Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Google Street View-on előny...

Google Street View-on előny vagy hátrány ha valaki a házának kitakarásást (elhomályosítását) kéri?

Figyelt kérdés

Illetve szerintetek mik az előnyei és mik a hátrányai a kitakarásnak, vajon melyik hasznosabb és biztonságosabb?


Épp nézelődtem a sztrítjún, és látom, hogy a falunkban néhány ház el van homályosítva.

Valahogy én is úgy vagyok, hogy nem örülnék, ha élesbe látszana a házunk, az udvarunk, netán ha épp ott is vagyunk... (Utcánkban még nem járt a google autó, szóval még minden oké. De majd biztos fog jönni.)

Érdemes kérni a kitakarást?


Őszintén szólva ami házak nem látszanak élesen, pont hogy kíváncsivá tett, hogy vajon mi van ott, ki lakik ott. És az ugrott be, hogy biztos valami gazdag, aki rejtegeti a palotáját... Ja persze, de ha én kitakartatnám a házam, attól az még ugyanaz a vacak viskó lenne, azaz megdőlt a feltételezésem már így is... :)


Mások, és főleg a betörők vajon hogy gondolkodhatnak? Ő érdeklésüket vajon direkt felkelti a kitakart épület vagy inkább direkt olyat néznek ki, amit pontosan tanulmányozni tudnak már a sztrítjú alapján?


Bocs ha hosszú voltam... :)

Érdekelne Ti mit gondoltok!!! Írjatok!



2015. szept. 1. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ezt a fényképes utcabemutatást nem is lett volna szabad engedélyezni. Én sem nézem jó szemmel, hogy, még a függönyünk mintája is nagy nyilvánosság előtt van. Betörő számára látszanak a behatolási pontok, szomszédok elhelyezkedése, stb. Sok helyen még az udvarra is belátni.

Nincs itt jó megoldás, ha kitakarod azért kell izgulj, hogy a kíváncsiságukat felkelted, ha nem takarod, akkor meg látnak mindent.

Végül is vannak már modern riasztók, reflektorok, kamerák azokkal lehet megnehezíteni a dolgukat.

2015. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fura egy jogrendszer van az biztos. A gugli dollármilliárdokkal elérte hogy ne kössenek ebbe bele, de ha én lefényképezem a szomszédot vagy kamerát fordítok felé már perelhet,pedig fel sem rakom a netre, hogy a világ milliárd embere megnézze...


A kérdésre, meg nem hinném hogy a betörő ilyen guglis adatbázis alapján menne ,attól még hogy ki van takarva nem biztos hogy palota,és van benne ellopnivaló,lehet egyszerűen azt gondolja a tulaj amit én is ,hogy ha leskelődni akar valaki a kertemben ,legalább vegye a fáradtságot eljönni az utcába.


Nem jó felé halad a világ,szerintem nemsokára mindenfelé majd repkedő kamerás drónok fognak úgymond "ügyelni a rendre" és a sok szerencsétlen ahhoz is majd tapsikol ,mert hogy terrorizmus meg nekem nincs rejtenivalóm stb

2015. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
mivel a google autó csak az utcán ment végig és ez a lehetőség a betörőknek is megvan így teljesen fölösleges ezen idegeskedni
2015. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Én azt mondom, hogy túl van reagálva ez az egész dolog.

Semmi olyasmi nem látszik a Google utcaképein, amit az utcán végighaladva ne láthatna bárki. Sőt, egy potenciális betörő ha elsétál egy ház előtt, sokkal több mindent lát, mint amit ezen utcaképeken látni lehet.

Látszódnak a behatolási pontok? Igen, látszik, hogy van két ablak, meg egy kapu. Mint a legtöbb ház esetében. Egy utcaképből nem tudja meg, hogy a házon belül mi hol van, nem tudja meg, hogy megfelel-e célpontnak, nem tudja meg, hogy hogy van védve a ház, nem tudja meg, hogy mikor ki van otthon... még annyit sem lát belőle, amennyit az utcán sétálva meg tudna állapítani.


Persze, az óvatosság sosem árt, de ez pont az a kategória, aminek a veszélyességi foka közel nulla.


OFF: azért a márka- és termékneveket ennyire ne magyarítsuk már. Ha nagyon magyarkodni akarunk, akkor hívjuk Google Utcaképnek, ha pedig az eredetit akarjuk használni, akkor Street View. Egyrészt terméknév, és ugye a cipőmárkát sem írjuk Nájkinak, a szövegszerkesztőt sem írjuk Vördnek, meg a böngésző nevét sem úgy írjuk le, hogy Fájörfoksz. Másrészt meg ha valaminek van pontos magyar neve is, akkor nem az angol nevet kéne magyarosan átírni.

2015. szept. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

3-as és 4-es válaszolók! Azért az sem teljesen életszagú, amit ti írtok.

Mert ha egy idegen ember, akár gyalog vagy autóval többször végigmegy egy adott környéken, akkor azért az feltűnik a szomszédoknak. Így nem is nagyon lehet az adott háznál körülnézni, mert nincs rá idő. Bár az igaz, hogy ezt eddig legtöbbször megoldották a rablók.

Viszont egy Google Street View-el azért mégiscsak kényelmesebb és biztonságosabb körülnézni.Az illető megnézni a neten a dolgokat, és a helyszíni szemle során már csak minimális dolgokat kell kipuhatolnia.

Szóval akármennyire is véditek ezt a programot, azért jelentősen megkönnyítheti a betörők munkáját.

2015. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Az attól függ, egy kihalt zsákfaluban, ott feltűnik egy idegen. De egy kicsit is forgalmasabb helyen észre sem veszi senki.
2015. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
A panellakók nem félnek ettől. :)
2015. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"mivel a google autó csak az utcán ment végig és ez a lehetőség a betörőknek is megvan így teljesen fölösleges ezen idegeskedni"


Ez oké, de egyrészt a google autó kamerája sokkal magasabba van, mint egy magas ember (2,5 m asszem), szóval eleve olyan kerítéseken is belát, ami nem átlátható.

Másrészt ami a fontosabb, hogy oké, hogy bárki végigmehet az utcán, de normál ember nem memorizálja, nem fotózza végig az útvonalat, a betörési lehetőségeket.

A betörő a laptopja előtt észrevétlenül tanulmányozhatja a kerítésedet, a bejártati ajtódat, és bármit...

Ha személyesen vonulna ki szimatolni, akkor már feltűnő lenne ha sokáig bámészkodik. (Kivéve forgalmas városokban.) Szóval érted...

2015. szept. 3. 14:38
 9/9 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Nem értem, én ugyan nem vagyok betörő, de kétlem hogy egy "profinak" órákig kéne bámészkodnia.Szerintem ránézésre megmondja hogy milyen a riasztó az ablak a zár, kutya stb.

Gondolom azzal is tisztában van hogy melyik környéken laknak a gazdagabb családok, ehhez szerintem nem kell street view.

2015. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!