Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hány embernek szülővárosa...

Hány embernek szülővárosa Budapest hivatalosan?

Figyelt kérdés

Nem a lakosságot kérdezem, mert ugye tudjuk hogy sokan csak oda költöztek valahonnan máshonnan és akik ott születtek, onnan is van akik máshová költöztek.

A kérdés az, hogy ezek az emberek hányan vannak akiknek a születési helyük Budapest hivatalosan? A hivatalosan úgy értem, hogy személyibe az van beírva nekik lakhelytől független. És az se számít hol nőtt fel, csak kizárólag a születési hely. Ti mit gondoltok? kevesebben lehetnek a város lakosságánál vagy többen?



2015. ápr. 29. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Én pl: Tősgyökeres budapesti vagyok. A születési anyakönyvi kivonatomban Budapest XIII. kerület van megadva, hogy ott születtem. Bár mindig a 10 kerületben éltem. A fiam is született budapesti. Neki az anyakönyvi kivonatában Budapest X kerület van megadva. Bár ő is csak 1 évet élt X kerületben, majd XVI kerületben.

Szerintem sokkal többen születtek Budapesten mint amennyien ott is élnek.

2015. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és elmentek, el vannak szóródva külföldön és az országon belül más megyékben. De amúgy szerinted csinálnak ilyenekről számlálást?
2015. ápr. 29. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem csinálnak semmiféle számolást, hogy azok akik Budapesten születtek, most hol élnek.
2015. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ma a számítógépek korában a megfelelő hivatalnak (mittudomén melyik illetékes) egy gombnyomásra le kéne tudni kérdezni.


Egy pár évtizede egyértelműen az lett volna a válasz, hogy sokkal-sokkal többen vannak a lakosok, mint az ottszülettek, mert iszonyatos felköltözési hullám volt. Az elmúlt két évszázadban egy tízezres nagyságrendű település(ek) vált kétmillióssá. A rendszerváltás után pedig egy erőteljes kiköltözési hullám volt, ami mára nagyjából megállt, vagy már meg is fordult.


Van egy olyan érzésem, hogy ez a 25 év (az agglomerációba kiköltözött kisgyerekes családok) még így is kevesebbet jelentenek, mint az a rengeteg idős ember (aki még ma is él) és az '50-es, '60-as évek iparosításával került fel faluról Budapestre. (Épülő panellakások 800 ezer főre és a többi...) 20 év múlva, ha ez a generáció már nem él, akkor durván egyensúlyban lesz ez a két szám, de szerintem ma még mindig több a Pesti lakos, mint a Pesten született akárhol is élő. De lehet, hogy már nem így van, hivatalnak kéne tudni.

2015. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk Ráckevén pl. pesti kórházba tartozunk, minden nő ott szül, így Ráckevéről mindenki Budapesten született, de tudtommal fél Pest megye is odatartozik.
2015. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!