Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hollandia vagy Anglia?

Hollandia vagy Anglia?

Figyelt kérdés
A közeljövőben szeretnék a párommal elköltözni külföldre és Angolt folyékonyan beszéljünk szerencsére nincsen vele gond is és testvérem is kint én a párjával (Londonban) és tudnánk hozzájuk menni,kapnánk tőlük az elején tanácsokat stb a másik viszont Amszterdam lenne leginkább, holland nyelvet nem nagyon beszélem a párom meg életében nem is hallott nagyon még róla hogy bárki is mesélt volna viszont ha jól tudom európában ott van a legnagyobb minimálbér és a közbiztonság is elvileg egész jó de ott nem lenne segítségünk és ha már repülővel mennénk az a 4-500kilométer szerintem nem sokat számítana. mi a véleményetek,tapasztalatotok? Előre is köszönjük!

2015. aug. 31. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Anglia, ha már jól beszéltek angolul. Az egy dolog, hogy a hollandoknál is elfogadják az angolt, de ha valami olyan munkát szeretnétek, ami nem raktár, gyár és hasonlók, akkor ott is kell a holland nyelv. Az igaz, hogy Hollandiában magasabb a minimálbér, viszont az ismerőseim akik ott élnek, azt mondják, hogy nem is emelik a fizetésüket, ellenben Angliában azt tapasztalom, hogy ha minimálbérrel vesznek is fel, de 3 hónap után megemelik a fizetést, majd helytől függően alakul, nekem pl volt hogy 1 év alatt 3x emeltek. Viszont Anglián belül Londont nem ajánlom, mert nagyon drága a lakhatás, amennyiért ott egy szobát bérelsz, annyiért vidéken egy 2 szobás házat. Minden esetre a magyar közvetítőkkel vigyázzatok! Sok sikert!
2015. aug. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Éltem mindkét helyen, Rotterdamban fél évet, Londonban 3 évet.

Először is nem tudom hol hallottad hogy Hollandiában van a legmagasabb minimálbér, ez egy baromság. Luxemburg az első, de Írországban is jobb.

Hollandiában én első sorban a holland nyelv hiánya miatt nem találtam melót. Sem raktárost, sem mást, de még vendéglátásban sem, hiába beszéltem folyékonyan angolul. Minden munkaközvetítőnél kb az első kérdés az volt (angolul) hogy beszélem-e a nyelvet és ha nem akkor arra van az ajtó. Ha megtanultam mehetek vissza.

Ha pedig minimálbéres melókban gondolkozol akkor Londont messzire kerüld el. Hacsak nem szeretsz szenvedni, tologatni az aprót hogy most épp mire ne költs.

A másik a londoni lakhatás. Az csak az egyik fele hogy mocsok drága, de botrány amilyen lakásokat kiadnak és ezeket is elkapkodják. A shared flat pedig csak egy darabig buli, amíg meg nem unod hogy reggel sorba kell állni a fürdő/wc előtt, vagy hogy a kedves lakótársak mocskában kell a konyhában tevékenykedni. Nekünk ezzel mondjuk szerencsénk volt, tiszta volt a lakás, cserébe szagolhattuk az égett curry szagot non-stop amit kaptunk cserébe. :) Egy élmény volt.

A vidéki anglia élhetőség szempontjából sokat ver Londonra, mondjuk véleményem szerint UK-nál rengeteg élhetőbb hely van az EU-n belül, annyi hogy rá kell feküdni kicsit az adott ország nyelvére. Én pl azóta Bécsben élek és nem mondom hogy perfekt a németem, de simán elvagyok vele.

2015. aug. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És Bécs milyen hely? tudnál róla személyesebb ismertetőt adni?
2015. aug. 31. 09:48
 4/7 goaus ***** válasza:
A kérdésre annyit tudok írni, egyik haverom Hollandiából tavaly nyáron átjött Anglia déli tengerpartján az egyik legszebb városba hozzánk melora, 2 hétig bírta és visszament hollandba.:) Ő is angolul beszél, elvan hollandban, mert nagyon sokan beszélik. Én személy szerint az angliai életben egyedül azt nem szeretem, hogy már itt vidéken is 1000-1100 fontot elkérnek egy normális 2 szobás lakásért, de még ezek sem tökéletesek. És ez csak egyre rosszabb lesz.
2015. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bécs nem vèletlenül nyeri sorban a világ legélhetőbb városa címeket. Az osztrák kultúra, ételek nem sokban különbözik a magyartól. A magyarokat szeretik, nem vesznek minket 1 kalap alá mindenféle 3ik világból érkezettel, mint pl UK-ben.

A szociális juttatások Európában az egyik legjobbak, 13-14 havi fizu.

Nekem az is szempont hogy a szomszédban van, 1 óra alatt otthon vagyok sopronban.

2015. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ami még nagy különbség hogy nincs fullon mindenféle bantu bevándorlóval mint UK, vagy Hollandia. Itt is vannak, főleg Bécsben, de messze nem annyi mint angol nyelvterületen.
2015. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dolgoztam Hollandiában és Angliában is. Hollandia élhetőbb olcsóbb és angollal is el lehet boldogulni, igaz azzal csak valami nagyon vezető állást kapsz multiknál vagy szalagmelót, köztes nem nagyon van. De ha kint vagy fél év alatt meg lehet tanulni. Anglia nagyon nem jött be.
2015. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!