Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt olyan aki amiatt...

Van itt olyan aki amiatt költözött el, mert a szomszédai megutálták? és utána jobb lett neki vagy nem?

Figyelt kérdés

a szomszédaim nem köszönnek nagyon, aki meg igen, az is olyan mogorván,

én nem tettem semmit mindig is szépen köszöntem nekik, ha beszélgetni akartak akkor beszélgettem velük, ha segíteni kellett nekik akkor segítettem, soha nem volt konfliktusunk

bár egyzser amikor egy utcabeli, aki sok házzal odébb lakik és nem ismerem annyira, avart égetett tilalmi időben (és ünnepnapon!) akkor kihívtam a polgárőröket mert füst volt és meg lehetett fulladni, a szomszédom helyeselte s, de amikor beszélt ezzel az avarégetővel akkor neki adott igazat - ezt hallottam mert a kertben dolgoztam a bokrok mögött gazoltam csendben és nem tudták, hogy ott vagyok....


amióta nekik rosszabbul megy nekem meg ugyanúgy, azóta ilyenek, én legalábbis ehhez tudom kötni

de ez a jobban megy csak látszat ha úgy vesszük mert egyéb problémák jöttek (egészségügyi és magánéleti amit nem teszek közszemlére)

én legalábbis erre gondolok,


kertes házban lakom vidéken, Pest mellett, de ez egyre kezd elviselhetetlenebb lenni, hogy kiutálnak engem


valaki még?



#kert #szomszéd #kölközés
2015. júl. 6. 16:54
 1/8 A kérdező kommentje:

nekem ugyanúgy megy mint eddig- de csak látszólag

nekik meg rosszabbul megy

2015. júl. 6. 16:55
 2/8 A kérdező kommentje:
ja és én nem teregethetem ki a gondjaimat mert személyes és másokat is érint
2015. júl. 6. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet előbb szólni kellett volna a szomszédnak, azután feljelenteni.
2015. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem vagyok elég szociális típus, de engem nem érdekel a szomszédok véleménye. Betartom az együttélés szabályait, nem hangoskodom, nem húzom a szemetet a másik ajtaja elé stb., viszont ha valaki beszól (közvetlenül mellettem egy idegbeteg lakik), akkor megvédem magam. Pletykálni eleve nem állok le senkivel, azért meg biztosan nem fogok elköltözni, mert sokaknak nem fér a fejébe, hogy többgyerekes, egyedülálló nőként vettem a lakást. Sőt, telik normális berendezésre, lakásfelújításra, taníttatásra, utazásra, nincs szükségem pasira ahhoz, hogy mindezeket megteremtsem, és nem járok behúzott nyakkal a régóta itt lakók között. (Kis társasház, kerttel.)
2015. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ah szóltam én többször is, de hiába

és nem szomszéd, pár házzal lakik odébb de a füst odamegy mindenhová, csak őt ez nem érdekli

2015. júl. 6. 17:21
 6/8 A kérdező kommentje:

na de így élni, hogy még köszönni sem szoktak és aki meg köszön az is olyan haragosan kedvetlenül távolságtartóan

régen ez nem így volt

2015. júl. 6. 17:23
 7/8 A kérdező kommentje:

régebben öszejártunk, beszélgettünk, mostanában meg semmi

hogyan romolhatott le így minden?

2015. júl. 6. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi szomszédaink is féltékenyek, pedig korai nyugdíjasok és elég jó lehet a nyugdíjuk, mert teljesen átlagosan, de igényesen néz ki mindenük, van pénzük felújítani, átlagos autó, gondozott kert stb. Viszont valami elképesztően rosszindulatúak, süt belőlük a gyűlölet, ha nálunk szebben nő a fű, kevesebb a vakond, vagy egyszerűen van valami olyan ötletünk kintre, ami jól néz ki és nekik nem jutott eszükbe. Ez mind növény, fa, virág, amiről beszélek, mert bentre sehogy sem látnak be. Szükségből két autónk van, mi is Pest mellett lakunk, de semmi extra, nem értem, mire fel ez a nagy gyűlölet, ami még nem is zavarna, de ott bosszantanak, ahol csak tudnak. Annak csak örülök, hogy egyre kevesebbet köszönnek, már csak az utcán, nem a sövényen átordítva.
2015. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!