Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szólnátok, ha társasházban...

Ti szólnátok, ha társasházban rendszeresen este 8 óra után mosnak a mosógéppel?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk ebbe a panelba. Átlag este 9-11-ig mosnak, dübörög a centrifuga.. kisbabával vagyunk... Én már több társasházban laktam, de ilyet még nem tapasztaltam, zavaró és rendkívül illetlenségnek tartom! Azt is észrevettem, hogy több család csinálhatja, mert különböző mértékben, és több irányból szűrődik át a zaj. Szerintem nem kommunikálnak egymással, hanem megmutatják, hogy én is tudok ám késő este mosni.. Én szeretnék szólni nekik, bár sajnos nem tudom kinyomozni kit érint, a lépcsőházban nem lehet egyértelműen hallani, és az is lehet, hogy a falszomszéd másik lépcsőházból jön a zaj. A problémám az, hogy a társasház házirendje 20 óráig engedi a zajjal járó munkák elvégzését, de a csendháborítási törvény 22 óráig. Bár ugye többször átnyúlnak 22 órán felül is.

2015. jún. 29. 10:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:

Mindenkinek megvannak a maga elvei, meg vannak a közhelyek is, mindenki a saját ízlése szerint értelmezi és fogadja el ezeket. Úgy érzem, hogy elég gyenge lábakon állnia a kisbabámmal betámadni minket.. Minden igyekezetemmel azon vagyok, hogy ne zavarjunk másokat, nyilván nem tudok mindent kivédeni, leejthet akár a bab dolgokat, de ha épp azt játssza, hogy kalapál, nem fogom hagyni neki. Az alsó szomszédommal beszéltünk is erről, és megértéssel is volt felénk. Mi mentünk felé, megelőzve a dolgokat, és van egy - ma már fura képességünk is -, hogy elnézést kértünk az esetleges kellemetlenségért.

Azt hallottad, hogy a kedvesség, kedvességet szül? Kedvesen kell beszélni a dolgokról, megértően, nyitottan a másik felé. Ha ennek ellenére is valaki bunkó, akkor menthetetlen a helyzet. Nyilván úgy lépnék fel, hogy egy pillanatig se érezze magát rosszul az, akivel beszélek az ügyben, és ha ezek után betámad a gyerekemmel, akkor az az ő szegénységi bizonyítványa. Ilyen viselkedéssel szemben, az emberek azért hasonlóan viselkednek, csak aki teljesen tirpák, az nem. Inkább megpróbálom, minthogy itthon mérgelődjek, és nem tettem semmit.

2015. jún. 29. 13:36
 32/66 anonim ***** válasza:
58%
De ha becsöngetsz valahova, és azt mondja neked az illető, hogy bocsi, 9-re érek haza, és másnapra ki kell mosnom a munkaruhámat, akkor azt fogod mondani, ja, jó, akkor nem zavar a zaj?
2015. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:
Sajnálom az éretlenségedet, egyben meg is mosolygom. Hisz a kérdésedre a választ már rég megkaptad az előző hozzászólásaimban. Megértést fogok tanúsítani. Ha azt mondja, hogy neki ekkor van csak ideje, és a munkaruháját ekkor tudja kimosni másnapra, azt nekem el kell fogadnom, nem tehetek mást. Nem fogom idiótán azt válaszolni, hogy ja, az engem akkor nem zavar. Annyit mondhatok, hogy rendben megértem, és örülök, hogy sikerült beszélnünk, így én is tudom, hogy nem hobbiból mos ilyen későn.
2015. jún. 29. 15:10
 34/66 anonim ***** válasza:
73%
De a gyereked ugyanúgy felkel a zajra, nem? Vagy elmagyarázod neki, hogy mi a helyzet?
2015. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:
Látom, nagyon unatkozol. :D
2015. jún. 29. 20:29
 36/66 A kérdező kommentje:
Menjél inkább mosni! :-D
2015. jún. 29. 21:02
 37/66 anonim ***** válasza:
2015. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, de inkább kihagyom. :)
2015. jún. 30. 10:09
 39/66 anonim ***** válasza:
86%

Ha te a megbeszélésnek vagy híve, akkor miért nem teszed az alábbiakat:

1. Amikor hallod a mosást, centrizést, akkor szedd a sátorfádat és menj ki a lépcsőházba és hallgatózz, honnan jöhetne. Ha nem sikerül megfejteni, mert nem a ti házatokból, akkor pedig nyilvánvaló, hogy a veletek szomszédos házból jöhet és mellőletek. Akkor pedig csengess fel oda és beszéld meg velük.

2. Ha a fenti módon nem sikerül megoldani, még mindig megteheted, hogy kiírod a faliújságra a panaszodat, hátha nem röhögnek körbe, hanem megszánnak és abbahagyják a mosást (névvel, címmel).

Nekem is van gyerekem már 7 éves, amikor kicsi volt, sokszor tartottunk attól, hogy felébred a zajokra (mi is panelban laktunk sokáig), azonban a gyerekeknek nagyon jó az alvókájuk, a lányomat talán ha az ütvefúró ébresztette fel egyedül (még szilveszterkor a petárdákra, tűzijátékokra sem ébredt fel). Mi is tartottunk attól, hogy ha nagyobb zaj volt, felébred, de azért az egészséges keretek között kell maradni és nem szabad ennyire parázni (főleg ha azt tapasztalod, hogy a gyereked jó alvó).

2015. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:
Hallgatózás megvolt, de sajnos nem mindig vezetett eredményre, örülnék, ha egy alkalomnál többször meg tudnék győződni róla, hogy kivel kell beszélni. Ha becsukják a fürdő ajtót, a folyósra meg bejön a kinti zaj, alig hallatszik ki, miközben a lakásunk falai még mindig rezegnek.. Ahogy írtam az elején, több panelban is laktam már, és sehol nem volt erre példa. Heti rendszerességgel, 3-4-5 alkalommal késő este megy a mosógép. Mikor én gyerek voltam, ezt abszolút pofátlanságnak tartották. Ma már bármi elfogadott ezek szerint. Sebaj, tojjuk le egymás fejét, legyünk irigyek, szidjuk egymást, álljunk bosszút, de ne kommunikáljunk egymással. Az már nem trendi. Csináljon mindenki, amit akar. És igen, engem is zavar, utálom a monoton zaját, utálok erre lefeküdni, erre felébredni. Majd írjátok, hogy az egyetlen vagyok a Földön ezzel.. hát nem hiszem. Amint tehetem eladom valakinek, aki szintén olyan ügyes, mint Ti.
2015. jún. 30. 14:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!