvöltetés eltérő stilusokban, az nem rossz ötlet

2015. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 5/8 04-16 16:02 kor, ezzel a típussal lehet a legkevesebbet kezdeni a rendőrségnek, ti. tetten kell érni, vagy ki kell nyomozni hogy hol hirdet a ribi, akkor rá kell küldeni egy kellően nem rendőrképű ürgét, + még valaki kollégát is hogy begyüjtsék.



A körfűrészest ha társasházban csinálta , simán feljelentettem volna, NEM ODA VALÓ TEVÉKENYSÉG.

2015. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!