Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik helyen jobb élni:...

Melyik helyen jobb élni: Skócia, Anglia, Wales vagy Észak-Írország?

Figyelt kérdés
Már két éve azon gondolkozom, hogy Angliában valahol végzek egyetemet és megpróbálok ott elhelyezkedni , míg azt nem mondtam magamnak: Ezt megvalósítom! Nagyon vonz az ősi világ, ezért valami paleontológus, archeológusnak szeretnék tanulni, és egyik helyen elhelyezkedni, csak azt nem tudom hogy melyik helyen lehet jobb. Ehhez sokat kell tanulni, tudom, jól is tanulok, év végén mindenből jeles voltam, erős az ambícióm és elég optimista vagyok, csak félek hogy egy valami tönkreteheti ezt az egészet: a depresszió. Valaki magyar él kint Angliában? Hogy valósította meg az 'álmait'? Ötleteket, tapasztalatokat, tanácsokat mondanátok?:)

2015. júl. 19. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy éve járok egyetemre Angliában. Én már két éve kint éltem, anyukámmal, így úgy is jelentkeztem egyetemre, mint egy ottani. Neked valószínűleg úgy kéne, mint 'international student'. UCAS-on (www.ucas.com) keresztül lehet jelentkezni, nézegethetsz különböző kurzusokat és azt, hogy mik az elvárások. Pl. ezek: [link]


Én Angol Irodalmat tanulok, nekem ehhez le kellett tennem még egy vizsgát (A Levelt), mert a Magyar Irodalom érettségi nem volt elég. Nézz utána, hogy neked kell-e ilyesmi, mert egy A Level az két éves anyag, de én fel tudtam készülni pár hónap alatt, szóval meg lehet csinálni, viszont fizetni kell a vizsgáért.


Jelentkezéskor az érettségi eredményeidet fogják figyelembe venni, ha külföldi vagy kérnek nyelvvizsgát is. Ezen kívül kell még írnod egy rövidebb esszét arról, hogy miért azt a szakot választod, mit szeretnél elérni, stb.


Ami még fontos, hogy Angliában nem ingyenes az egyetem, egy tanév 9000 font, de ha külföldi vagy, akkor azt hiszem 12000. Erre lehet kölcsönt felvenni, miután elvégezted a szakot nem kell rögtön visszafizetni, csak akkor, ha egy bizonyos összeget elér az éves jövedelmed. Ezen kívül kölcsönt még lehet kapni megélhetésre, lakbérre, stb., de nem tudom, hogy a külföldiek ilyet kapnak-e. Student Finance England-re keresve utánanézhetsz.


Bocsi, de csak Angliáról tudok beszélni, a többivel nincs tapasztalatom. Viszont, az én egyetememen sok külföldi van, így egyáltalán nem lehetetlen, nincs kevesebb esélyed csak azért, mert nem vagy angol. Az egyetemek is segítőkészek, írhatsz nekik ha kérdésed van. Ez pár főbb dolog amiről írtam, ne haragudj ha zavaros lett, de nem akartam még ennél is hosszabb választ írni. De ha még érdekel valami, akkor szívesen segítek :)

2015. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:) Nembaj ha nem írnék privátot, mert láttam egy-két olyan kérdést, ahová azt írták, hogy: Írj privátot!, és ez engem mindig zavart, hogy érdekeltek a válaszok, de azt csak privátba mondták meg... És kitudja, lehet hogy egyszer ezek a válaszok is érdeklődést fognak kelteni másokban:)

Engem egyetem szerint, a Cambridge egyetem vonz inkább... de ott sajnos nem találtam paleontológiát és elbizonytalanodtam hogy lehet e ott tanulni ilyet:/ Ahová te jársz egyetemre, ott lehet? Melyekre érdemes elmenni?:)

2015. júl. 19. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:

A UCAS keresőjében nézheted meg, hogy melyik egyetemeken lehetséges paleontológiát tanulni. Az én egyetememen nincs ilyen szak, de találtam pl. ezt: [link]

Ezen az oldalon találsz még többet, itt rangsor szerint van: [link]

2015. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!