Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Igazunk van, hogy szeretnénk...

Igazunk van, hogy szeretnénk ha többet fizetne?

Figyelt kérdés

Hárman lakunk egy albérletben. A vizdijunk elég magas és ez főként egy ember hibája. Naponta fürdik, ebben a melegben kétszer is. Én heti kétszer szoktam, a másik lány pedig szinte alig van itthon. Nyilván a számla nem miattunk magas de egyenlő arányban fizetünk.

Felszolitottuk hogy fizessen nagyobb részt a számlából de nem hajlandó. Én viszont úgy gondolom hogy igazságtalan ha én fizetem a pancsolását


2015. jún. 7. 07:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
fúj te nem szoktál fürdeni csak kétszer? és szegény lakótársatok ezt még bírja?
2015. jún. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Leméred mennyi ideig folyatod a vizet egy zuhanyzásoddal.


Utána fogsz egy vödröt és megtöltöd annyiszor, amennyi ideig a zuhanyzásod tartott, magyarul leméred, hány liter vizet használsz el egy zuhanyzásoddal.


1 m3 (1 köbméter víz, =1000 Liter) Bp-en 800Ft, mert csatornadíjat is kell fizetni.


Kiszámolod, hogy mennyi a te részed. A vízóra állását meg amúgy is kell írni, kivonod a fogyasztásból a sajátos.


Nyilván a konyhai mosogatás, mosógép stb. miatt macerásabb lehet kiszámolni.


(Azért szerintem az alap, hogy valaki naponta megfürdik, pláne nyáron, és a napi kettő sem feltétlenül irreális a nagy melegben.)


Ettől független úgy igazságos, hogy mindenki az elhasznált vizet fizesse maga után, és ne mással fizettesse ki.

Nem tudom ez nagyságrendileg mekkora összeg, de szerintem ha pár száz forintokról van szó, akkor nem érdemes ezen összeveszni, meg ilyen szinten lemenni xarrágásig.

2015. jún. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok izzadós típus. A vízért pedig így is sokat fizetünk. Rengeteget diákmunkázok a suli mellett és így is szinte minden pénzemet viszi az albérlet.

Muszáj spórolnom de így nem tudok hogy más után is fizetek. Sokszor egész nap két zsemlét eszem.

És nem vagyok büdös. Természetesen egy lavór vízben meg szoktam mosakodni. De én már csak ezen tudok spórolni

2015. jún. 7. 07:20
 4/17 A kérdező kommentje:

Elég sok pénzről van szó, nem párszáz forintról. A vízért havi 35 ezret fizetünk. És én pár liter vízben mosakszom és kétszer zuhanyzom max 10 percig. Ő este 40-50 percig fürdik többször újraengedve a vizet hogy ne hűljön ki. Reggel pedig zuhanyzik folyatva majdnem fél óráig.

Én heti kétszer mosok egy nagy adagot. Ő naponta kisebbet de a teljes adag programján.

Szerintem ez igazságtalan

2015. jún. 7. 07:25
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem megy bele, küldjétek el, vagy menjetek el Ti, aztán megtanul majd spórolni, ha az ő nyakába szakad az egész számla.

Vízórát azért szoktak felszereltetni, mert így spórolni tudnak a vízen. Én nem vagyok vízórás, és nem is akarok az lenni, mert az külön költség, külön macera, még ha többet is fizetek így havi bontásban, a kényelem miatt megéri nekem - tehát én általányt fizetek a Társasháznak, és így sem éri el a 6E Ft-ot a rám eső rész. Ezek után igencsak jogos a számonkérés az emberen.

2015. jún. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát, lehet vele beszélni, hogy ne pocsékoljon annyi vizet, de ezért többet kérni, meg nekiállni méritskélni szerintem hülyeség.

Mert akkor ennyi erővel már számoljátok ki ki mennyi áramot fogyaszt, (mennyit néz TV-t, mennyit laptopozik, mennyit szárít hajat), mennyi szemetet termel, mennyit kulázik (szeméétszállítási díj, szennyvízdíj), egyáltalán ki hány órát van otthon, és úgy szétosztani a közös költségedt. Szóval inkább beszéljetek vele, és ha nagyon eltérőek a szokásaitok, keressetek más lakótársat.

2015. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Csak a vízért fizettek havi 35 ezer forintot? Ez rengeteg! Ha kertet locsoltok, nagy családdal éltek még akkor is, nemhogy 3 diák, aki "csak fürdik"!!!Ahol átalányban számolják a vízfogyasztást, ott 120 liter/fő/nap az átalány. És ez elég is.Ki tudod számolni így.
2015. jún. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Alberletben laktok? Mert a foberlonek ezesetben lehetne szolni, hogy beszeljen az illetovel. 35 ezer az nagyon sok!! Akkor is jobban jarnal ha mas szoba utan neznel.
2015. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem tetszik költözz el... Nem baj, ha te igénytelen állat vagy, de ne akard másra is ráerőltetni. De azt most megmondom neked, bárhova költözöl, az emberek nagy része naponta fürdik, és igen van aki akár kétszer is.
2015. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, szerintem nem az az állat, aki heti kétszer fürdik, hanem az, aki az értékes ivóvízből naponta 3-400 litert elpazarol. Ki az az állat, aki naponta indít mosógépet, 5 ruhadarabra elhasználva 60-80 liter vizet??

35ezer vízre? A 70 nm-es lakásunk legdurvább téli rezsije (mindennel együtt!) csak egy picivel több ennél! Ez 40-50 000 liter víz havonta, ami rengeteg! És még a kérdező az állat? Jó vicc...

2015. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!