Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogilag állatkínzás miatt...

Jogilag állatkínzás miatt büntethető-e ha átjön a szomszéd kutyája (már többször) és öli a tyúkokat, kacsákat és én akármilyen sérülést okozok a kutyának hogy megállítsam?

Figyelt kérdés
Saját telkemen, két kerítést tönkretéve jött be. Lett szólva szépen hogy zárja be, kösse meg vagy föl nekem mindegy, de ne Jöjjön át többet.
2015. máj. 31. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Igen annak számít! És szerinted a kutyát kell megbüntetni,mikor a gazdája nem képes megnevelni??? Nem a kutya tehet róla hogy nem nevelték meg! Így nem őt kell bántanod. Hívd ki a rendőrséget vagy akit akarsz,de azt a szerencsétlen, védtelen és ártatlan kutyát hagyd békén!!!
2015. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ebben semmi állatkínzás sincs - az ugyanis arra vonatkozik, ha egy ember okoz fájsalmat egy állatnak, nem pedig egy másik állat.


Ebben az esetben a tulajodnost elöször írásban fel kelll szólítani, hogy biztosítsa azt, hogy a kutyája nem jön át a te telkedre. Ha nem történik semmi, akkor fel tudod a jelenteni és az illetöt megbüntetik. Ugyanígy a kerítés tönkretételéért is - mert azt ugyan a kutya okozta, de a gazdája nem akadályozta meg.

2015. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Tudod az állat ösztönlény, szóval a gazdája hibája. Inkább verd el a gazdáját ha kell, de ne azt a szerencsétlen állatot bántsd. És a kérdésre válaszolva IGEN, annak számít és mivel előre megfontolt (ilyet is figyelembe vesznek) felfüggesztett is járhat érte a pénzbírság mellé. Egy szemtanú szomszéd simán feljelenthet ezért és mivel többször is megtörtént már, hogy átment, ezért kitervelted (előre megfontolt) jól megütheted a bokádat. Hasonló történt a környezetemben és hiába védekezett, hogy az én kertem én tulajdonom elég súlyos büntetést kapott arról nem is szólva, hogy a közösség megkeseríti az életét és nem szokatlan, hogy az állatvédelem kijár hozzá, hogy érezze a "törődést".
2015. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert biztos kijön a rendőr. És ha jön is, majd végignézem hogy addig megöli a 150 csibét, tyúkot meg a kacsákat. Itt vidéken más ám az élet mint ott Pesten a panelban. Mi ezt esszük, ha nincs állat akkor nincs tojás hús.
2015. máj. 31. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem neked kéne a birtokodat elkerítened. Én sem hagyom nyitva az ajtómat a betörőknek.
2015. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
El vannak kerítve, írtam hogy két kerítés. Fácánra vadásznak a kutyával úgy hogy meg van őrülve a baromfiért. De úgy látom hogy a kutyát bántani az állatkínzás, de a sok vérben vergődő baromfi az nem számít. Mindegy kerítést kijavítottuk. Érdekes ha vadászterületen kóborol a kutya a vadászok lelövik, mert kárt okoz a vadállományban. Én nem vedhetem meg a tulajdonomat.
2015. máj. 31. 21:59
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Lesben állsz, és egyszer-kétszer lefújod a kutyát paprikasprayvel, amikor átjön megölni az állataidat, szerintem harmadszor nem fog átjönni. Sérülést ezzel meg nem okozol neki, csak igen komoly kellemetlenséget.
2015. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Max ha önvédelemre hivatkozol.Az okozott kárt viszont meg kellene téríteni a gazdának,de erre magától kicsi az esély.Tegyél fel villany pásztort,vagy panasszal ėlhetsz a jegyzőnél.
2015. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, te egy igazi vidéki suttyó vagy (mondom ezt falusi, vidékiként). Ha az én kutyámat bántanád, az egyik, hogy szétbasznám a fejedet a másik, hogy miután meggyógyult a 8 napon belüli sérülésed fel is jelentenélek, és az állatvédők elég szemetek tudnak lenni azokkal, akik kínozzák az állatot.


De a te szemszögedből nézve hajtsd be a tyúkok árát a szomszédodon vagy mond meg neki, hogy ha még egyszer megtörténik, akkor nem teszi zsebre amit kap tőled. Mellesleg a vadász sem lőheti le minden esetben a szabadon kószáló kutyát.

2015. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg igen, de én szrnék bele. Nem szeretem, nem szoktam bántani az állatokat, de ez vicc.


Elkeríted a tyúkokat, mégis megöli... és még te vagy a hüye, ha valamit tennél.

Szerelj fel csapdát, vagy valami.

Amúgy kihívhatod a rendőröket, ők megbüntetik a muksót 30 ropira, és ahányszor kihívod, mindig... előbb-utóbb csak megunja.


Kedves válaszolók, és ha a kuty egyszer nem a tyúkot találja megharapni, hanm a kérdező gyerekét, pl.?!

2015. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!