Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pontosan mi ellen menekülnek...

Pontosan mi ellen menekülnek a menekültek?

Figyelt kérdés
Mi az oka annak, hogy ennyi menekült jön ide Magyarországra? Nem vagyok valami jártas a témában, akárkit kérdeztem senki se tudta. A média ezt meg nem nagyon akarja az ember orrára kötni csak azt, hogy egyre többen és többen jönnek ide vagy keresztül az országon. Negatív kommentekre (a menekültekkel kapcsolatban) nem vagyok kíváncsi.
2015. szept. 2. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Iszlám Állam mond valamit?
2015. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondd, elég sokat. De hallottam valami köze van Amerikának is ehhez a dologhoz.
2015. szept. 2. 17:10
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Hallhattál sok mindent. Pl. ezt:

(Figyelem, ezt nem én mondom! Nem az én véleményem!)


Az IS-t az USA hergeli, pénzeli, az USA meg Izrael kezében van. A fegyver jó üzlet, ha nincs háború, akkor kell gyártani. Az Unió is csipi a szemüket, az ellen is kell valamit kitalálni.

2015. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mi ellen menekulunk, hanem mi elől. Olvass utana a neten. Minden cikkben ezeket taglaljak. Vagy olvass angolul. Vagy vegyel ujsagot.
2015. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Refugee syria ezt usd be a gugliba. Es miert fittek a menekultek, mert nem.olyan hajas malacok, mint a magyar pasasok:-))
2015. szept. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Fogalmam sincs, miért lettek lepontozva értelmes válaszok, de tényleg az a leggyakrabban hallható összeesküvés-elmélet, hogy az IS elöl menekülnek, s az USA kétszínű nyíltan harcol az Iszlám Állam ellen, valójában ők pénzelik, izraeli befolyásra. Lásd 911
2015. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

USA éppen úgy polgárháborút kreált ott is, mint ahogy pl. Líbiában, csak nem teljesen úgy alakultak a dolgok, ahogy előre elképzelték. De ez a forgatókönyv sem rossz nekik (Izrael történelmi ellenségét polgárháborúba taszították, Európa gazdasági versenyképességét is gyengíti a menekültáradat).


Szíriában az eredménye most 300-400 ezer halott, 8 millió országon belüli menekült, 4 millió Törökországban, és már úgy félmillió Európában.


Szíriában volt egy 1-2 milliós jól élő középosztály, most még ők jönnek Európa felé. Ezek igazából egész normális emberek, iskolázottak, kulturáltak és van pénzük is, vonatra is megveszik a jegyet, ételért, szállásért is simán fizetnek, csak eddig arra számoltak, hogy gyorsan tovább mehetnek.


Mi azt próbáljuk kommunikálni hogy milyen nyomor elől menekül az, akinek 200 ezres telefonja van, csakhogy ezek az emberek az életüket mentik. Láttam olyan videofelvételeket, ahol az Iszlám állam harcosai gépkarabéllyal a kezükben röhögnek rajta, hogy a török-szír határon a török katonák vízágyúval, könygázzal akarják megakadályozni, hogy belépjenek az országba. Ilyen körülmények közt pedig visszafordulni már nem egészséges...

Azon sem csodálkozom, hogy akinek kicsit több pénze van, az próbál nem megragadni egy túlzsúfolt török menekülttáborban.

2015. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Fogalmam sincsen miért ellent írtam.. :D

2015. szept. 2. 20:00
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Csináltak oda egy polgárháborút, mert túl jó kormányzója volt Szíriának, az emberek szerették és a gazdaság is fellendült. Ha megfigyeled, nagyobb arányban jönnek fiatal férfiak, mint nők, gyerekek, öregek. Menekülnek a hadkötelezettség elől, a halál elől, mert nem azért tanultak/dolgoztak éveket, hogy lelövessék magukat, csak mert Amerikának nem tetszett az országuk és nekik ugrasztott egy másikat. Most azon a pénzen, amit nekik ad, itt próbálnak boldogulni. Ez is volt Amerika célja, hogy tönkretegye az EU-t, mert ő akar kizárólagos monopolhelyzetet magának mind gazdaságilag, mind katonailag. Nem éri meg neki, hogy van pár felvilágosultabb (kevésbé ostoba) nemzet. Akik még megmaradtak egy relatíve emberi szinten, azokat igyekszik lezülleszteni, hatalmilag aláaknázni. Az iszlám vallás pedig egy süket maszlag, erőszakos állatok, akik követik - pl. dzsihád. Ide (is) akarja terelni a terrorizmust, hogy utána a megmentő szerepében tetszelegjen és még több sarcot préseljen ki az eu országaiból. Ennyire átlátható és egyszerű, bábokként mozgatja a buta nemzeteket akik hagyják magukat, vagy kénytelenek hagyni.
2015. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A szegénység ellen a jólétbe menekülnek...

Az életük már törökországban is biztonságban van, de nekik az európai jólét kell.

Miért nem izraelbe, vagy közel keleti gazdag államokba menekülnek?


Már Magyarországon is biztonságban lennének, de ők a Német Svéd ellátórendszeren akarnak csüngeni.

2015. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!