Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Igaz, hogy Németországban...

Igaz, hogy Németországban kötelező a tisztasági festés 2 albérlő között? Itthon miért nincs ilyen?

Figyelt kérdés

Annyit hallottam, hogy Németországban törvény szabályozza, hogy 2 albérlő között el kell végezni a tisztasági festést, de azt már nem tudom, hogy a tulajdonos kötelessége-e, vagy mindig a lakást elhagyó lakóé.

Itthon sehol nincs ilyen? Nem gondolja valaki, hogy be kellene vezetni?



2015. jún. 16. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincs ilyen. Nem túl logikus, ha valaki mondjuk csak 1-2 évre vagy néhány hónapra vesz ki lakást, akkor mért lenne rá szükség.
2015. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Németországban az a kötelező, hogy amikor elköltözik a bérlő, a lakást olyan állapotban adja át a tulajdonosnak, amilyenben beköltözésekor volt. Ha frissen festve vette át, akkor ki kell festetnie, kitisztíttatni a szőnyegeket stb. Ez a lakó kötelessége.
2015. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom van-e, de mindenki megcsinálja. Viszont arra van szabály, ha nem lakta le extrém módon a lakó, erre nem vonhat a bérbeao kaucióból, és felújíttatni is csak vagy 8 év után újíttathat a bérlövel.
2015. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2#: Ilyen nincs. Az van amit a kiadó a szerzödésbe tesz, de ez nem általános. (ismerek olyan céget aki így csinálja). Nekem pont volt egy vitám a kiköltözéskor, a végén majdnem mindent visszakptam. Tulajdonképp semmit nem csináltam azón kívül hogy kitakarítottam, egyet nem írtunk a szerzödésbe, hogy a sütöröl a 3 éves koszt ki kellett vakarnom. Na ennél szebb állatpotban kapta vissza, de nem voltam kitakarítani. Mivel nem volt a szerzödésben hogy olyan volt amilyen, ezért le tudott húzni 100 eur-val, vagy megcsinálom magam. Mivel nem a leggerincesebb fajta volt,azt mondtam vigye a pénzt, mert 2-3 óra munka után kinéztem belöle hogy még mindig nem elégedett, akkor is von valamit. Ennek az ügynek a kapcsán világosított fel az ingatlanos ismerösöm hogy 4 év ottlakás után még alapból nem követelheti hogy fessek.
2015. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Németországban a törvény azt írja elő, hogy a bérbeadó (tulajdonos) kötelessége a lakást lakható állapotban tartani. A bérlő a rendeltetésszerű elhasználódásból eredő költségeket nem viseli.


A bérleti szerződésben ettől el lehet térni annyiban, hogy bizonyos "szépséghibák" kijavítását át lehet hárítani a bérlőre. Tipikusan a falak és a mennyezet festése, belső ajtók, keretek, csövek és radiátorok lakkozása ilyen. Azonban könnyű úgy megfogalmazni ezt a szerződésben, hogy jogilag érvénytelen legyen. Például, ha fix időközönként kell festeni, vagy ha kiköltözéskor állapottól függetlenül mindig kell festeni, vagy ha csak meghatározott színnel lehet festeni, az érvénytelen.


Magyarországon a Lakástörvény szabályozza a kérdést:


"A lakás burkolatainak, ajtóinak, ablakainak és a lakás berendezéseinek karbantartásával, felújításával, illetőleg azok pótlásával, cseréjével kapcsolatos költségek viselésére a bérbeadó és a bérlő megállapodása az irányadó; megállapodás hiányában a karbantartással és felújítással kapcsolatos költségek a bérlőt, a pótlással és cserével kapcsolatos költségek a bérbeadót terhelik".


Tehát éppenhogy Magyarországon köteles kifesteni a bérlő a lakást, ha más nincs a szerződésben. Németországban pont fordítva van, ott alapból a bérbeadó fest.

2015. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én itt lakom nèmetben, épp lakást keresünk. A legtöbb helyen kaúciòt kell fizetni, amit természetesen sose látsz viszont, mert mindig lelnek valamit amibe kötözködnek, csak hogy ne kapd vissza, persze ha mázlista vagy vissza kapod :) A lakás a be költözéskor normális, tiszta állapotban kell, hogy legyen. A legutóbbi lakàsokat amiket nèzegettünk renoválták (festés, egy kèt kozmetikai kipofozás) amit a tulaj a kaòcióból fedez. Ezért is nem árt meg nèzni, hogy milyen ållapotban veszed át a lakást. Ha pedig van vele vmi probléma akkor a tulajnak kutya kötelessège meg csinàlni vagy el engednh a kaòciòt :)
2015. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni németül vitatkozni, és akkor viszont látod. Nálunk eddig mindenki visszakpata, nekem is csak 100 eur-t nyúltak le, az ellen meg nem tudtam mit tenni, mert papírforma szerint jogos Volt.


Egyébként 6 hónapig van joga visszatartani, az olyan esetekre, ha pl. az utolsó hónapokban magasabb számlákat csinltál.

2015. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
meg...nézni, be...költözéskor :-)))
2021. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!